Mart Ayında Vizyonda İzlemen Gereken 5 Film

Kristen Stewart Seberg filminde

Bahar nihayet geldi! Baharın ilk ayı ise neredeyse her gün güneşli, cıvıl cıvıl… Bu ay dışarıda bol bol yürümek, hava almak ve arkadaşlarınla güzel havaların gelişini kutlamak haricinde sana izlemen için 5 tane film seçtik.

Şimdiden iyi seyirler!

Seberg

Vizyon Tarihi: 6 Mart 2020

Tür: Biyografik, Dram

Yönetmen: Benedict Andrews

Oyuncular: Kristen Stwewart, Jack O’Connell, Margaret Qualley

Politik bir gerilim olan “Seberg”, aktris Jean Seberg’i araştırmak üzere görevlendirilen genç bir FBI ajanının adımlarını takip ediyor. 1960’ların sonlarında Los Angeles’taki sivil haklar hareketinde yer alan Seberg, radikal Afrikalı-Amerikalı aktivist örgütü Black Panther Partisi’ni desteklemiş ve sonuç olarak FBI, COINTELPRO programı aracılığıyla kendisini baltalama girişimlerinde bulunmuştu.

Woman

Vizyon Tarihi: 8 Mart 2020

Tür: Belgesel

Yönetmen: Anastasia Mikova, Yann Arthus-Bertrand

Film, 50 farklı ülkeden 2000 kadının ifadeleri ile kadın olmanın tasvirini yapıyor. Kadınların dünyada maruz kaldığı adaletsizlikleri gözler önüne seren filmin amacı kadınların yaşadığı sorunlara çözüp bulup cinsiyet arasında uzlaşma sağlamak. Annelik, eğitim, evlilik, cinsellik ve ekonomik bağımsızlık gibi farklı konulara değinilen filmde, insanlığın yarısını oluşturan kadınların samimi bir portresi sunuluyor.

Hors Normes

Vizyon Tarihi: 27 Mart 2020

Tür: Komedi

Yönetmen: Eric Toledano, Olivier Nakache

Oyuncular: Vincent Cassel, Reda Kateb, Helene Vincent

Film, okul öncesi eğitimcisi olan bir adam ile özel eğitim alması gereken gençlerin sorumlusu olan bir eğitmenin hikayesini konu ediyor. Birbirinden farklı karakterlere ve farklı inançlara sahip olan iki adam, otizmli çocuklara yardım etmek için kar amacı gütmeyen bir kuruluş kurmak için bir araya gelir.

Pinocchio

Vizyon Tarihi: 27 Mart 2020

Tür: Animasyon

Yönetmen: Guillermo del Toro, Mark Gustafson

Oyuncular: David Bradley, Christoph Waltz, Tilda Swinton

Pinocchio, yaşayan gerçek bir çocuk olmak isteyen bir kuklayı konu alıyor. 1930’lu yıllarda İtalya’da geçen film, endişe verici bir tarihi ana, faşizmin yükseldiği ve diktatör Benito Mussolini’nin ülkenin kontrolünü iyice eline aldığı döneme odaklanıyor. “Suyun Sesi” ile En İyi Film ve En İyi Yönetmen dalında Oscar kazanan Guillermo del Toro’nun yönetmen koltuğunda oturduğu filmin senaryosunu yönetmen ile mini animasyon dizisi “Over the Garden Wall”u yazan Patrick McHale birlikte kaleme alıyor.

 I Still Believe

Vizyon Tarihi: 27 Mart

Tür: Biyografik

Yönetmen: Andrew Erwin, Jon Erwin

Oyuncular: K.J. Apa, Britt Robertson, Melissa Roxburgh

I Still Believe, müzik yıldızı Jeremy Camp’in gerçek yaşam öyküsünü konu ediyor. Andrew Erwin ve Jon Erwin’in yönetmen koltuğunda oturduğu filmde Jeremy Camp’e, K.J. Apa hayat veriyor.

Bunlar da ilgini çekebilir:

film önerileri, vizyon filmleri, vizyondakiler
Kaynaklar