Astrolojide Ay Döngüleri ve Ay Burcunuzun Özellikleri

Günün karmaşası bitmiş, etraf sessizleşmiş, herkes kendi kabuğuna çekilmiş. Günün yorgunluğunu atma, kendinizi dinleme, düşünme zamanı gelmiş. Sakinleşip kafanızı yukarı kaldırıyorsunuz ve muhteşem bir güzellikle baş başa kalıyorsunuz. Ay, gökyüzü nöbetini devralmış, Güneş’in ışınlarını yansıtırken varlığının muhteşemliğini hatırlatıyor. Her defasında. İnsanlık hep seyretti yıldızları, gezegenleri, Güneş’i ve Ay’ı. Fark etti ki Ay her gün aynı değil; farklı fazları var. Biz hep aynı gökyüzünü görsek de ay her gördüğümüzde başka şekillerde karşımıza çıkıyor. Sonra anladı ki Ay’ın görüntüsü değiştikçe biz de değişiyoruz. Ay burcu da hayatımıza tam olarak bu noktada dahil oluyor.

Ay Döngüleri

Ay, okyanusları 6 saatte ortalama 1 metre kadar kabartıyor. Bunu yapabilmek için 10 12 KWH elektrik enerjisi kullanıyor. ( 1.000.000.000.000 KWH) Böyle bakınca Ay’ın ve Ay döngülerinin ne kadar etkili olduğu daha net anlaşılabiliyor değil mi?

Yeni Ay fazı, bulunduğu burcun konularında yeni başlangıçlar ve planlar yapmak güzel bir dönem. Daha çok su içilmeli. Oruç tutulabilir ya da detoks yapılabilir. Büyüyen Ay fazında, enerjimiz gittikçe artar, sular yükselmeye başlar. İştahımız da artar!

Dolunay fazında, Ay’ın etkisi en üst seviyede olduğu için gerginlik ve sinir hissedilmesi çok normal. Bu dönemde yapılacak enerji çalışmaları daha stabil bir ruh haline geçmenize yardımcı olacaktır.

Küçülen Ay fazında, sular aşağı doğru çekilir. Diyete başlamak için uygun bir dönemdir.

İlgini çekebilir: Chiron Burcuna Göre Nereden Yaralısın ve Nasıl Şifalanabilirsin?

Ay burcu hayatınızı nasıl etkiliyor?

Astroloji gözlüklerimizi taktığımızda, Ay, duygu dünyamızı, bilinçaltımızı dolayısı ile düşünmeden verdiğimiz tepkilerimizi, annemizi, annemiz ile ilişkimizi, ondan aldığımız sevgiyi, hayatımızın ilk yıllarını anlatır. Karmik göstergelerdendir. Astronomik olarak hızlı hareketi astrolojik olarak da bulunduğu alana göre sürekli değişiklik gösteren hayat alanlarımızı temsil eder.

Ay Burcu: Koç

Tez canlılığınızı, enerjinizi dizginlemek zor. Cesur yapınız kimi zaman sizi bile şaşırtabilir. Herhangi bir yere, bir gruba, kişilere karşı aidiyet hissetmekte zorlanabilirsiniz. Bulunduğunuz ortamda uzun süre duramıyorsunuz büyük ihtimal kendinizi rahat hissedemiyorsunuz. Topraklanma çalışması yapabilir, bu sayede önce Dünya sonra da yaşadığınız yerler ile kendinizi bir bütün hissedebilirsiniz.

Ay Burcu: Boğa

Yemek yemeyi sizden çok seven olmayabilir. Güvende olduğunuzu hissetmek sizin için çok önemli. Kendinizi huzursuz hissettiğinizde sanatsal yeteneklerinizi geliştirebileceğiniz aktivitelerde bulunmak sizi çok daha stabil hissettirecektir. Böyle zamanlarda doğa ile iç içe olmak hoşunuza gidecektir. Sizi mutsuz eden durumları devam ettirmekte direnmeyin.

Ay Burcu: İkizler

Konuşacak konunuz hiç bitmeyecek sanırım. Dikkat edin merakınız başınıza iş açmasın. Meditasyon gibi bir disiplin ile konsantre olabilme gücünüzü arttırabilirsiniz. Herkesle her konuda iletişime geçebilirsiniz. Peki ya duygularınız? Onları da ifade etmekten çekinmeyin. Tabii önce duygularınızın ortaya çıkmasına izin vermelisiniz.

Ay Burcu: Yengeç

Sevginizi yemek yaparak gösterdiğinizi insanların anlaması biraz zaman alabilir. Sezgileriniz şimdiye kadar sizi hiç yanıltmadı, bundan sonra da yanıltmayacaktır. Başkalarının sarf ettiği her sözcüğün sizi kırabilme potansiyeli var ama o kişiler bunu bilemeyebilirler. Ne dediklerini ve sizi nasıl etkileyeceğini gerçekten düşünmüyorlar. Siz de bu kadar takmayın, olur mu? Canınız mı sıkıldı, hemen arkadaşlarınızı eve toplayın, ya da zamanınızı aileniz için ayırın.

Ay Burcu: Aslan

Özel hayatınız gerçekten size “özel” olsa daha rahat edebilirsiniz. Cömertsiniz. Hediye almayı da vermeyi de seviyorsunuz. Başkalarından övgü almak, taktir edilmek sizin için önemli. Onlardan beklemek yerine önce siz kendi hakkınızı verin. Bunu yaprken de sadece iyi yönlerinizi görmek yerine geliştirmeniz gereken davranışlarınızın da olduğunu unutmayın. Bunu söylediğim için bana da kızmayın!

Ay Burcu: Başak

Her şeyi kendiniz yapmaya o kadar alışıyorsunuz ki bırakın bazı işleri de başkaları yapsın. Patronluk taslamayı sevmiyorsunuz tamam ama izin verin onlar da neyi nasıl yapacaklarını öğrensinler. Pratiksiniz. Temiz ve tertipli olmak önceliklerinizden. Sabırlısınız. Üretin. Bol bol üretin. İnsanların mükemmel olmaması mükemmel aslında. O yüzden çok da eleştirmeyin. Herhangi bir konunun nasıl daha iyi olabileceğini görüyorsunuz, tavsiye isterlerse düşüncelerinizi söyleyin. İlişkileriniz çatırdamasın.

Ay Burcu: Terazi

Nasıl ki insanlar arasında dengeyi sağlayabiliyorsanız. Kendi istekleriniz ile başkalarının istekleri arasında da dengeyi bulmalısınız. Sadece karşınızdaki insanların yönlendirmesine göre hareket etmeye devam ettikçe kendinize olan güveniniz ve samimiyetiniz azalabilir ve bir süre sonra kendinizi tanıyamaz hale gelebilirsiniz. Dekorasyon ve estetik sizin konularınız. Entellektüelliğiniz ve zarafetiniz dikkat çekici. Yalnız kalmak size göre değil.

Ay Burcu: Akrep

Duygularınızı çok uçlarda yaşıyorsunuz. Bu noktada mindfulness gibi çalışmalar aracılığı ile o duygulara ve düşüncelere takılmak yerine yaşayıp bitirmeyi ve zamanında bırakabilmeyi öğrendiğinizde daha huzurlu olacaksınız. Kontrolü ve kontrollü olmayı seviyorsunuz. Aşkta tutku önemli. Sezgileriniz çok kuvvetli. Sığ olmak size göre değil, konu ne olursa olsun en derinine kadar araştırmaktan kendinizi alamıyorsunuz.

Ay Burcu: Yay

Macera nerede siz oradasınız. Değişik olan her şey ilginizi çekiyor. Yabancı diller, yabancı kültürler, otantik eşyalar, bohem yaşam tarzı… Keşfetmek, öğrenmek sizin için önemli. Romantiksiniz, romantik olmasına ama duygusal olarak bağlanmaktan kaçınıyorsunuz. Bu durum karşınızdaki kişiyi üzebilir. Onun da duygularını anlamaya çalışarak hareket ettiğinizde daha sağlıklı bir ilişki kuruyor olacaksınız. Bazı durumlarda Pollyanna’ya dönüşüyorsunuz. Bardağın boş tarafı da olabilir.

Ay Burcu: Oğlak

Tedbirli, pratik, ciddi. Bazen karşı taraftan oldukça soğuk biri gibi algılanabilirsiniz. Duygularınızı bastırmak zorunda olarak yetiştirilmiş olabilirsiniz ya da siz bir şekilde bunu tercih etmiş olabilirsiniz. İçinizde bir yerlerde, derinlerde, biriktirdiğiniz bir sürü anı ve o anıların sizde uyandırdığı duygular var. Onlara ne kadar sırtınızı dönerseniz o kadar çok birikirler ve onları bastırmak o kadar zor olur. Siz en iyisi yavaş yavaş duygularınızla tanışmaya başlayın. Pişman olmayacaksınız.

Ay Burcu: Kova

Monotonluk asla size göre değil. Dışa dönüksünüz. Çok arkadaşınız var ama dostunuz sayılıdır. Esprilisiniz ama birden o kadar ciddi olabiliyorsunuz ki karşınızdaki kişi ne yapacağını şaşırıyor. Sırf kural olduğu için normalde savunacağınız konulara da muhaliflik yapabiliyorsunuz ama bu durum başkaları için yorucu olabilir. Size de bu durum içsel huzursuzluk olarak yansıyabilir. Biraz daha uyumlu davranabilirsiniz. Toplumsal bir varlığız sonuçta.

Ay Burcu: Balık

Etrafınızdaki tüm duyguları sünger gibi üstünüze çektiğiniz için mümkünse hep mutlu insanlar biriktirin. Sizi üzmelerine izin vermeyin. İçinizdeki sevgi çok büyük ve bazen bu sizi yoruyor olabilir. Yine bu durum hep bir özlem hissini yaşamanıza neden oluyor. Her şeyi feda etmeye meyillisiniz. Yapmayın. Siz de onlar kadar önemlisiniz. Kendinizi kurban rolüne bürümeyin.  İçinizdeki duygu yoğunluğunu sanat aktardığınızda şaheserler ortaya çıkartabilirsiniz.

Yardımcı Kaynaklar: HAL Yurda, Ay Taktikleri

astrolojide ay, ay burcu nedir, ay burcu özellikleri, dolunay bizi nasıl etkiler
Kaynaklar