Kalbin Kırılmasın Diye Daha Ne Kadar Saklanacaksın?

Ne kadar çok korkuyoruz kalbimizin kırılmasından. Ödümüz patlıyor.

En ufak bir ihtimali bile bizi perdelerin arkasında tutmaya yetiyor. Aman kalbimiz kırılmasın, aman canımız yanmasın, aman üzülmeyelim… Kim bilir nice ilişkiler, yaşanacak nice güzel anılar daha gerçeğe dönüşmeden yok oldu gitti bu uğurda… Neden kaçtık, neden korktuk?

Kalbimizin kırılmasından.

Peki, tek bir sorunun yanıtını almak istiyorum.

Eğer kalbin kırılmazsa kim olduğunu nasıl bileceksin?

Hadi evinin kapısını kitleyip dışarı bile çıkmadan otur. Kalbini kimse kıramasın diye hareket bile etmeden öylece dur. Hayatının sonuna kadar güvenli alanında öylece durup ömrünün geçmesini bekle. Bekle ki kimse seni bulup kalbini kıramasın. Seni bulacak olan güzellikler de, felaketler de elinle koymuş gibi gelir bulur seni. Sen ise hayatı ıskaladığınla kalırsın. Yaşadıklarımız ve yaşayacaklarımız nerede durduğumuzla ilgilenmez. Zihnimizden, kalbimizden geçenlerle ilgilenir.

Ve felaketler korku hissine bayılır!

Belki bazen kalbin kırılacak, bazen üzüleceksin, bazen karşılığını bulamadığın sevgilerin peşinden nefes nefese koşacaksın. Hayatın içine karışacaksın. En çok da kalbin kırıldığında kim olduğunu öğreneceksin. Çırılçıplak kaldığında gerçek kimliğinle tanışacaksın. Sana senden daha iyi gelen hiçbir şey bulamadığında, kendine sıkı sıkı sarıldığın bir gecenin sabahında tanışacaksın gerçek “sen” ile.

Kalbin kırıldığında kim oluyorsun? Nasıl ayağa kalkıyorsun? Hayat seni zorladığında nasıl birine dönüşüyorsun?

İşte bunlar kendini tanıman için cevaplaman gereken en önemli sorulardan. Bu soruları cevaplamadan kendini yanlış değil, eksik tanımlamış olursun. Zorunda kalmadığımız sürece, gerçek potansiyelimizi ve gerçekte kim olduğumuzu çoğu zaman bilemiyoruz.

Çık dışarı, hayata karışmaktan ve yaşamaktan korkma. Seni büyütecek ve güzelleştirecek olan kalp kırıklıklarını yaşamamak için yaşayacağın tüm o  güzelliklerden, kendini en tepede hissedeceğin tüm o anlardan mahrum etme.

Bunlar da ilgini çekebilir:

Kaynaklar
ilişkiler hakkında, kalp kırıklığı, motivasyon yazıları