Ona Aşık Olduğunu Gösteren 4 İşaret

Aşk nedir? Genel olarak sosyal medya, filmler ve popüler kültür; onu midende uçuşan kelebeklerle tanımlar. İnanılmaz bir histir hani.. Müziği duyman, ışığı görmen gerekir; bulutların üzerinde bir yerlerde.. Peki, ya yapamazsan? Bu gerçekten aşık olmadığını mı gösterir?

Kısa cevap: Hayır. Aşık olmak, farklı anlamlara gelebilir ve bambaşka şekillerde hissedilir. Dahası, bu sevgi zaman içinde gelişir, evrilir.

İlişkiler de mevsimler gibidir. İç içe, döngülerle dolu ve her biri kendine özgü.

“Ay seviyo mu? Acaba evlenecek miyiz? O benim ruh eşim mi ki?”

Onca iniş çıkış arasında deneyiminin gerçek aşk olup olmadığını gösteren birkaç işaret var aslında. Gel biraz sohbet edelim, sade bi’ kahveni içerim!

İlgini çekebilir: İnsanlığın Aşkla Mücadelesi: Nasıl Aşık Oluyoruz?

Onu görünce rahatlıyorsan

Ne diyeceğim bak; çalışmalar, sevgilisinin fotoğrafını görenlerin anında rahatlatıcı bir rüzgarın etkisiyle gevşediğini gösteriyor. Tabi ki bu, sevginin her derde deva olduğu anlamına gelmez. Çaresiz derdinin sebebi belli mi? Dermanı nerede arayalım, söyle doktor!

O yanındayken acı, stres uzaklardaysa; onu gördüğünde gözlerinin içi gülüyorsa; maşallah diyelim canım. Gerçek sevgiye giden yolda ilk kutucuğa tik atabilirsin.

Yeni şeyler denemek istiyorsan

Hiç yeni birini bulan ve tamamen farklı bir insana dönüşen bir arkadaşın oldu mu? Aşık olmak çoğu zaman konfor alanından çıkıp yeni aktiviteler denemek isteyeceğin anlamına gelir. Kendini yıllar sonra ilk kez bir koşuya çıkmaya ya da dünyayı gezmeye yakın hissediyorsan, bu, aşık olduğun anlamına gelebilir. Hadi yine iyisin. 🙂

Dip Not: Birlikte yeni şeyler deniyorsanız bu inanılmaz bir işaret!

Onun mutlu olmasını istiyorsan

O sevinsin diye tabağındaki son lokmayı paylaşmak, mutlu olsun diye minik fedakarlıklar yapmayı öğrenmek… Onun yüzü gülünce güller açıyorsa, o mutlu olunca güneş doğuyorsa, gerek var mı başka işarete?

İlgini çekebilir: Yaşadığım Gerçek Aşk mı Takıntılı Aşk mı?

Dilinin ucuna iki kelime geliyorsa

“Seni seviyorum” dilinin ucuna kadar geliyorsa, durup dururken onu sevdiğini söylemek istiyorsan; bu DOĞRUDUR. O kadar!

Sana iki çift lafım var. Ne olursa olsun, sana gerçeği söyleyen tek şey var aslında: Kalbin. Cevabı dışarda arama, için “o” diyorsa o’dur. Hayat çok kısa, kalbini aç yaşama. Doğayı sev, ağacı koru, bizi takip et! “Bi gün evlenir miyiz ki?” dediğin arkadaşa da selamımızı söyle! Hayat bir gündür, o da bugündür!

Öptüm, sarıldım.

İlgini çekebilir: Aşkın 5 Farklı Kimyası: Seninki Hangisi?

Kaynaklar
aşık olduğunu anlamak, ilişkiler, sevdiğini nasıl anlarım