Doğanın İyileştirici Gücünden Faydalan: Bitkilerle Nasıl İletişim Kurulur?

Her hastalık modelinin arkasında enerjetik bir sinyal bulunur. Bu haykıran bir nabız veya varoluş kumaşımızdaki bir çatlak gibidir. Bitkilerin karşılık verdikleri şey de bu enerjilerdir işte. Bitkilerin enerjileriyle kanalize olarak ve kendi titreşimlerimizi onlarınkine uyumlayarak, duygudaş tınılar aracılığıyla onların iyileştirici gücünden ve bilgeliğinden yararlanabiliriz.

Bir ağacın altına oturur ve ona kulak verirsen, o ağaç seninle kutsal geometrisinin sırrını paylaşacaktır. Biz kalbimizi açtığımızda eğer bitkilerin bizimle konuşmasına ve kadim bilgeliğini bizimle paylaşmasına izin verirsek, doğanın kadim bilgisi bize kendini deşifre edecektir.

İlgini çekebilir: Bakımı Kolay Dekoratif 7 Harika Ev Bitkisi

Enerji alanlarımız temasa geçtiğimiz her şeyle iletişim kurar. Kendimizi doğayla bütünleştirerek ise onun enerji alanımızın mimarı olmasına izin veririz. Böylece doğa; geometrimizi yeniden tasarlamaya başlar, parasempatik sinir sistemimizi etkinleştirir, nöral yolları yeniden yapılandırır ve hücre zarındaki kristal yapıları iyileştirir. 

Doğada bir bitkinin önünde otururken, o bitkinin özü haline geliriz ve vücudumuzdaki su, titreşimlerimizin ve kutsal geometrimizin bir olduğunu aksettirir.

İlgini çekebilir: Yedinci Duyu Nedir? İç Alan Farkındalığımızı Nasıl Artırırız?

Bitkiyle iletişim kurma egzersizi: 

1. Doğaya çık ve çevrenle iletişimini engellememesi için telefonunu kapattığına emin ol.

2.Dikkat dağıtıcı bir şeyin olmadığı, yalnız kalabileceğin bir yer bul ve düşüncelerinin sesini kıs. 

3. Sezgilerinin seni belirli bir bitkiye yönlendirmesine izin ver ve vücudunu rahatlatarak onun yanına otur.

4. Kendini sakın zorlama, sadece nefes al ve anda kal. Bu, kalpten hissederek hücresel boyutta iletişim kurabilmek için yapılan bir egzersizdir.

5. Bir noktada bitkiyle aynı dalga boyutunda olduğunu hissedebilirsin. Enerji alanlarınız aranızdaki sınırı aşarak aranızda bir senkron oluşturur. Böylece algılarınız birbiri içinde eriyerek başkalaşır. 

6. İletişim enerjetiktir ve ilk olarak geometrinin kutsal diliyle ulaşır bize. Daha sonrasında bedenin bunu bir duygu, seziş, fikir, anı veya bir önsezi olarak yorumlar. Bu sana o an bir şifa da sunabilir veya sana tedavinin sırrını da verebilir. Buna ek olarak bu mesajlar sana o an direkt olarak da ulaşabilir veya daha sonrasında bir farkındalık anı olarak da gelebilir.

7. Bu pratiği tekrar ettikçe daha hassas ve empatik olmaya başlarsın, çünkü sezgiler her daim çalıştırılması gereken kaslar gibidir.

8. Bu egzersizi evinde bulunan bir bitkiyle de yapabilirsin. İlişkinizi geliştirdikçe kendini rastgele onu sularken veya onun yerini değiştirirken bulabilirsin, çünkü artık birbirinizin dilini öğrenmeye başlamış ve birbirinizi anlıyor olursunuz. 

İlgini çekebilir: Yüksek Benlik Nedir? Kendi Yüksek Benliğimize Nasıl Ulaşırız?

Yardımcı Kaynak: A Mindful Outdoor Meditation, Inspired By Plant Geometry & Nature’s Healing Powers, mindbodygreen.com

Kaynaklar
bitkilerle iletişim kurmak, enerji alanı, iyileştirici güç, kutsal geometri