Sonbaharın Tadı Bu Filmlerle Çıkacak: Eylül Ayında Vizyona Girecek En İyi 10 Film

Eylül kadar güzel bir ay var mı? Sonbahar geliyor, yazın vurucu sıcağı geçiyor, kışlık alışverişe çıkılıyor, herkes yazlık evlerden şehirlere dönüyor, arkadalarla buluşuluyor… Eylül ayı vizyon filmlerinin de tadı bir başka oluyor. Bütün arkadaşların şehre dönmüşken, okullar açılmamışken kız kıza sinemaya gitmeye kim hayır diyebilir ki?

Üstelik hangi filme gideceğine rahatça karar ver diye senin için bu ay vizyona giren en güzel filmleri sıraladık! İyi seyirler!

1) It: Chapter 2 (O: Bölüm 2)

Vizyon tarihi: 6 Eylül 2019

Tür: Korku

Yönetmen: Andy Muschietti

Oyuncular: Bill Skarsgard, james McAvoy, Jessica Chastain

Stephen King’in aynı isimli popüler romanından sinemaya uyarlanan O filminin devam halkası olan yapımda, Pennywise’ın geri dönüşü sebebiyle, çocukken söz verdikleri gibi kasabaya geri dönen yetişkinler bir kez daha şeytani palyaço ile karşı karşıya kalıyor. Ancak yıllar sonra bir araya gelen ekibin birbirlerini yeniden tanımaları da bir hayli zor olur. Artık evli bir adam olan Bill ve sevgilisinden şiddet gören Beverly başta olmak üzere, tanıştıklarından bambaşka hayatlar yaşayan eski arkadaşlar, bir kez daha el ele vermek zorunda kalır.

2) Bharat

Vizyon tarihi: 6 Eylül

Tür: Dram

Yönetmen: Ali Abbas Zafar

Oyuncular: Salman Khan, Katrina Kaif, Disha Patani

Bharat 8 yaşındayken ailesiyle birlikte hayatlarını kurtarmak için evlerini terk ederken, tam trene binecekleri sırada ablasını kaybeder. Onu aramak için geride kalan babasına, ailesine her zaman göz kulak olacağına dair söz verir ve ailesinin kalanıyla yola devam eder. Hayat ona farklı farklı engeller çıkarsa da Bharat, bu sözünü tutmak, babasını ve kız kardeşini bulmak için elinden geleni yapar. Azmi ve sadakatiyle hayatındaki herkese ilham olan Bharat hayata bağlılığını ve umudunu asla yitirmez.

3) Good Boys (Uslu Çocuklar)

Vizyon tarihi: 6 Eylül 2019

Tür: Komedi

Yönetmen: Gene Stupnitsky

Oyuncular: Jacob Tremblay, Keith L. Williams, Brady Noon

12 yaşındaki Max ilk öpüşme partisine davet edildikten sonra nasıl öpüşeceğini bilmediği için panikler. Bunun üzerine Max ile onun en yakın arkadaşları Thor ve Lucas, Max’in dokunması yasak olan babasına ait drone’u, sevişen genç komşularını görüntülemek için kullanmaya karar verirler. Fakat işler garip bir şekilde ters gidince, drone imha edilir. Max’in babası eve dönmeden önce drone’u yerine koyabilmek için çaresizce okulu kıran çocuklar, içerisinde kazara uyuşturucu çaldıkları, paintball oynadıkları, polisten ve dehşet verici genç kızlardan kaçtıkları, uzun ve heyecan verici olmasının yanı sıra kötü kararların da olduğu bir maceraya atılırlar.

4) Who You Think I Am (Hangi Kadın)

Vizyon Tarihi: 6 Eylül 2019

Tür: Dram

Yönetmen: Safy Nebbou

Oyuncular: Juliette Binoche, François Civil, Nicole Garcia

Bu hem eğlenceli hem hüzünlü film; sosyal medya çılgınlığının ve sanal dünya algılarının gerçek hayatı nasıl etkilediğine gençler değil farklı bir yaş grubu üzerinden bakıyor. Filmin kahramanı 50 yaşındaki iki çocuklu akademisyen Claire, genç sevgilisini sosyal medya üzerinden gözetlemek amacıyla Facebook’ta sahte bir hesap açıyor; 23 yaşında, sarışın, genç ve güzel Clara oluveriyor. Sevgilisi kanmıyor ama en yakın arkadaşı tuzağa düşüyor.

5) Billionaire Boys Club (Düzenbazlar Kulübü)

Vizyon tarihi: 6 Eylül 2019 

Tür: Dram, Biyografi

Yönetmen: James Cox

Oyuncular: Kevin Spacey, Ansel Elgort, Taron Egerton

Borsada çalışan Joe Hunt ve eski okul arkadaşı Dean Karny, şehrin en varlıklı yatırımcılarından Ron Levin’in çılgın fikirleriyle BBC adlı bir saadet zinciri kurarlar. Ancak gerçekte kimin dolandırıldığı, kimin kime oyun oynadığı belli değildir. Şehrin jet sosyetesinden, devasa şirketlerden BBC’ye yatırım teklifleri yağmakta; insanlar emeklilik günleri, çocuklarının eğitimi için yaptıkları birikimleri bu esrarengiz zincire teslim etmektedir. Genç milyarderlerin dizginsiz hırsı ile şirketleri kısa sürede Los Angeles’ın yıldızı haline gelince, FBI’ın radarına girmeleri de çok sürmeyecektir.

6) Synonyms (Eşanlamlılar)

Vizyon Tarihi: 13 Eylül 2019

Tür: Dram

Yönetmen: Nadav Lapid

Oyuncular: Tom Mercier, Louise Chevilotte, Quentin Dolmaire

İsrailli bir adam, ana vatanından firar ederek Paris’e gider. Kendisine yeni bir hayat kurmak isteyen adamın, her şeyi ardında bırakarak geldiği ülkede hayatta kalabilmek için güvendiği tek şey yanına aldığı sözlüktür.

7) Ad Astra (Yıldızlara Doğru)

Vizyon tarihi: 20 Eylül 2019

Tür: Bilimkurgu, Macera

Yönetmen: James Gray

Oyuncular: Brad Pitt, Tommy Lee Jones, Ruth Negga

 Yıldızlara Doğru, astronot Roy McBride’ın yolculuğunu anlatıyor. 20 yıl önce uzayda hayat aramak için çıktığı görevde kaybolan babasını galakside aramaya başlayan Roy, kayıp babasını bulmak ve gezegenimizdeki hayatı tehdit eden bir gizemi çözmek için güneş sisteminin dışına yolculuk ediyor. Yolculuğu, insanın varlığının doğasına ve kozmostaki yerimize meydan okuyan sırları ortaya çıkarıyor.

8) The Goldfinch (Saka Kuşu)

Vizyon tarihi: 27 Eylül 2019

Tür: Dram, Gerilim

Yönetmen: John Crowley

Oyuncular: Ansel Elgort, Nicole Kidman, Oakes Fegley

The Goldfinch, annesinin öldürüldüğü müzeden paha biçilemez bir sanat eseri çalan bir çocuğun hikayesini konu ediyor. 13 yaşındaki Theodore Decker’ın hayatı, annesinin Metropolitan Müzesi’ne düzenlenen bir terörist saldırısında öldürülmesinin ardından alt üst olur. Theodore, tüm bu karmaşanın ortasında The Goldfinch adı verilen paha biçilemez bir sanat eserini çalar. Theodore’un annesinin bombalanma sonucu öldürüldüğü o günden geriye elinde kalan tek somut şey The Goldfinch’tir. Kafesine zincirlenmiş bir Saka Kuşu portresi olan The Goldfinch, Theodore’un hayatını yeniden inşa etme sürecinde önemli bir yer edinecektir.

9) Vox Lux

Vizyon Tarihi: 27 Eylül 2019

Tür: Dram, müzik

Yönetmen: Brady Corbet

Oyuncular: Natalie Portman, Jude Law, Stacy Martin

1999’da, genç kız kardeşler Celeste ve Eleanor büyük bir trajediden kurtulmuşlardır. Kız kardeşler, ailerinin anma töreni sırasında, başlarına gelen felaketten esinlenerek güzel ve etkileyici bir müziğe imza atarlar. Bu durum özellikle Celeste’nin bir anda şöhrete ulaşmasını sağlar. Genç Celeste şarkı sözü yazarı kız kardeşi ve başarılı mejanerinin de yardımıyla yeni bir pop yıldızı haline gelir. Celeste’nin jet hızıyla şöhret oluşu, beraberinde masumiyetini kaybetmesini de getirir. Celeste’nin şöhretle mücadelesi sırasında Amerika’ya yapılan bir terör saldırısı, Celeste’yi yeni bir statüye taşır; Amerikan simgesi, laik tanrı, küresel süperstar. 2017’ye gelindiğinde ise Celeste artık 31 yaşındadır ve genç bir kızı vardır. Skandallarla dolu olan kariyerini de doğru rotada tutabilmek için mücadele veren genç anne, son skandalının ardından kariyerini toparlamaya çalışmakta ve bilim kurgu temalı 6. albümünü tanıtmak için tura hazırlanmaktadır. Bu süreçte küfürbaz pop yıldızının kişisel ve ailesinin sorunlarının üstesinden gelmesi gerekecektir…

10) Systemsprenger (Oyunbozan)

Vizyon Tarihi: 27 Eylül 2019

Tür: Dram

Yönetmen: Nora Fingscheidt

Oyuncular: Helena Zengel, Abrecht Abraham Schuch, Gabriela Maria Schneide

Benni, asıl adı Bernadette olan, ancak hiç kimsenin onu böyle çağırmaya cesaret edemediği, dokuz yaşındaki bir kızdır. Tuhaf bir kız olan Benni, sosyal hizmetler kurumunun çatısı altındadır ve çalışanların adeta kabusu olmuştur. Görevliler, Benni için defalarca koruyucu aile bulmalarına, ona huzurla yaşayabileceği yeni bir yuva ayarlamalarına rağmen, o her serinden kaçıp kuruma geri döner. Küçük kızın asıl isteği kendisine yanlarında kalacağı bir koruyucu aile bulunması değil, kendisinden korkan annesi Bianca’nın yanına geri dönmektir.

Bunlar da ilgini çekebilir:

eylül ayında vizyona girecek filmler, eylül vizyondakiler, vizyondaki filmler
Kaynaklar