Ne Düşündüğüne Dikkat Et: Merkür Güneş’in Kalbinde (5 Mayıs 2020)

5 Mayıs Salı günü benliğin gezegeni Güneş ile algılamanın gezegeni Merkür kavuşuyor. Kısa bir süreliğine Güneş’in tahtına yerleşecek olan Merkür gezegeni yıldızımızın kalbinde olacak. ‘Merkür cazimi’ olarak da bilinen bu olay 100 yılda sadece 14 defa gerçekleşmektedir.

Bu kavuşum ile beraber olumlu olarak: aktif ve iyi işleyen zeka, konuşma yeteneğinin çok yönlü olarak gelişmesi, zihnen enerjik hissetme ve pürdikkat olma hissi önem kazanabilir. Olumsuz olarak ise karşınızdaki kişiyi dinlememe, dalgınlık, subjektif düşünme, her şeyi kişisel olarak algılama ve duygu durumlarının ani olarak değişmesi gündeminizde olabilir.

Gezegenlerin bulunduğu Boğa burcu, isteklerin ve düşüncelerin, kaynaklarımıza sahip çıkmak için seferber edildiğini gösterir. Aynı zamanda kafa yapısı somutlaşır, maddi dünyada köklenme ihtiyacına yöneliriz.

Merkür’ün Güneş’in kalbinde olması demek, evrenle olan iletişim bağımızın eksiksiz, tam bir şekilde gerçekleşeceğini gösterir.

5 Mayıs günü saat 00:32’de gerçekleşecek bu kavuşum ile birlikte evrenin sizin isteklerinizi net bir şekilde duyacağına işarettir. İçinde bulunduğumuz bu dönem yeni bir işe başlamak ya da sözleşmeli ve anlaşmalı bir işinizi denk getirmek için uygundur.

  • Zihninizde yarım kalan konularınızı değerlendirin.
  • Kendinizi ifade ederken hangi tür konularda zorlanıyorsunuz bunu anımsayın.
  • Aynı hataları yapmama kararı alın.
  • Aklınızı kullanabileceğiniz ve kendinize söz geçirebileceğiniz bu zamanı kaliteli değerlendirin.
  • Ömrünüzü kalbiniz gibi yaşadığınızı fark etmelisiniz. Kalbinizi temiz tutmalısınız.
  • Kimsenin sizin kalbinizi kirletmesine veya kötülemesine izin vermemelisiniz.

Bu süreçte meditasyon, dua gibi yöntemlerle evrene isteklerinizi aktarmak oldukça önemli. İçinizden geldiği gibi pozitif ve olumlu bir şekilde bu istekleri özgürce dillendirmeliyiz.

“Astroloji bir dildir. Bu dili anlıyorsanız gökler sizinle konuşur.” Dane Rudhyar

Gökyüzünde, Güneş Kral, Ay ise Kraliçe ile sembolize edilmiştir. Şimdi çok kısa süreliğine Merkür Kralın tahtına ortak olacak, Güneş ile el ele verip bizlere güzel enerjiler gönderecek. Boğa burcunda oluşacak bu nadir gökyüzü olayı bizlere maddi konulara, değer verdiğimiz şeyler her ne ise onlara, somut sonuçlar elde etmek istediğimiz konulara odaklanmamız için bir fırsat sunuyor olabilir.

Merkür gezegeni her türlü iletişimi temsil eder. Yaşadığımız evrenle hepimizin bir iletişimi olduğu gerçeğinden hareketle bugün yüreğimizden geçenlere, dilimizden dökülenlere de dikkat etmekte fayda var. Hazır Güneşin tahtında kısa süreliğine de olsa misafir olan “Tanrıların Habercisi” de oradayken en içten dualarımızı ve gönlümüzden geçen niyetlerimizi de bütünün ve bizlerin hayrına olması dileklerimizle gönderelim mi gökyüzüne?

Evlerimizde kendimizle başbaşa kalma fırsatı bulduğumuz şu günlerde, bu göksel enerjiyi de fırsat bilerek, kişisel değerlendirmelerimizi yapalım. Korku enerjisi çalıştırmadan sevgi ile gönlümüzden geçen her ne var ise tam bir güven ile evrene aktaralım.

Gönlünüzden her ne dilediyseniz kabul olması niyetiyle…

İlgini çekebilir: Enerji Astrolojisi: Venüs’ün Enerjisini Doğru Kullanmak İçin Neler Yapabiliriz?

astroloji, astroloji yorumları
Kaynaklar