Sevgililer Gününde İçinizi Isıtacak 5 Romantik Film Önerisi

Bu platformda her gün birçok içerik ve yazı paylaşılıyor. Belki bazıları ilgini çekiyor, açıp okuyorsun; belki bazılarını kaydırıp geçiyorsun. Peki sana ne anlatmaya çalıştığımızı farkında mısın? Bunların hepsi hayattan alacağın keyfi kimsenin varlığı ve yokluğuyla koşullandırma diye, hayatının ne kadar kıymetli olduğunu farkına var ve tadını çıkar diye. Belki buradan, belki başka bir yerden aldığın ilhamla, başkalarına ilham ol diye.

Eğer bir sevgilin yoksa, bütün gününü Sevgililer Gününde kim ne yapmış diye stalk yaparak geçirmene gerek yok. Sen bundan çok daha fazlasısın. Yap bir kahve veya aç bir şarap; sevgiyi hissetmek için illa hayatında bir partnerin olmasına gerek yok. Sıcacık yorganın var! Kendi içini bu sıcak yorgan ve filmlerle ısıtabilirsin. Seni bekliyoruz.

Eğer bir sevgilin varsa ve Sevgililer Gününde film gecesi yapmak size harika bir fikir gibi geliyorsa o zaman bize katıl; seni de bekliyoruz.

İyi seyirler!

Barselona, Barselona (2008)

Yönetmen: Woody Allen

Oyuncular: Scarlett Johansson, Rebecca Hall, Javier Bardem

Amerikalı Vicky ve Cristina, İspanya’da geçirecekleri bir yaz tatilinde, karşılarına çıkan gizemli bir İspanyol sanatçıdan etkileneceklerdir. Vicky, evlenmek üzere olan ancak muhafazakar ve tutucu bir kadındır. Cristina ise cinsel maceralara meraklı, zihni açık ve özgür ruhlu bir kadındır. Kaderleri kesişen üç insan arasında doğan yasak aşk ilişkisi kaotik sonuçlar doğuracaktır. Barcelona, Barcelona İspanya’nın sanat, aşk ve akdeniz ritimleriyle bütünleşmiş, masalsı bir film. İzledikten sonra aşk üzerine tekrar düşüneceğinize eminim.

Eat, Pray, Love (Ye, Dua Et, Sev) – 2010

Yönetmen: Ryan Murphy

Oyuncular: Julia Roberts, Richard Jenkins, Javier Bardem

Filmde, acılı bir boşanmanın ardından kendini bulma ümidiyle İtalya, Hindistan ve Bali’yi kapsayan uzun bir geziye çıkan Elizabeth’in hikayesini anlatılıyor. Bu süreçte yeni arkadaşlıklar edinecek, tek başına ayaklarının üzerinde duracak, kendisine daha önce sormadığı soruları soracak ve hayatının aşkını bulacaktır.

Crazy Stupid Love (Çılgın Aptal Aşık) – 2011

Yönetmen: John Requa, Glenn Ficarra

Oyuncular: Steve Carell, Ryan Gosling, Julianne Moore

Dışarıdan bakıldığında Cal Weaver’ın kusursuz bir hayatı vardır: Mükemmel bir işe, harika bir eve sahiptir ve gençlik aşkı karısı olmuş, ona sevimli çocuklar vermiştir. Fakat Cal’in gördüğü Amerikan rüyasından karısı Emily’nin onu aldattığını ve dahası ayrılmak istediğini öğrenerek uyanır. Artık Cal 40’ında ve yalnız bir adamdır ancak bir barda tanışıtığı Jacob, Cal’a bekar bir hayat sürdürmenin püf noktalarını öğretecektir. Bir yandan da ergenliğe giren çocuklarıyla ilişkisini dengelemeye çalışan Cal, kendini bir aşk üçgenini çözmeye çalışırken bulur! 

About Time (Zamanda Aşk) – 2013

Yönetmen: Richard Curtis

Oyuncular: Domhnall Gleeson, Bill Nighy, Rachel McAdams

21 yaşına basan Tim Lake, ailesindeki tüm erkeklerin sahip olduğu gizli bir yeteneğinin olduğunu öğrenir. Lake ailesinin tüm erkekleri zamanda seyahat etme yeteneğine sahiptir ve Tim de artık bunu kullanabilecektir. Bunu fırsat bilen Tim geçmişindeki utanç verici anlara gidip olayları değiştirmeye başlar. 

Kısa bir süre Londra’ya taşınır ve son derece çekici bir kadın olan Mary’e aşık olur. Bundan sonra Tim, herkesten gizlediği yeteneğini ilişkilerine de yeni bir ‘boyut’ getirmesi için kullanmaya başlar ve bu sayede her adımı hatasız atlatmayı planlar. Ancak bir süre sonra her sorunu bu şekilde çözemeyeceğini ve hataların da hayatın gerekli birer parçası olduğunu fark eder.

Age of Adeline (Ölümsüz Aşk) – 2015

Yönetmen: Lee Toland Krieger

Oyuncular: Blake Lively, Michiel Huisman, Harrison Ford

Bir çağ değişirken doğmuş olan Adaline Bowman, geçirdiği bir kaza sonucu hiç yaşlanmamakla ‘ödüllendirilir’. 29 yaşında yaşlanmamaya başlar ve yıllar boyunca insanlardan mümkün olduğunca uzak, izole bir hayat sürmek zorunda kalır. Bu süreçte dünyanın sıra dışı değişimine de tek başına tanık olur ve bunun zorluğunu tek başına atlatmayı başarır. 

Bu yalnızlık karizmatik Ellis Jones ile tanışına kadar sürer… Ellis Jones, Adaline’e hayatı gerçek anlamda yaşamanın nasıl bir his olduğunu hatırlatacak, bir adım daha ötesine geçerek gerçek aşkı yaşamasını sağlayacaktır. Adaline, genç adamın ailesiyle geçireceği bir hafta sonunda yine sırrının ifşa olması tehlikesini yaşayınca hayatını sonsuza dek değiştirecek bir karar verir.

Bunlar da ilgini çekebilir:

Kaynaklar
14 şubat filmleri, romantik film önerileri