Haftalık Burç Yorumları (10 Mayıs- 16 Mayıs 2021)

Ay’ın Boğa burcuna geçmesi ile haftaya başlıyoruz. Biraz iştahlar açılabilir, daha keyfine düşkün biraz da tembel olunabilecek bir gün olabilir. Salı günü ise Boğa burcunda Yeni ay var. Yeni projeler başlatmak, eski olanı yenilemek, hayatı güzelleştirmek, hayattan daha çok zevk almak ve hatta hayatı daha anlamlı kılmak için çok güzel enerjiler var. Yeni ay günü değil ama bir gün sonrası yeni adımlar atmak için çok uygun. Zaten çarşamba günü gerçekleşecek olan Merkür-Satürn açısı da bunu destekleyecek. Ayağı yere sağlam basan, uzun vadeli kararlar için uygun bir gün olacak.

Mars ile Uranüs’ün açısı ise bunun sadece kararda kalmayıp gerçekleştirilmesi üzere harekete geçilmesini sağlayacak. Cuma günü Jüpiter bir süreliğine Balık burcuna geçecek. Daha iyimser olunacak bir dönem başlıyor. Sezgilerin ön planda olduğu, maneviyatın daha önemli olacağı bir zaman dilimi bizi bekliyor.

İlgini çekebilir: Astrolojide Doğru Bilinen 5 Yanlış

Koç burcu

Karakterinize pek uygun olmasa da sahip olduklarınıza daha hassas davranabilir, hızlı hareket etmek yerine biraz daha yavaşlamayı deneyimlemek isteyebilirsiniz. Gelir alternatifleri ile ilgili yeni adımlar atabilirsiniz. Burada ağırdan almamaya ama sağlam adımlar atmaya çalışmalısınız. Bu kararlar aslında biraz da kadersel olacaktır. Evren zihninizi o yöne doğru çekiyor gibi. Kullanmadığınız ya da farkında olmadığınız bazı yeteneklerinizi keşfedebilirsiniz. Bununla birlikte size engel olan endişeleriniz de ortaya çıkacağı için onları şifalandırmaya çalışabilirsiniz.

Boğa burcu

Bu hafta duygularınız çok daha yoğun olacak. Hayattan daha fazla keyif alabilme konusunda bu dönemde şanslı kişilerdensiniz. Sanatsal yetenekleriniz ve beş duyunuzla haz almayı başarabilmeniz sayesinde bu konuda zorlanmayacaksınız. Geliriniz ile ilgili bazı kararlar alabilirsiniz. Yeni anlaşmalar imzalayabilir, yeni iş veya gelir fırsatları ile karşılaşabilirsiniz. Değerlendirmeniz iyi olabilir. Gelecek planlarınız ile ilgili şanslı bir dönemdesiniz. 2022’de gelecek olan bolluk bereketin fragmanını yaşayabilirsiniz.

İkizler burcu

Bu zamana kadar biriktirdiğiniz ya da görmezden geldiğiniz, arka plana attığınız maddi güvence ihtiyacınız ayyuka çıkabilir. Sakin kalıp bu endişelerinizi etrafınızdakilerle paylaşmanızda fayda var. Bu paylaşımlar ile konunun üstesinden geldiğinizde kendiniz ile ilgili bazı yetenekler ve beceriler keşfedebilirsiniz. Bununla beraber, şimdiye kadar yapmak istediğiniz, içinizde bir yerde hep var olan isteklerinizi gerçekleştirmek ve ihtiyaçlarınızı gidermek için yeni kararlar alabilirsiniz. Kariyer konusunda yeni fırsatlar geliyor olacak. Kendinizi uzmanlaştırmak için eğitimler alabilirsiniz. İşinize yarayacak gibi duruyor. Terfi olasılığı var.

Yengeç burcu

Gelecek planlamanızı gözden geçirmenin zamanı geldi. Konfor alanınızın içinde kalmaya meyilli olabilirsiniz. Bundan dolayı kendinizi aşmak yerine, yerinizde sayabilirsiniz. Keyif alabileceğiniz aktiviteleri es geçmemeye bakın. Yavaşlayarak ve kendinizi güvende hissederek de mutlu olabilirsiniz. Özellikle rüyalarınızı analiz etmeye, anlamaya, sembolleri okumaya çalışabilirsiniz. Rüya günlüğü tutup daha sonra yaşadığınız olaylar ile eşleştirebilirsiniz. Rüyalarınızın size söyleyecekleri olacak. Hayata karşı daha felsefi bir tutum sergileyebilirsiniz. Görünenin arkasındaki sistemi anlamaya, bazı durumların nedenini sorgulamaya başlayabilirsiniz. Şifa çalışmaları ile uğraşabilirsiniz.

Aslan burcu

Kariyer alanında statükocu yaklaşabilir, konfor alanınızdan çıkmak istemeyebilirsiniz. Bu durum yeni fırsatları kaçırmanıza neden olabilir. Olaylara daha somut ve objektif yaklaşmaya ve onları gözlemleye çalışın. Bu anlamda sosyal çevrenizden, arkadaşlarınızdan dostane tavsiyeler ve destekler alabilirsiniz. Finansal anlamda da borçları kapama yoluna gidebilirsiniz.

Başak burcu

Hayatla ilgili yargılarınız sizi bazen zorluyor, yapacağınız değişim karşısında inatla duruyor olabilir. Bu yargıları değiştirmenin zamanı geldi. Eski olanı yenileri ile değiştirin. Kariyer alanında güzel gelişmeler için bazı konuşmalar yapabilir, beklemediğiniz bir anda yeni anlaşmalara doğru yelken açabilirsiniz. Yeni bir ilişki kapıda olabilir ya da ilişkinizi bir üst seviyeye taşımak isteyebilirsiniz.

İlgini çekebilir: Kimdir Bu Başaklar? Başak Burcunun Özellikleri Nelerdir?

Terazi burcu

Parasal anlamda bir rahatlama yaşayabilir, varsa borçlarınızı kapatabilirsiniz. Eşinizin gelir kaynaklarında artış yaşanabilir, bununla ilgili bazı adımlar atılabilir. Yeni bir diyete başlayabilir, yeme-içme düzeninizi değiştirebilirsiniz. Yurt dışı bağlantılı görüşmeler, konuşmalar, anlaşmalar yapabilirsiniz. En azından bu konularda bazı kararlar alabilirsiniz. Varsa sağlık problemlerinizde şifa bulabilirsiniz. Çalışma hayatında şanslı bir döneme giriyorsunuz.

Akrep burcu

Bir ilişkide olmak, bu dönemde normalden daha çok ihtiyacınız olan bir şey gibi duruyor. Bu dönemde ancak bir ilişki içerisindeyken kendinizi daha iyi ifade edip güvende hissedeceğinizi düşünüyor olabilirsiniz. Yeni bir ilişki potansiyeli var. Bu, ayakları yere sağlam basan bir ilişki olacaktır. Aynı zamanda da keyif alabileceğiniz… Finansal anlamda gelir-gider dengeniz için yeni kararlar alabilir bazı alışkanlıklarınızı dönüştürebilirsiniz. Aşk hayatından yana oldukça şanslı bir döneme giriyor olacaksınız. Beklediğiniz bir çocuk haberi bu dönemde gelebilir.

Yay burcu

Çalışma hayatınızda konforunuza daha çok önem verebilirsiniz. Bazı rutinleri yerine getirmek yeterli olabilir. Kendinizi kıstırılmış hissedebilirsiniz, kendinize yeni aktiviteler bulmak iyi gelecektir. Hayattan keyif almak amacınız olsun. Evlilik, nişan gibi akit kararı alabilirsiniz. Hatta bu karar, sizin planladığınız süreçten farklı bir süreci beraberinde getirebilir. Aile ve ev konularında şans, bereket sizden yana olacaktır.

Oğlak burcu

İleride uzun soluklu olmaya doğru evrilecek bir ilişki başlangıcı yaşanabilir. Hayattan daha fazla zevk almaya çalışacağınız bir dönem. Borsa gibi spekülatif alanlardan yana şansınızı deneyebilir, bazı yatırımlar yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra, çalışma hayatınız ile ilgili bazı kararlar alabilir ya da almak durumunda kalabilirsiniz. İletişim konusunda sıkıntı çekmeyeceğiniz için kendinizi net bir şekilde ifade etmek önemli olacaktır.

İlgini çekebilir: Ay Burcu Nedir? Hangi Burçta Nasıl Etkiler Oluşturur? Ay’ın Günlük Hayatımızda ve Astrolojideki Yeri

Kova burcu

Evinizi güzelleştirmek, dekorasyon denemeleri yapmak için güzel bir dönem. Hatta ev alım satım işleriyle bile uğraşmak isteyebilir, bunun için adımlar atabilir, en azından niyetlenebilirsiniz. Aşk hayatınızda bol entelektüel paylaşımlar olacak gibi duruyor. Spora başlayabilir ya da sanatsal yönünüzü keşfetmek adına denemeler yapabilirsiniz. Gelirinizde artış yaşanabilir, alternatif gelir kaynakları bulabilirsiniz.

Balık burcu

İletişim kurmaktan keyif alacağınız kişileri tutacaksınız etrafınızda. Kalıcı dostluklar ön planda. Zihninizi üretken kullanabileceğiniz ve ortaya somut projeler çıkartabileceğiniz bir dönem. Değerlendirmekte fayda var. Ev ve aile konuları ile ilgili bazı kararlar alabilirsiniz. Bu dönemde aileyle iletişim daha fazla yoğunlaşabilir. Taşınma kararı alabilirsiniz. Kilo almaya meyilli olabilirsiniz. Onun dışında genel anlamda şanslısınız. Bolluk, bereket size çoğalarak geliyor.

burçlar, haftalık burç yorumları, Haftalık Burç Yorumları (10 Mayıs- 16 Mayıs 2021)
Kaynaklar