2020 Yılında Mutlaka İzlemen Gereken 12 Netflix Dizisi

Aralık ayının gelmesiyle birlikte bir çoğumuz yeni ajanda bulma telaşına girdik. Bu ajandalara yeni yıl hedeflerimizi ve yapmak istediklerimizi yazıyor, 2020 yılı için kendimizi motive ediyoruz. Önümüzdeki yıl izlemek için ajandana şimdiden not et diye 12  Netflix dizisi seçtik.

Şimdiden iyi seneler; bütün bir yıl boyunca beyazperdenin sihri hep üstünde olsun! 

Osmosis

IMDb: 5,9

Yakın gelecekte Paris’te geçen dizi, yeni bir çöpçatanlık uygulamasının piyasaya sürülmesinin ardından yaşananları konu ediniyor. Yapay zeka uygulaması, insanların beyin verilerini inceleyerek dünyanın herhangi bir yerindeki ruh eşlerini bulur. Ancak gerçek aşkı bulmanın da büyük bir bedeli olacaktır.

Alta Mar

IMDb: 6,8

Dizi, 1940’lı yıllarda İspanya’dan Bárbara de Braganza adlı gemiyle Brezilya-Rio de Janeiro’ya doğru yola çıkan insanların hikayesini işliyor. Geminin limandan ayrılmasından kısa bir süre sonra gemide bir biri arkasına cinayetler işlenmeye başlar. Birden çok amaca ve sırra sahip olan yolcular, kabaran dalgaların etkisi altına girmekten kurtulamayacaktır.

Lost in Space

IMDb: 7,2

1960’ların klasik bilimkurgu dizisi Lost in Space’ın modern yorumu olan yapım günümüzden 30 yıl sonrasında geçiyor. Uzayda sömürgeleştirmenin başladığı dönemde Robinson ailesi daha iy bir dünyada yaşamaya hak kazanır. Geçtikleri testler, aldıkları eğitimlerden sonra uzayda yeni bir koloni kurmak için yola çıkarlar. Fakat yolculuk sırasında beklenmedik olaylar gerçekleşir ve rotalarından saparlar. Bilmedikleri bir gezegene mecburi işin yapmak zorunda kalan Robinson ailesi, evlerinden onlarca ışık yılı uzaklıktaki bu yerde hayatta kalmak için savaşır.

American Crime Story: The Assassination of Gianni Versace

IMDb: 7,7

Dizi, Temmuz 1997’de Gianni Versace’nin, Andrew Cunanan tarafından Miami Beach’teki malikânesinin önünde öldürülmesinin perde arkasını konu alıyor.

A Series of Unfortunate Events

IMDb: 7,8

Violet, Klaus ve Sunny Baudelaire, ailelerini elim bir yangın sonucunda kaybetmiş üç kardeştirler. Bu yangın sonucu sadece evlerini değil aynı zamanda ailelerinin sahip olduğu her şeyi kaybetmiş olan üç kardeş, çaresiz bir şekilde hayatlarını sürdürebilecekleri bir yer aramaktadırlar. Bu süreç sonunda kötü kalpli amcalarının yanına yerleşen kardeşler, ailelerinin çeşitli sırlarını öğrenmeye kalkışırlar. Bu sırlar gizli sırlar olduklarından, bu amaç doğrultusunda ne kadar ilerleseler de başlarına o kadar dert almaya başlarlar. Ailelerinin sırlarını öğrenmek için kardeşlerin attığı her adım ise onları biraz daha derin bilgilere ve tehlikeli alanlara çekmektedir.

La Casa De Las Flores

IMDb: 7,8

De La Mora ailesi, Meksika’nın saygın, dışarıdan mükemmel görünen ve zengin ailelerinden biridir. La Casa de las Flores isimli tanınan bir çiçek evini uzun yıllardır işletmektedir. Çiçek evinin 50. yıl kutlamasına birkaç ay kala, verilen partide olanlar bütün ailenin hayatını değiştirir. De La Mora ailesi dışarıdan göründüğü kadar mükemmel değildir.

The Umbrella Academy

IMDb: 8,0

Sir Hargreeves, özel yetenekleri olan 7 çocuğu evlat edinerek, onların güçlerini geliştirmeleri ve toplum yararına kullanmaları adına Umbrella Academy’i kurar. Zamanla işler beklediği gibi gitmez ve çocuklar Academy’i birer birer terk ederler. Yıllar sonra Sir Hargreeves’in ölümü ile bir araya gelen kardeşler, dünyayı kurtarmak için bir araya gelirler.

Bodyguard

IMDb: 8,2

David Budd, Londra Metropolitan Polisi’nde Özel Koruma Memuru olarak çalışan bir adamdır. Dengesiz ama cesur bir polis memuru olan David, kendisini bir anda içinde bulduğu bir terör saldırısının engellenmesine yardımcı olur. Saldırısı sırasında gösterdiği üstün başarı, David’in terfi etmesini sağlar. Onun yeni görevi Hırslı İçişleri Bakanı Julia Montague’yu korumaktır. Fakat bu görev David’in düşündüğün zor olacaktır. İçişleri Bakanı Julia Montague, David’in inandığı ve savunduğu değerlerin tam aksi görüşündedir.

Sense8

IMDb: 8,3

San Francisco, Mexico City, Berlin, Londra, Seoul, Mumbai, Nairobi ve Chicago’da bulunan 8 kişi tek bir ruh haline bürünerek birbirlerinin yeteneklerini, acılarını, duygularını ve anılarını paylaşabildiğini fark ettiklerinde işler çok geçmeden karmaşık bir hal alır.

Hotel De Luna

IMDb: 8,4

Hotel Del Luna, özel müşterileri olan bir otelde yaşananları konu ediyor. Seul şehir merkezinde bulunan Hotel del Luna’nı konukları hayaletlerdir. Otelin CEO’su olan Jang Man Wol, yıllar önce yaptığı büyük bir hatadan dolayı cezalandırılarak otele hapsedilir. Mükemmelliyetçi bir adam olan Goo Chan-Sung, beklenmedik bir olay üzerine Hotel del Luna’da çalışmaya başlaması işlerin karışmasına neden olur.    

The Crown

IMDb: 8,7

II. Dünya Savaşı’nın yarattığı yıkımın ardından İngiltere siyasi karışıklık içindedir ve bu zorlu dönemde tahta bir kadın geçmektedir. II. Elizabeth’in tahta geçmesi ile yeni bir dönem başlayacaktır. Kraliçe II. Elizabeth’in tahttaki ilk yıllarının perde arkasının konu edildiği dizide, siyasi rekabetler, aşk ve 20. Yüzyılın ikinci yarısına şekil veren olaylar anlatılıyor.

The Haunting of Hill House

IMDb: 8,7

Dizi, daha sonra ülke çapında perili köşk olarak ünlenecek bir evde büyüyen 5 kardeşin hikayesini anlatıyor. Bir arada büyüyüp yolları ayrılan 5 kardeş, yaşanan bir trajedinin ardından yeninden bir araya gelir. Yıllar önce kaldıkları Tepedeki Ev’de buluşan kardeşler, bu yerle ve geçmişten gelen hayaletlerle yüzleşmek zorunda kalır.

 Bunlar da ilgini çekebilir:

Kaynaklar
netflix dizileri