Mart 2023 Astroloji ve Burç Yorumları

Yılın en büyük transitlerinden birine hazır mısınız? Yeraltı dünyasının efendisi olarak bilinen ve dönüşümü de yöneten gezegen Plüton, bu ay burç değiştiriyor! Muhtemelen bu hareketin burcunuz için neden bu kadar önemli olduğunu soruyorsunuz? Belki bu gökyüzü hareketinin kabaca her nesilde sadece bir kez gerçekleştiğini söylememiz yeterli olabilir. Plüton Kova burcuna geçerken, astrologlar daha insancıl bir topluma doğru ilerleyeceğimizi öngörüyorlar; ancak bu geçiş her burç için farklı bir anlam ifade ediyor. Bu ay olup bitenlerin hepsi bu kadar değil. Mart aynı zamanda Başak burcunda bir Dolunay ve Koç burcu döneminin başlangıcını getiriyor; bu da bereketli Bahar Ekinoksu ve astrolojik yeni yıl anlamına geliyor. Gezegenler Mart ayında oldukça meşgul, bu yüzden arkanıza yaslanın ve önümüzdeki bu bahar kokan aya nasıl hazırlanacağınızı öğrenmek için takviminizi işaretlemeye başlayın. İşte 2023 Mart ayı astroloji gündemi ve burç yorumları!

Mart ayında gezegen hareketleri bizi nasıl etkileyecek?

Başak burcundaki Dolunay sayesinde, 7 Mart Salı günü gökyüzü ışıl ışıl bir disko topu gibi parlayacak. Bu Dolunay bazı burçlara beklenmedik bir romantizm için cömert fırsatlar getirirken, bazı burçlar aşırı dramadan kaçınmak için evde kalsa daha iyi olacak gibi görünüyor; bu yüzden burcunuzun yorumunu okuduğunuzdan emin olun. Ancak burcunuz ne olursa olsun, 7 Mart Salı gününü takviminizde daire içine alın çünkü bu önemli bir tarih. Kurallar ve kısıtlamalar gezegeni Satürn, Balık burcuna geçiyor. Bu geçiş hepimize biraz tuhaf olmanın sorun olmadığını hatırlatır ve engellerle yaratıcı bir şekilde savaşmak için yardımcı olabilir.

Venüs’ün 16 Mart’ta kendi burcu olan Boğa’ya geçmesiyle Mart ayı romantik bir hal alıyor. Kendinizi romantik ilişkinizde daha fazla yakınlık isterken ya da uzun banyolar ve ayrıntılı cilt bakımı rutinleri gibi iyi hissettiren ve rahatlatıcı ritüelleri arzularken bulabilirsiniz. Arzu ettiğiniz her ne ise, iletişim gezegeni Merkür, 18 Mart günü otoriter Koç burcuna geçtiğinde istediğinizi elde etmekte hiç zorlanmayacaksınız.

20 Mart’ta Koç burcu dönemi başladığında kendinize olan güveniniz artacak. Koç burcu zodyakın ilk burcudur, bu da onun cesur etkisini açıklar ve aynı zamanda astrolojik yeni yılın başlangıcını işaret eder. Aynı zamanda Koç burcuna özgü bir şekilde yaşam, büyüme, neşe ve bolluk kutlaması olan Bahar Ekinoksu’nun da tarihidir. Koç burcundaki Yeni Ay etkisiyle birlikte 21 Mart gecesi, tezahür ettirmek istediğiniz şeylerle ilgili niyetlerinizi belirlemek için mükemmel bir gece.

Yeraltı dünyasının efendisi ve dönüşüm gezegeni olan Plüton, bir nesil boyunca yalnızca bir kez burç değiştirir. Plüton 23 Mart günü Kova burcuna geçecek ve 2044 yılına kadar burada kalacak. Astrologlar bunun yeni bir insancıl ve kolektif bakım çağını başlattığını düşünüyor ancak burcunuz için ne anlama geldiğini öğrenmek için burç yorumunuzu kontrol edebilirsiniz. Son olarak, savaşçı gezegenimiz Mars 25 Mart günü tatlı mı tatlı Yengeç burcuna geçiyor. Ay sonunda kimse kavga etme havasında olmayacak. Bu açı daha çok romantik filmler ve sarılmalar için ideal.

Mart 2023 Burç Yorumları

Koç & Yükselen Koç

Doğum gününüz kutlu olsun Koçlar! Bu ay sizin döneminiz başlıyor ancak buraya gelmeden önce, geçtiğimiz Balık dönemi yalnızlık ve içe kapanış alanınızı harekete geçirdiği için ayın başlarında daha iç gözlemci bir ruh halinde olacaksınız.

Bu ay maneviyat ve şifa ile ilişkinizin yoğunlaştığını fark edeceksiniz. Hassasiyetlerinizi gözlemlemek ve içinizden hangi duyguyu hissetmek geliyorsa onu hissetmek için izin verin. Duygularınız size bir şeyler öğretmek için burada. Ayın ilk üç haftasını hafiflemek ve bilinçaltınızdaki yükleri serbest bırakmak için kullanın.

Güneş ayın 20’sinde burcunuza geçtiğinde canlandığınızı hissedeceksiniz; kış uykusu dönemimiz sona erecek. Güneş ve Jüpiter’in aynı anda burcunuzda olması, güven enerjisini yaymanıza yardımcı olacak. Hâlâ güvensizlikle boğuşuyor olsanız bile, kendinizi sevdiğinizi gösteren bir aura yayabileceksiniz ve böylelikle sayısız fırsatı (ve belki romantik buluşmaları) kendinize çekeceksiniz.

Boğa & Yükselen Boğa

Ay başında gerçekleşecek olan Başak Dolunayı ve Satürn’ün ayın 7’sinde Balık burcuna geçişiyle birlikte, sezgileriniz açılacak ve sizin için nelerin önemli olduğuna dair farkındalığınızı artıracak. Ayakları yere basan ve pratik yönünüzü daha fazla hissedeceksiniz.

Arkadaşlarınız ve sosyal ağlarınız özellikle ayın ilk haftasında etkili olabilir; bu nedenle onlarla görüşün ve bu ayki hedeflerinizin ne olduğunu onlara bildirin. Muhtemelen hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacaklardır.

Ayın 20’sinde Koç burcu dönemi başladığında, maneviyat alanınız aktive olur. Belki ayın son on günü boyunca kendinizi daha bencil hissedebilirsiniz. Bu iyi bir şey, çünkü son zamanlarda bilinçsizce kendinizi aşırı zorluyordunuz. Bu dönemde enerjinizi geri kazanmak için kendinize bolca zaman ayırmanız yararınıza olacaktır.

Bu ayın ikinci yarısında kendinizi konfor alanınızın dışına atılmış hissedebilirsiniz, ancak statükoyu korumaya çalışmak yerine, özellikle kariyeriniz söz konusu olduğunda, bu değişim dalgalarını nasıl keyifli hale getireceğinize odaklanmalısınız. Profesyonel anlamda büyük bir yükselişin eşiğindesiniz! Ancak bunu elde etmek için kontrolün her zaman sizde olması ihtiyacınızı bir kenara bırakmalısınız.

İkizler & Yükselen İkizler

Satürn’ün ayın 7’sinde Balık burcuna geçmesi kariyerinize yaklaşımınızı yumuşatmanıza yardımcı oluyor. Her şeyi mantıksal olarak çözmeye çalışmak yerine, karar verirken sezgisel farkındalığınızdan yararlanmanızı istiyor. Aynı gün gerçekleşecek olan Başak dolunayı ile biraz çelişkili hissedebilirsiniz; bir parçanız hayal kurmak isterken diğer parçanız sağlam bir plana ihtiyaç duyduğunu hissediyor olacak. Kesin bir cevap aramaktansa kendinizi bu ikisinin arasında bırakın ve ortayı bulmaya çalışın.

Ayın 20’sinde Koç burcu dönemi başladığında ve ardından ayın 23’ünde Plüton’un Kova burcuna geçişiyle birlikte kendinizi birçok konuda aydınlanırken bulacaksınız.

Ayın son on gününde iletişiminiz daha güçlü olacak; kendinizi daha çapkın ve cesur hissedeceksiniz. Plüton’un Kova burcundaki üç aylık transiti birçok İkizlerin taşınmasına, yer değiştirmesine, yeni bir eğitim programına başlamasına veya kendilerini canlandırıcı bir şekilde yenilemesine yol açacak.

Yengeç & Yükselen Yengeç

Ayın 7’sinde gerçekleşecek Başak Dolunayı ve aynı gün Satürn’ün Balık burcuna geçişi ile birlikte kendinizi değişmiş hissedeceksiniz. Balık burcundaki Satürn felsefi yönünüzü keşfetmenize yardımcı olacak. Başak Dolunayı ise kendinizle iletişim kurma şeklinizden başlayarak sizi daha hassas bir iletişimci haline getirecek. Bu geçişler sırasında kendinize yalan söyleyemeyeceksiniz; bu nedenle hala içinde bulunduğumuz Balık dönemini duygularınızı günlüğe yazarak ve gerçekten ne istediğiniz konusunda kendinize karşı dürüst olarak geçirmek en iyisidir.

Koç dönemi ve astrolojik yeni yıl ayın 20’sinde başladığında, odak noktanız kariyer hedeflerinize kayacak. Eğer bir inanç sıçraması yapmak ve kariyer yolunuzu değiştirmek istiyorsanız, Mart ayının son on gününü bunun için beyin fırtınası yaparak geçirin.

Jüpiter’in Koç burcundaki varlığı ve Plüton’un ayın 23’ünde Kova burcuna geçişi, hayatınıza daha fazla heyecan ve yenilik katacak şekilde mesleki hedeflerinizi yenilemeniz için size yardımcı olacaktır.

Aslan & Yükselen Aslan

Hala içinde bulunduğumuz Balık döneminin içsel derinlik alanınızı harekete geçirmesi nedeniyle ayın ilk üç haftası boyunca gerçekten kendi dünyanızda olacaksınız. Bu dönemde çıkar ilişkilerinden ziyade, sizi tanıyan, içinizi gören ve olduğunuz gibi seven insanlarla bağlantı kurma ihtiyacında olacaksınız.

Aynı zamanda, Satürn’ün ayın 7’sinde Balık burcuna geçmesiyle hibeler, burslar veya bir dava anlaşması gibi dış kaynaklardan kendinize para çekebilirsiniz. Bu durum önümüzdeki 2,5 yıl boyunca başınıza gelmeye devam edecek, bu nedenle Mart ayı boyunca zihninizi, daha fazla bolluğu kabul etmeye ve almaya şartlandırarak geçirin.

Koç burcu dönemi ve astrolojik yeni yıl, ayın 20’sinde seyahat ve genişleme alanınızı aktive ederek başlıyor. Ayın 23’ünde Plüton’un Kova burcuna geçmesi ve ilişkilerinizi vurgulamasıyla birlikte, bir tatil rezervasyonu yapmak veya arkadaşlarınızla yeni bir yere seyahat planlamak için ilham alabilirsiniz. Bu dönemde her zamanki rutininizi değiştirmeye istekli olun; bu kalbinizi ve zihninizi genişletecektir.

Başak & Yükselen Başak

Bu ay tüm gözler sizin üzerinizde olacak! Özellikle de Mart ayının ilk yarısında. Ayın 7’sinde burcunuzda dolunay gerçekleşmekle kalmıyor, aynı gün sorumluluk gezegeni Satürn de Kova burcundan ayrılıp karşıt burcunuz Balık’a geçiyor. Bu da ortaklık ve evlilik alanınızı harekete geçirerek. Gezegenler, bu temaların sadece bu ay değil, önümüzdeki 2,5 yıl boyunca sizin için daha öncelikli olacağına işaret ediyor.

Ne tür bir arkadaş veya sevgili olmak istiyorsunuz? Şimdi ilişkilerinizde biraz daha spesifik olmanın ve ilişkilerin nasıl olması gerektiğine dair sahip olduğunuz önyargılar veya kökleşmiş beklentiler nedeniyle, yüksek standartlarınızın sizi sınırlayabileceği anları kabul etmenin zamanı.

Ayın 23’ünde Plüton’un Kova burcuna geçişi ilk başta size son derece rahatsız edici gelebilir, çünkü hayatınızdaki hiçbir şey istikrarlı veya güvenli hissettirmeyecektir. Belki de bunun nedeni hayatta hiçbir şeyin gerçekten istikrarlı ya da güvenli olmamasıdır. Bu ayki dersiniz bunu kabul etmek olabilir mi?

Terazi & Yükselen Terazi

Mart sizin için öz bakım ayı olacak. Aynı zamanda aniden kapınızı çalan bir aşkla karşılaşma ihtimaliniz yüksek. Ayın ilk üç haftası boyunca, hala içinde bulunduğumuz Balık burcu dönemi sizi sağlık ve zindelik yolculuğunuza odaklayacak. Geçtiğimiz iki ay boyunca fitness hedeflerinizde tutarlı kalmakta zorlanmış olabilirsiniz, ancak kendinize çok fazla baskı yapmanıza gerek yok. Sınırlayıcı inançlarınızı kabul etmek ve ardından bunların ötesine geçmek için 7 Mart’taki Başak Dolunayını ve aynı gün Satürn’ün Balık burcuna geçişini kullanın.

Ayın 20’sinde Koç dönemi başladığında, kendinize karşı dürüst olduğunuz için kendinizi daha güçlü hissedeceksiniz. Arkadaşlarınıza, ilişkinize ve yakın çevrenize yeni dönem hedeflerinizin ve niyetlerinizin ne olduğunu anlatın. Belki hedefinizde ilerlemenize yardımcı olabilirler.

Ayın 23’ünde Plüton’un Kova burcuna geçişi, uzun vadeli zorluklara çözüm bulmanıza yardımcı olabilir ve gökyüzünün bu açısıyla birlikte hedefleriniz olduğundan daha kolay bir şekilde tezahür etmeye başlayabilir.

Akrep & Yükselen Akrep

Bu ay istediğiniz her şeye sahip olabilirsiniz! Ama özellikle istediğiniz şey nedir? Balık döneminin kader, şöhret ve gerçek aşk alanınızı aktive etmesiyle, hepsini istemeniz oldukça olası. Fakat ayın 7’sindeki Başak Dolunayı önce kendinizle olan ilişkinize odaklanmaya teşvik ediyor. Kendinizle sevgiyle, sabırla ve farkındalıkla konuşuyor musunuz? Kendinizle olan ilişkinize öncelik verdikçe, arkadaşlıklarınızın ve sosyal bağlantılarınızın da geliştiğini fark edeceksiniz.

Satürn’ün 7 Mart’ta Balık burcuna geçişi, Akrepleri aşka teslim olmaya teşvik edecek. Ancak bu bir gecede gerçekleşmeyecek, Satürn’ün Balık burcundaki transiti 2,5 yıl sürecek. Kalbinizin hissettikleri ve istedikleriyle tamamen yüzleşin ve kendi kendinizi sabote etme eğiliminde olduğunuz anları yakalamaya çalışın.

Ayın 20’sinde astrolojik yeni yıl başladığında, hayatınızla ilgili her şey değişmiş gibi hissedeceksiniz. Ay sonuna kadar kim olduğunuzu bile hatırlamayabilirsiniz. Bunun nedeni büyük ölçüde gezegen yöneticiniz Plüton’un 23’ünde Kova burcuna geçmesi ve köklerinizi harekete geçirmesidir. Ay sonu, çocukluğunuzdan beri üzerinizde tuttuğunuz psikolojik yükleri bilinçli bir şekilde serbest bırakmak için ideal bir zamandır. Nefes alın ve ilerleyin.

Yay & Yükselen Yay

Ayın başlarında ailenize ve geçmişinize odaklanacaksınız. Eğer ailenizden biriyle aranızda bir anlaşmazlık varsa, ayın 7’sindeki Başak Dolunayı ve Satürn’ün Balık burcuna geçişi, aranızdaki buzları eritmenize yardımcı olabilir.

Ay ortasında, üzerinde çalıştığınız kişisel bir hedef hakkında netleşebilir ve nihai bir karar verebilirsiniz. Bu, hayalinizdeki bir işe evet demek ya da görünüşünüzü tamamen yenilemek anlamına gelebilir. Yönetici gezegeniniz Jüpiter şu anda Koç burcunda olduğundan, hayatın sizi nereye götüreceğini bilmeseniz bile kararlarınıza güvenebilirsiniz. İçgüdüleriniz size değişim zamanının geldiğini söylüyorsa onlara güvenin. Ancak ilk başta bu değişime direnebileceğinizi de kabul edin.

Koç burcu dönemi 20’sinde başlıyor; astrolojik yeni yılla birlikte bu dönem günlük hayatınıza daha fazla eğlence, oyunculuk ve yaratıcılık katıyor. Özellikle de Plüton ayın 23’ünde Kova burcuna geçtiğinde, iletişim alanınız harekete geçecek. İnsanlar parlak zekanız ve göz kamaştırıcı özünüzden kesinlikle etkilenecek.

Oğlak & Yükselen Oğlak

Bu ayın büyük bir kısmı genellikle arka plana attığınız duyguları hissetmenize izin vermekle ilgili. Ayın 7’si civarında yaratıcılık için bol bol ilham alabilirsiniz. Kendinizle ve başkalarıyla iletişim kurmak için yaklaşımınızı yumuşatın, ödüllerini toplayacaksınız.

Ayın 20’sinde Koç burcu dönemi başladığında, odak noktanız ev hayatınıza kayacak. Son zamanlarda iş yüzünden kendinizi tükenmiş hissettiyseniz, biraz nefes almak için bu dönem bir işaret alacaksınız.

Ayrıca ayın 23’ünde Plüton’un Kova burcuna geçişi, şu an ile Haziran arasında servetinizi artırmanın ana yolunun, sorumluluklarınızdan biraz sıyrılmaktan geçtiğini gösteriyor. (Elbette sağlıklı bir biçimde.) Başka bir deyişle, bu ay daha az şey yaparsanız daha fazlasını elde edebilirsiniz.

Kova & Yükselen Kova

Bu ay sizin için ezber bozan bir ay olacak. Kendinizi yeni bir boyuta itilmiş galaktik bir süper kahraman gibi hissedeceksiniz. Gezegensel yöneticilerinizden Satürn’ün ayın 7’sinde burcunuzdan çıkıp 2025’e kadar Balık burcuna geçmesi bir yana, 23 Mart’ta dönüşümün gezegeni Plüton yüzlerce yıl sonra ilk kez burcunuza geçiyor!

Bildiğiniz hayatla ilgili her şey değişiyor. Neyse ki bir hava burcu olarak değişim rüzgârlarına diğerlerinden daha kolay uyum sağlıyorsunuz. Bu aynı zamanda, özellikle ayın 20’sinde Koç döneminin iletişim alanınızı harekete geçirmesiyle, birçok insanın rehberlik ve destek için size geleceği anlamına geliyor.

Kime yardım edecek enerjiye sahip olduğunuz konusunda seçici olmak size kalmış. Bize sorarsanız böylesine yenilik getiren bir dönemde daha bencil olmanızda bir sakınca yok. Tüm bu metamorfozu kabullenmek için içinize kapanmak istiyorsanız, elbette bunu yapın. Ancak bu ay zihninizde beliren ani düşünceler ve rüyalar için de bir gözünüz hep açık olsun; zira bunlar önemli mesajlar olabilir.

Balık & Yükselen Balık

Balık, Balık, Balık. Bu ay birden fazla alan tamamen sizinle ilgili. Sadece doğum günü döneminiz ayın 20’sine kadar güçlü bir şekilde devam etmekle kalmıyor, aynı zamanda meydan okuma gezegeni Satürn, 7 Mart’ta 29 yıl sonra ilk kez burcunuza geçiyor!

Satürn 2025 yılına kadar Balık burcunda kalacak, yani buradaki varlığına alışmak için 2,5 yılınız olacak. İlk başta göreceğiniz tüm ilgiden utanabilirsiniz, ancak gezegen yöneticiniz Jüpiter şu anda Koç burcunda olduğundan, göreviniz ilgi odağından kaçmak yerine onu kabul etmektir.

Koç burcundan bahsetmişken, astrolojik yeni yıl 20 Mart’ta Koç burcu dönemini başlattığında, muhtemelen birikiminizi büyütmeye odaklanacaksınız. Özellikle dönüşüm gezegeni Plüton ayın 23’ünde Kova burcuna geçtiğinde, finansal konuşmaları veya sorumlulukları daha ciddiye alın. Kova burcundaki Plüton, önümüzdeki aylarda maneviyat alanınızı harekete geçirirken, manevi zenginlik ile finansal sağlık arasındaki bağlantıyı anlamanıza yardımcı olacaktır. Zihninizi, koşullar ne olursa olsun kendinizi zengin olarak görmeye ne kadar şartlandırırsanız, banka hesabınızdaki rakam ve bereketiniz o kadar artacaktır.

Yeni ay hepimize iyilikle gelsin!

Kaynaklar
astroloji, aylık burç yorumları