Yeni Ay ve Burçlara Mesajları (5 Kasım 2021)

5 Kasım’da Akrep burcunda bir yeni ay gerçekleşiyor. Zodyakın tamamlanması gibi, bu yeni ay yeni başlangıçlar öncesindeki tamamlanmayı getiriyor. Olma hali, tamamlanma hali. Elbet fiziksel olarak bazı olaylar yaşanacaktır ama bu yeni ay asıl zihnin ve ruhun hatırlattığı birtakım değişimler ile ilgili olacaktır.

12 derecede gerçekleşecek olan Uranüsyen bir Akrep Yeni Ayı söz konusu. 12: 4 ile 3’ün çarpımı. 4 maddedir: 4 element, 4 yön, 4 alem (Maden, bitki, hayvan, insan…) 3 ise manadır; bir ve ikiliği tamamlayandır, daireyi tamamlayandır. 12 güzeldir, derindir. Madde ile içindeki manayı bir eder. 12 burç vardır. 12 ev vardır. 12 ay vardır…

Akrep eskiyi, köhneyi dönüştürmeden bırakmaz; hele ki bir de Uranüs’ün desteğini de aldıysa. Uranos ise göğün titanıdır. O olmasaydı Doğa Ana çoğu şeyi üretemezdi. Boğa burcundaki Uranüs, sizin hayatınızı renklendirmeniz, üretebilmeniz, kaynaklarınızı daha farklı ama verimli kullanabilmeniz, özgünlüğünüzü gün yüzüne çıkarıp kullanabilmeniz için iş başında ve bu yeni ayda da aslında baş rolde.

İçin fokurduyor. Bazı kapıları kapatman gerektiğini iyi biliyorsun. Biliyorsun da değişim korkutucudur. Bilinmeyendir, gözlerin açıkken önünü göremez bırakandır. Bu yeni ayda gözlerine ihtiyacın yok. Biliş hali var. Senin için iyi ne kötü ne, yararlısı ne zararlısı ne, gelen kim giden kim bileceksin. Parlamana engel olan setleri yıkacak, kapanması gereken kapıları kapatacaksın. Sessizce ama ani bir şekilde, yıllardır bu anı bekliyormuş gibi kapatacaksın defterleri.

Kurban rolünden sıyrılıp ayağa kalkacaksın. Gözlerin başka bakacak, sözlerin başka bir tınıda, sesin gür, sessizliğin çok daha vurucu olacak. Sen başka bir sen olacaksın. Bilen, anlayan ve muktedir bir sen.

Geçmişten beridir seni, gerçek seni derinlere gömen kim, ne ise savrulacak. Köklerini hissedeceksin. Ne kadar güçlü olduğunu ve bu gücünle neler yapabileceğini anlayacaksın. Köklerinden akan enerji ile dalların göğe uzanacak. Gür bir çınar olacaksın. Yapman gereken şey direnç göstermemek, değişime kucak açmak ve cesaret etmek.

Bütünün hayrına olsun.

İlgini çekebilir: Astrolojide Doğru Bilinen 5 Yanlış

Yeni Ay’ın burçlara mesajına göz atalım.

Koç burcu: Bu zamana kadar ne çok şey değişti. Şimdi senin için yine bir değişim rüzgarı esiyor ve artık sen o rüzgarı arkana alıp nasıl ilerleyeceğini biliyorsun. Evet, derinlerde bir yerlerde biliyorsun. Gözlerini kapat ve rüzgarın nereye doğru estiğini hisset.

Boğa burcu: Tünelin ucundaki ışığı görebilirsin artık. Bunun için gözlerini açman gerekiyor. Bu yeni ay ile birlikte fırsatların fısıltısını duyabilirsin. Belki de bu ses, seninle yolculuğunun tadını çıkaracak bir yarenin sesidir.

İkizler burcu: Her gün doğan farklı bir sen, daha güzel bir sen, daha özel bir sen var. Dolayısı ile bundan sonra senden çıkanlar da aynı olmayacak. Bu yeni ay ile birlikte daha güzel, daha özel, daha bilge bir sen olacaksın. Değişimin farkına var yeter.

Yengeç burcu: İçinde neler neler doğuyor, içinde neler neler besliyor ve içinde neler neler büyütüyorsun. O kadar güzeller ki… Bu yeni ay ile senin için, aşkın kendisinin ve aşk ile yapılmış her şeyin zamanı geldi.

Aslan burcu: Yaşadıkların, yaşattıkların, yaşatılanlar, hepsi bu zamanlar içindi. Onlardan güç al ve kendini sahneye at. Parlayabildiğin kadar parla. Bu yeni ay ile birlikte, bundan sonra yaşanacakları hazırlıyorsun.

Başak burcu: Zihnindekiler her ne kadar hayal gibi görünse de o kadar gerçek ki, onları ancak sen ortaya çıkarabilirsin. İçindekilerin sadece sende kalmasına izin verme; aç. Korkma, bu yeni ay ile birlikte içindekileri insanlara, tanıdıklarına, tanımadıklarına aç.

Terazi burcu: Bütün o gelgitlerin, kararsızlıkların, flulukların ardındaki güzelliği, gerçek seni, kendini görme zamanın geldi. Bu yeni ay ile birlikte sahip olduğun en değerli şeyi bulacaksın; kendini.

Akrep burcu: Sarsıldın, sarsılıyorsun belki de sarsılacaksın. Bu yeni ay ile birlikte, o sarsıntılarla ceplerinden bir sürü duygu, korku, istek dökülecek. Merak etme, en nihayetinde seninle kalması gerekenler kalacak.

Yay burcu: Karanlığına adım atma zamanın geldi. Bu yeni ay ile birlikte bilinçaltı mağaranın en zifiri karanlık yerlerini keşfetme zamanı.  Sonunda gözlerini kamaştıracak ışığı, hazineni, çıkış yolunu orada bulacaksın.

Oğlak burcu: Şimdiye kadar yürüdüğün yol, birlikte yürüdüğün yol arkadaşları seni buraya kadar getirdi ve bitti. Şimdi, bu yeni ay ile birlikte, yeni bir viraj, yeni yollar, yeni yoldaşların var. Heyecanla seni bekliyorlar.

Kova burcu: El yordamı ile ilerlediğin, tam göremediğin bulanık yolunda aniden ışık yanacak ve göreceksin. Bu yeni ay ile birlikte daha hızlı ve sağlam adımlarla ilerleyeceksin. Bunun için önce ışığı yakana teşekkür etmeyi bilmelisin.

Balık burcu: Bugüne kadar birbirinden anlamsız, örtüşmeyen ne çok parçan vardı. Bu yeni ay ile birlikte artık her şey bütünlenecek. Mesajları doğru okuyabileceksin, hayatının gerçek resmini görebileceksin. Hazır ol; uzun bir yola çıkıyorsun.

astroloji, yeni ay
Kaynaklar