İkizler Burcunda Dolunay ve Burçlara Mesajları (27 Kasım 2023)

Sonbahar mevsiminin son dolunayı 27 Kasım tarihinde, İkizler burcunda gerçekleşiyor. Kunduz Ayı olarak adlandırılan bu dolunay sonbaharın sonunu işaret eder. Bir aydan kısa bir süre içinde kış başlayacak. Bu dönem, kış mevsiminin soğuğuna -ruhsal olarak- hazırlanma zamanı.

Dolunaylar astrolojide salıverilme zamanları olarak kabul edilir. Ancak her dolunay, gökyüzünde meydana gelen diğer olaylara bağlı olarak farklı bir kişilik kazanır. Yay burcunda bulunan Mars ve şu anda Balık burcunda bulunan Satürn, İkizler burcundaki dolunayı harekete geçiriyor. Bu enerji, ilişkilerimizde ve karar alma süreçlerimizde bizi sınırlayabilecek yoğun bir enerji yaratırken, başkalarıyla olduğu kadar kendi içimizde de çatışmaların ortaya çıkmasına neden olabilir. 27 Kasım tarihinde gerçekleşen İkizler burcundaki bu dolunay, bizi dürtüsel kararlar almaya itebilir. Bu dolunayın olumsuz titreşimiyle başa çıkmanın en iyi yolu, bir tartışmaya girmeden önce tutumlarımızı kontrol etmektir. Daha sonra pişman olacağımız şeyler söylemediğimizden emin olmak için konuşmadan önce düşünün.

27 Kasım dolunay temaları neler olacak?

Sorunlar karşısında bazen en kolayı, hiçbir şey yokmuş gibi davranmak oluyor. Bazen görmemek, duymamak, anlamamak o an için kolay geliyor. Ancak aslında her şey görülmüş, duyulmuş, anlaşılmıştır. Sinir sistemin buna göre gardını almış, duyguların şekillenmiştir. O an ne getiriyor ise yaşanmıştır. Gel gör ki biz olayları bilinç dışımıza almayı bir şekilde becerebiliyoruz. Hayatımıza, hiç olmamış gibi devam edebiliyoruz. Sonra bir gün anlamadığımız bir şekilde öfkeli oluyoruz. Her hareketten tetikleniyoruz, her sözü kişisel algılıyoruz. İşte yakın zamanda böyle anlarınız oldu ise bilin ki zamanında layıkıyla tepki verip, çözmediğini bir şeyler var. Artık tutmak yorucu, duyguların açığa çıkma zamanı gelmiş. 27 Kasım İkizler burcundaki dolunay, bu tarz yüzleşmelerin bol bol yaşanabileceğini anlatıyor.

Stres kaynaklarımızı bulmak ve bir pürüz olduğunu kabul edip çözüm aşamasına hazırlanmak için gayet güzel zamanlardayız. Unutmayın, stres yakın zaman kaynaklı olmayabilir. Örneğin, iki sene öncesinin olayların da buna sebep olması muhtemel. Bu stresin kaynağını nereden bulacağım derseniz, bu hafta bir şekilde kaynak kişiler, olaylar, durumlar ne ise kendini mutlaka hatırlatacaktır. Defterlerinizi temize çekin ve hafifleyin.

Meditasyon ve nefes egzersizleri enerjimizi rahatlatarak ve farkındalık sağlayarak yardımcı olacaktır. Ayrıca, bu faaliyetler bizi topraklanmış hissettirecek ve şimdiki zamanda tutacak. Pireyi deve yapmadığımızdan veya daha sonra pişman olabileceğimiz şekilde davranmadığımızdan emin olmak için topraklanmak iyi bir fikir.

Dolunay burçlara hangi mesajları veriyor?

Koç & Yükselen Koç

Rutinleşmiş koşturmacaların içinden kafanı kaldırabilirsen, aslında çok daha büyük ve farklı amaçlarının olduğunu görebilirsin. Aynı şekilde, yaşadığın gerilimin kaynağı da görünürdekiler değil; daha derinlerde bir yerde olabilir. İdeallerini hatırla.

Boğa & Yükselen Boğa

Kendine bir yön belirlemeye çalışıyorsan ya da kaybolduğunu hissediyorsan, senin için olmazsa olmaz değerlerini düşün. Saygı, aile, para, aşk, güç; hangileri? Bunları nerede bulabileceğine baktığında epey bir yol kat edeceksin.

İkizler & Yükselen İkizler

Bazen, bazı olayların gerçekleşmesi senden kaynaklı değildir ama seni de ilgilendirir. İşte bu sıralar öyle olayların ortasına kendini bulabilirsin. Emin ol, bu olayların kaynağı sen olmasan bile senin geleceğini şekillendirecekler ve su akıp yolunu bulacak. Endişe etme, yeter.

Yengeç & Yükselen Yengeç

Hayattaki büyük değişimler için veya bu değişimlere adapte olabilmek için; ufacık bir adım yeterli olabiliyor. O adımın kıvılcımı, her şeye yeten bir büyüklüğe ulaşıyor. İşte şimdi senin hayatında yaşanacak bu ufak tefek değişimler, parçaların yerine oturmasına vesile olacak.

Aslan & Yükselen Aslan

Denge öyle bir nokta ki bazen onu bulmak için çok ince ayar yapmak gerekiyor. Hayatında denge kurman gereken konular varsa şu sıralar bir bir önüne gelmeye başlamış olabilir. Bir seçim yapmak yerine, fazla olanları eksik olanlarla dengeleyerek işe başlayabilirsin.

Başak & Yükselen Başak

Aynı anda kaç parçaya ayrılabilirsin sorusunun yanıtını arıyorsan devam edebilirsin ancak dikkat et; bunca yük seni ezmesin. Senin yardımın olmadan da bazı işler yürüyebilir. Seni tatmin edecek süreçlerin izinde ilerleyebilmen için yüklerini azaltıp hafiflemen gerek.

Terazi & Yükselen Terazi

Şu sıralar duyduğun cümleler, denk geldiğin kelimeler, anlatılan hikayeler sende bir şeyler çağırıştırıyor, seni bir yerlere götürüyor sanki. Çıkmaz yolları açacak anahtarı bulmak üzeresin. Dikkat kesil ve işaretleri izle.

Akrep & Yükselen Akrep

Kafanın içindeki sesler bazen o kadar yüksek oluyor ki önünü görmek çok zor hale geliyor. Şimdi de öyle zamanlardan geçiyor olabilirsin. Zihninin içindeki kalabalık içerisinde sana yol gösteren sesi bul. O ses sana hayatın keyifli olabileceğini, nasıl keyif alabileceğini fısıldayacak.

Yay & Yükselen Yay

Hayata pembe gözlüklerle bakmak en çok sana yakışıyor ancak bazen gerçekten de senin gördüğün ile gerçek aynı olmayabiliyor. Bu aralar hayatındaki gerçekleri görmeye ihtiyacın olabilir; çünkü senin için yeni temeller inşa etme vakti geldi.

Oğlak & Yükselen Oğlak

Her fiziksel rahatsızlığın psikolojik etkileri var. Senin de bu aralar özellikle kendini belli eden sıkıntıların varsa, arkasında yatan, ertelediğin duygusal kilitleri çözme vaktin geldi demektir. Sonrasında ise olması gereken insanlar yanında kalacak.

Kova & Yükselen Kova

Koşturduğun onca meselenin ötesinde biraz da kendine dönüp, içinde çözmen gereken konuları halletme zamanın geldi. Çünkü hayatında radikal dönüşümler yaşayabileceğin günler geliyor. Şimdi durup kendini dinlemek, sonra daha hızlı ilerlemeni sağlayacak.

Balık & Yükselen Balık

Kilitlerin çözülebileceği, kaosun yerini düzenin alabiliceği zamanlardasın. Hayatındaki dağınıklıklar toparlanmaya başlıyor ve farkında olmasan da bunu sen yapıyorsun. Acele etme; sadece her ne yapıyorsan, yapmaya devam et.

27 kasım, astroloji, burç yorumları, dolunay, ikizler burcu
Kaynaklar