Dolunay ve Burçlara Etkileri (2 Eylül 2020)

2 Eylül Çarşamba günü Türkiye saatiyle 08:22’de Balık burcunda bir Dolunay gerçekleşti. Dolunaylar tamamlanmaları ve bitişleri, Balık burcu ise duygusallığı, merhameti, şefkati ve farkındalığı sembolize eder. Bu Dolunay’da duygu ve mantık ekseninde hareket etmeyi öğreneceğiz.

İkili ilişkilerin önem kazanacağı bu dönemde artık bir şeyler netlik kazanacak. Bunu duyguların tetiklenmesiyle hayatlarımızda hissedeceğiz.

Uranüs gezegeni bu Dolunay’ın belirleyici gezegeni olacak. Zira, Ay’ın Balık burcunda olması ruhu, Uranüs gezegeni ise sezgileri temsil ediyor. Bu kombinasyona üçgen açı yapan Uranüs, sezgilerimizin kuvvetlenmesinin, rüyaların rehber niteliği taşımasının ve spiritüel çalışmaların hız kazanacağının haberini veriyor.

Başak-Balık aksında gerçekleşecek Dolunay’da, psikolojimiz için fiziksel sağlığımızın dengede kalması büyük önem taşıyor. Peki Balık burcunda gerçekleşen bu Dolunay, burçları nasıl etkiliyor?

İlgini çekebilir: Ay Burcu Nedir? Hangi Burçta Nasıl Etkiler Oluşturur? Ay’ın Günlük Hayatımızda ve Astrolojideki Yeri

Dolunay’ın yükselen burçlara etkileri

Koç

Fiziksel ve ruhsal açıdan yoğun olacağınız bir döneme giriyorsunuz. Kariyer ile ilgili konularda hareketlenmeler olacak. Belki bir müddet kendinizi dinlendirmek ve köşeye çekilmek ruhsal durumunuz için faydalı olabilir. Ciddi kararlar alırken duygu durumunuzun stabil olduğundan emin olun. Modunuzun düşük veya yüksek olduğu zamanlarda alacağınız kararlar uzun vadede başınızı ağrıtabilir.

Boğa

Bu dönemde sosyal olarak aktifleşecek, kariyer alanında sürpriz gelişmeler yaşayacaksınız. Yarım kalan konular gündeminize bir anda oturabilir. Bu konuların tamamlanmasını veya revize edilerek yeni başlangıçlar olarak dönmesini deneyimleyeceksiniz. Güvendiğiniz kişilerden destek almak sizi ruhsal olarak rahatlatacaktır. Gidecek olana ve yeni gelen her şeye şükretmek ve yargılamamak olaylara pozitif bakmanızı sağlayacaktır.

İkizler

Bu Dolunay ile birlikte evlilik, çocuklar ve ilişkiler gündeminizde olacak. Hali hazırdaki planlarınız gerçekleşebilir. Fakat aile üyelerinizle gereksiz gerginliklerden kaçınmanız sizin açınızdan faydalı olacaktır. Alacağınız kararlara müdahale edilmesine ve kişisel kararlarınıza saygı duyulmamasına izin vermeyin. Hayat sizin hayatınız. Yapıcı eleştirilere açık olup, olumsuz eleştirilere ise kulak asmayın. Kalbinizin sesini dinleyin, o en doğru kararı verecektir.

İlgini çekebilir: Enerji Astrolojisi: Venüs’ün Enerjisini Doğru Kullanmak İçin Neler Yapabiliriz?

Yengeç

Eğitim, hobi ve yurt dışı bağlantıları gündeminizde olacak. Yeni bir alanda ilerlemek için büyük bir heyecan taşıyorsunuz. Yeni kariyer girişimlerinde bulunabilir, araştırmacı bir hale bürünebilirsiniz. Sağlığınıza ekstra özen göstermeniz gereken bir dönem olduğunu da aklınızdan çıkarmayın. Bu fikir bombardımanları içinde beyniniz isyan bayrağını çekebilir. O yüzden zihni rahatlatan aktivitelere de zaman ayırmanızda fayda olacaktır.

Aslan

Bu dönemde öncelikli gündeminiz finansal ve maddi alanlar olacak. Parasal durumunuzu gözden geçirmek, yeni yatırım girişimlerinde bulunmak isteyebilirsiniz. Beklediğiniz bir alacak bu ay size dönebilir. Gereksiz harcamalardan kaçınmanız ve planlı hareket etmenizde fayda var. Sağlıkla ilgili konulara istenmeyen bütçeler ayırabilirsiniz. Sağlığınıza da dikkat ederek hareket etmenizde fayda olacaktır.

Başak

Bu Dolunay, ilişkiler evinizi aydınlatıyor. Yeni ilişki başlangıçları veya süregelen adı konulmamış ilişkiler açıklığa kavuşacak. Ortaklı iş ilişkilerinde bulunabilir, bu konularla ilgili yeni kararlar alabilirsiniz. Hukuki süreçler, mahkeme, dava gibi konularda da gelişme, tamamlanma söz konusu olabilir. Sizin için yoğun bir dönem olacak gibi gözüküyor sevgili Başaklar.

İlgini çekebilir: Kimdir Bu Başaklar? Başak Burcunun Özellikleri Nelerdir?

Terazi

Günlük hayatınızla ilgili hareketlenmeler ve rutin değişiklikleri söz konusu olacak. Monoton geçen yaşantınıza adeta canlılık gelecek. Kendinizi iş, ilişkiler, aile arasında koşuşturma halinde bulabilirsiniz. Yavaş yavaş, hızlı hareket etmeden adapte olmanızda fayda var. Kendinizi hırpalamanız durumunda beklenmedik sağlık problemleri ortaya çıkabilir. Sükûnetle hareket etmenizde fayda olacaktır.

İlgini çekebilir: Kimdir Bu Teraziler? Terazi Burcunun Özellikleri Nelerdir?

Akrep

Bu dönemde bazılarınız yeni ilişkilere başlarken, bazılarınız aşk ve ilişkiler konusunda ayrılık kararı alabilir. Finansal yükümlülük altına girmek (kredi vb.) gibi konular aklınızı kurcalayabilir. Duygusal davranmadan, mantık çerçevesinde hareket etmenizde fayda olacaktır. Zira ileride size ciddi sorunlar halinde dönebilir. Duygu ve mantığınızı dengede tutmanız tavsiye olunur.

Yay

Bu dönemde öncelikli gündem maddeniz aile olacak. Ev ile ilgili değişiklikler ve harcamalar, daha önce almak istediğiniz eşyaları alma girişimleri söz konusu olabilir. Buradaki önemli nokta, aile bireylerinin de görüşlerini alarak isteklerinizi gerçekleştirmek olacaktır. Maddesel şeyler yüzünden gereksiz tatsızlıklardan uzak durmanız hem sizin hem de aile bireylerinin faydasına olacaktır. İnziva haline bürünebilir, evde fazlaca vakit geçirebilirsiniz.

Oğlak

Yakın çevre, komşular, akrabalar, kardeşler bu dönemde odak noktanız olacak. Duygusal olarak zor durumda olan yakınlarınıza destek vermek sizi epeyce rahatlatacaktır. Sıkıntı çektikleri konularda yardımcı olabilir, sosyal olarak kendinizi aktif hissedebilirsiniz. Ayrıca uzun zamandır istediğiniz bir eğitim varsa, başlamak için çok uygun bir dönemdesiniz.

İlgini çekebilir: Burçların Tahammül Edemediği Davranışlar: Hangi Burcu Ne Çileden Çıkarır?

Kova

Bu dönemde finansal konular ve kendi öz değeriniz üzerine odaklanıyorsunuz. Kendinize olan güveniniz bu dönemde artış gösterebilir. Karşınıza yeni iş fırsatları çıkabilir. Önünüze gelen fırsatları iyi değerlendirerek hareket etmeniz, hem maddi hem manevi anlamda uzun vadede size büyük faydalar getirecektir. Kendi değerinizin farkına vararak mental olarak kendinizi motive etmeniz faydanıza olacaktır.

Balık

Burcunuzda gerçekleşecek bu Dolunay ile birlikte dış görünüşünüz ve kişisel imajınız odak noktanız olacak. Kendi merkezinizde dönüp duracağınız bir döneme girdiniz. Her anlamda gelişim ve dönüşüm sizin için birinci öncelik olacak. Kendinizi keşfedeceğiniz, iyi ve kötü özelliklerinizi irdeleyeceğiniz büyük fırsatlar barındıran bir zaman dilimine girmiş bulunmaktasınız sevgili Balıklar.

astroloji, balık burcunda dolunay, burç yorumları, dolunay, dolunayın burçlara etkisi
Kaynaklar