Yazın Ruhunu Evlerinize Taşıyacak Yazlık Ev Dekorasyon Önerileri

Uzunca bir süredir evlerimizde vakit geçiriyoruz. Bu süreç hepimizi ruhsal ve fiziksel olarak fazlasıyla yordu. Havaların ısınmasıyla beraber içimiz biraz daha ferahladı ve tatil planları yapılmaya başlandı. Biz de bu yazımızda sizlere tıpkı havalar gibi içimizi de ısıtacak bazı yazlık ev dekorasyonu fikirleri vereceğiz.

O zaman hadi başlayalım!

1. “Tatil=Dinlenmek” diyenler için

Dekorasyonda dinginlik söz konusuysa akla ilk olarak yalın ve sade tasarımlar gelmeli. Dinlendirici bir renk olarak beyaz ön planda olmalı ve başka renkler katılmak isteniyorsa bu renkler soft tonlarda tercih edilmeli. İskandinav stili yazlık ev dekorasyonları aslında bu anlamda güzel örneklerdendir. Evinizde  jüt halılar, hasır sepetler, ahşap ve beyaz ağırlıklı mobilyalar ve keten kumaşlar gibi bohem ürünler kullanarak da aradığınız sakinliği bulabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Evinizde Zen Stili İçin Dekorasyon Önerileri

2. “Tatil=Eğlence” diyenler için

Tatili doyasıya yaşamak ve eğlenceyi evinde de hissetmek isteyenler için tabii ki de farklı bir yazlık stili gerekli.

Etnik bir dekorasyon tarzı aslında tam da size göre. Değişik türden mobilyaları bir araya getirip duvarlarınızı çarpıcı renklerle boyayarak güzel bir uyum yakalayabilirsiniz. Renk kullanmaktan kaçınmam derseniz koltuklarda renkli desenli kumaşlar da tercih edebilirsiniz. Etnik desenlerde halılar kullanabilir ve bunları değişik tarzda tablolar ile destekleyebilirsiniz.

Hatta evinizin dış cephesini de renklendirerek girişten itibaren davetkar bir hava yaratabilirsiniz.

3. Denize yakın olduğunu hissetmek isteyenler için

İlk önerimiz mümkün olduğunca pencereli bir yazlık tercih etmeleri olacaktır. Hatta sürgülü pencereler sonuna kadar açıldığında denizle iç içe olunduğunu hissetmek de mümkün. Güneş alması da diğer bir önemli unsur.

Dekorasyonunda mavi ve beyaz tonları tercih edebilirsiniz. Duvarlarda deniz kabukları ve deniz yıldızları gibi denizi anımsatacak ürünler kullanarak farklı bir hava oluşturabilirsiniz. Objelerde halat yardımıyla salıncak, askılık, raf gibi size özgü birçok obje tasarlayabilirsiniz.

İlgini çekebilir: Bohem (Boho) Stilinin Sırları Nelerdir? Evinizde Bohem Stili Estirmenin 4 Yolu

4. “Vintage benim tarzım, ondan vazgeçemem’’ diyenler için

Eski eşyalar tabii ki çok değerli ve kimilerimiz onları atmaya asla kıyamıyoruz. İşte bu noktada yazlık evler kurtarıcı olabiliyor. Onları dönüştürerek tam bir yazlık mobilyası haline getirebilirsiniz. Farklı stencil uygulamaları ve değişik renklerde eskitme boyayarak adeta yeni bir mobilya tasarlayabilirsiniz.

Tavanda beyaz ve ahşap detayların birleşimiyle vintage tarzını destekleyebilirsiniz. Bazı eski objelerinizi aslını bozmadan da kullanabilir ve onların güzelliğini ortaya çıkarabilirsiniz.

İlgini çekebilir: 2021 Yılının Öne Çıkan 3 Ana Dekorasyon Trendi

5. Modern tarzı benimseyenler için

Evlerinde modern tarz sevenler olarak belirli bir noktada yazlıklarınızda da modernliği görmek isteyebilirsiniz.Bazen alışkanlıklarımızdan vazgeçmek zor olabiliyor. Bu noktada hem dışıyla hem de içiyle modernliği yansıtacak dekorasyonlar tercih edebilirsiniz. Geniş galeri boşlukları, yüksek tavanlar, loft mobilyalar ,geniş pencere açıklıkları ile modern bir yazlık havası oluşturulabilirsiniz.

6. Değişiklik severim diyenler için

Minimallik sevenler için konteyner evler güzel bir seçenek oluşturabiliyor. Her ne kadar dar bir kullanım alanı olsa da içini işlevsel dekore ettiğinizde size evinizde hissi verebiliyor. İstediğiniz bölgeye konumlandırabiliyor olmanız da farklı bir güzelliği aslında.

#dekorasyon, iç mimari, yazlık ev, yazlık ev dekorasyon fikirleri
Kaynaklar