Yaşadığımız Dönem Astrolojik Olarak Ne Anlama Geliyor: Mevcut Sistem Değişiyor!

Çin’in Wuhan eyaletinde başlayan ve küresel çapta pandemi ilan edilmesine sebep olan Coronavirüs (Covid-19) hakkında çok fazla spekülasyon görüyoruz, öyle değil mi? Hepsinde ortak olan tek bir şey var:

Eski düzen yıkılıyor, yerine yenisi geliyor.

Çünkü 2020 yılının Ocak ayında gerçekleşen Satürn-Plüto kavuşumu yıkıcı diye tabir edebileceğimiz birtakım etkiler oluştu, bu kavuşumun ilk somut örneği ise Corona virüstü. Hepsi dünyaya, insanlığa hizmet ediyor aslında. Gelin astrolojik açıdan kısa bir inceleme yapalım.

Eskiyi bırakmanın ve yeni başlangıçlar yapmanın zamanı geldi.

Satürn-Plüto kavuşumu yaklaşık olarak 32-38 yılda bir gerçekleşerek, dünya bazında değişimlere neden olmuştur. Birlikte yakın geçmişe bakalım mı?

Satürn-Plüto geçtiğimiz yüzyılda 1914, 1947 ve 1982’de kavuştu. Bu kavuşumlar, mevcut sistemi sarstı, dönüştürdü ve yeniledi. Bir yıkım, eskiyi tamamen yok etti. Birkaç örnekle açıklamak gerekirse;

  • 1914 Birinci Dünya Savaşı ile dünya düzeni tamamen değişti.
  • 1947 de İkinci Dünya Savaşının bitmesi ile dünya bambaşka bir düzen içine girdi.
  • 1982 de Neo-liberalizmin küresel çapta hakimiyeti içinde bulunduğumuz düzeni beraberinde getirdi.

Satürn-Plüto kavuşumunun bizlere anlatmak istediği; eskiyi bırakmanın ve yeni başlangıçlar yapmanın zamanının geldiğini kavramamızdır. Krizle gelen değişim ve dönüşümün içinden çıkabileceğimizi, Satürnün durumlar üzerindeki öğretici konumu bizlere göstermektedir.

Küllerimizden doğuyoruz.

Bu kavuşum azim, sabır ve dayanıklılık ile bu süreçlerden daha da güçlenerek çıkacağımız mesajını da vermektedir. Yıl sonunda gerçekleşecek Jüpiter-Satürn kavuşumu, kriz sürecinden çıkarak öğrendiklerimizi hayata geçirme ve sıçrama yakalayabileceğimiz gerçeği ise bize yeni bir düzenin kurulacağının ayak seslerini duyurmaktadır.

Ocak’ta gerçekleşen kavuşumla birlikte bu değişim olgusunun virüs ile insanlığa verildiğini toplum olarak görmekteyiz. İşin ilginç yanı, göksel olarak bu kavuşum Corona Australis takım yıldızı üzerinde gerçekleşiyor. Gökyüzünün nasıl yeryüzüne yansıdığını görüyor musunuz? Evrenin muhteşem senkronizasyonu… Corona Australis takım yıldızı, aslında devlet yöneticilerini işaret etmektedir. Bu minvalde yöneticilerin alacağı her türlü tedbir kriz yönetiminin önemini vurgulamaktadır.

Virüs tedavi edilecek mi?

Satürn 24 Mart 2020 tarihinde kısa bir süreliğine kova burcuna geçiş yaptı. Satürnün kovada olduğu süreçlerde birçok buluş ve bilimsel faaliyetler gerçekleşmiş ve dünyaya somut, yapıcı bulgular sunulmuştur. Virüsün tedavisi için yürütülen ilaç ve aşı çalışmalarının bu geçişte hızlanacağı ve insanlığı rahatlatan gelişmelerin yaşanacağını öngörmekteyiz.

Mart sonuna kadar gökyüzünde toplanan gezegenlerin oğlak stelyumu içerinde olması ise kişisel tedbirlerimizi artırmamızı ve bireysel sınırlarımızı çizmemiz gerekliliğini vurgulamaktadır. Lütfen dikkat edelim: Kendimizi, ailemizi ve toplumu düşünerek tedbirleri elden bırakmayalım.

Hiçbir olumsuz durum kalıcı değildir. Bunu farkederek, sisteme güvenerek, ve en önemlisi de kişisel tedbirlemizi alarak, yeni düzene ruh ve beden bütünlüğü içinde hazırlanırsak, öğrendiklerimizi hayata geçirme fırsatı bulacağız.

koronavirüs astroloji
Kaynaklar