Vizyon Panosu Yapımı ve İpuçları

Hazır yılbaşı geliyorken, yeni yeni niyetler koyuluyorken vizyon panosu hakkında konuşalım mı biraz? Vizyon panosu, arzularımızı çeşitli görsellerden yararlanarak zihnimizde somutlaştırdığımız bir pano.

Vizyon panosu başlı başına bir motivasyon kaynağı! Hedeflerimize doğru ilerlerken ihtiyacımız olan en önemli araçlardan bir tanesi motivasyondur. Motivasyonumuzu kaybedersek, neden istediğimizi unutursak, zamanla yolumuzdan sapmaya başlarız, öyle değil mi ama? Vizyon panosu bizi heyecanlandırır, arzumuzu ateşler ve elde etmek istediğimiz hayatı neden istediğimizi hatırlatır.

Vizyon panosu nasıl yapılır?

Basit: Hedeflerimizi, hayallerimizi temsil edecek görselleri internetten, dergilerden ve diğer kaynaklardan buluyoruz. Bir mantar pano da kullanılabilir, telefon ekranı da. Önemli olan sürekli gözünüzün takıldığı bir yerde durması.

Evet buraya kadar olan kısmı yüzlerce kez okuduk. Peki vizyon panosu hazırlarken nelere dikkat etmemiz gerekiyor?

Dikkat etmeniz gereken yegane şey; hisler…

Fotoğraf bulup kesmekte bir şey yok. Önemli olan doğru görselleri bulmakta. Doğru görseli bulup bulmadığınızı anlamak için hislerinize bakın. Seçeceğiniz fotoğrafların sizde iyi hisler uyandırması, heyecanlandırması doğru yolda olduğunuzu gösterir.

Ait hissetmek!

Arzuladığınız vizyona ait hissetmek için görsellerin yanına yeni telefonum, iş yerim, en yakın arkadaşlarım gibi küçük notlar ekleyebilirsiniz. Amacımız aynı, hedefimize sahip olduğumuzda elde edeceğimiz duyguyu hissetmek.

Dikkat: İnsan zaman içinde görüntülere alışır.

Evinize yeni aldığınız bir nesne düşünün. İlk günlerde her giriş çıkışımızda gözümüze çarparken bir süre sonra oradaki varlığına gözümüz alışır. Zamanında çok severek aldığınız birçok ürüne şu an bakmıyorsunuz bile, değil mi? 🙂 Bu yüzden panonuzun yerini değiştirebilirsiniz.

Kategorize etmek

Aynı kategorideki görselleri aynı bölümlere yerleştirerek odaklanmanızı kolaylaştırmak mümkün.

Kendinizi merkeze koyun!

Son olarak, çok mutlu olduğunuz veya çok özgüvenli durduğunuz, size iyi hissettirecek bir fotoğrafınızı bulup panonuzun tam ortaya koymaya bir şans verin. Arzuladığınız hayatın tam merkezinde durmak size çok yakışacak!

Siz de yeni yıl telaşını fırsat bilip kendi panonuzu hazırlamak isterseniz mutlaka bizimle paylaşın.

Bu yıl hedeflerinize giden yolda yanınıza bir yol arkadaşı isterseniz sizi bekliyoruz!

çekim yasası, Kişisel Gelişim, vizyon panosu, vizyon panosu hazırlamak, vizyon panosu nasıl yapılır, vizyon panosu oluşturmak
Kaynaklar