Mayıs 2023 Astroloji Yorumları

iki ay arasında oturan kadın

Tutulma döneminin ve Merkür retrosunun tam ortasındayız. Ay ilerledikçe, kendinizi daha topraklanmış hissedecek, arzularınızla yeniden bağlantı kuracak, hedeflerinize bağlanacak kararlılığını kendinizde bulacaksınız. Bu yıl, tutulmalar ekstra bir kader unsuru getiriyor. Burcunuz ne olursa olsun, bu ay büyük sonlar ve başlangıçlar yaşamanız muhtemel. Mayıs ayı astroloji yorumları hazır; siz yeni bir aya hazır mısınız?

Tutulmaların etkileri hala güçlü bir şekilde devam ederken retro dönemi da bu ay hız kazanıyor.

Dönüşümü temsil ettiği bilinen Plüton, 1 Mayıs’ta beş aylık geri hareketine başlıyor. Plüton yavaş hareket eden ve güneş sistemimize uzak bir gezegen olduğu için, bu gerilemenin etkilerini günlük hayatımızda hemen hissetmeyebiliriz. Bilinçaltı düşüncelerimiz ve tepkilerimiz söz konusu olduğunda etkisini daha fazla hissedeceğiz.

5 Mayıs’ta Akrep burcunda gerçekleşecek bir ay tutulması var. Bu tutulma sizi bu olayı en son yaşadığınız döneme, yani 16 Mayıs 2022’ye geri götürecek. Geriye dönüp bakma zamanı. Ay tutulmaları genellikle beklenmedik sonlar veya kapanışlar getirdiğinden ve Akrep burcu Zodyak’ın en duygusal yüklü burcu olduğundan, bu ay tutkular oldukça yükselecek.

Birkaç gün sonra, 7 Mayıs’ta, sevgi ve uyum gezegeni Venüs Yengeç burcuna geçerek ilişkilerinize besleyici, hassas ve nostaljik bir hava getirecek. Venüs Yengeç burcunda ilerlerken, rahatlık, güvenlik ve sevdiklerimizle derin bağlar peşinde olacağız. Güneş ve Uranüs 9 Mayıs’ta gökyüzünde aynı noktada buluşarak bir sürpriz, şok ve atılım atmosferi yaratıyor. Kendinizi bağımsızlığa, rutininizi terk etmeye ve risk almaya hazır hissedebilirsiniz.

Merkür retrosu sona ererken, Jüpiter Boğa burcuna geçiyor!

Ayın ikinci yarısına yaklaştığımızda, Merkür’ün Boğa burcundaki gerilemesi 14 Mayıs’ta sona erdiğinde, havadaki enerji hafiflemeye başlayacak. İlişkiler, iletişim şeklimiz ve projelerimiz tekrar rayına oturuyor.

Ardından 16 Mayıs’ta şans gezegeni Jüpiter Koç burcunu terk ederek önümüzdeki 13 ay boyunca Boğa burcunda kalacak. Bu etkileşim, gökyüzüne sert ve kararlı bir enerji getirecek. Bu açı hırsınıza yardımcı olur, ancak takıntılı davranışlara da sebep verebilir; bu yüzden bu dönemde egonuzu kontrol altında tutmaya çalışın. Genellikle yüzleşmek istemediğimiz temel gerçekleri ve gizli sırları ortaya çıkaran bir gezegen olarak Plüton, bizi olayların özüne inmeye ve Boğa burcunun klasik olarak hor gördüğü bir şeyi yapmaya itebilir: Değişim ve büyümeye yer açmak için artık miadını doldurmuş bir şeyi bırakmak.

Ayrıca bu dönemde bolluk bizimle olacak. Zam istemek, lezzetli yemekler yemek ve hayatı olabildiğince abartılı yaşamak (tabii ki bütçeniz dahilinde) için uygun bir zaman.

Boğa Yeni Ayı ile topraklanma zamanı.

Ateşli Koç enerjisinin sert enerjisi sizi de etkilediyse, 19 Mayıs’taki Boğa yeni ayı size ruhunuzun ihtiyaç duyduğu topraklama rahatlamasını sağlayacaktır. Boğa burcundaki Yeni Ay sizden arzularınız ve kişisel değerlerinizin yanı sıra inşa etmeyi ve dünyaya getirmeyi umduğunuz şeylerle ilgili niyetler belirlemenizi isteyecek. Önümüzdeki altı ay boyunca hangi hedefe veya tutkuya bağlı kalmak istiyorsunuz? Bir hedef belirlemek ve oraya doğru ilerlemek için bu altın değerinde fırsatı değerlendirebilirsiniz.

Yılın en eğlenceli zamanları: Güneş İkizler burcunda!

Güneş 21 Mayıs’ta İkizler burcuna geçerek hayatlarımıza bir neşe dalgası getirecek. İkizler burcu dönemi bu yılın en eğlenceli zamanlarından biri olacak. Önümüzdeki bir ay boyunca kendinizi daha sosyal ve meraklı hissedeceksiniz. Arkadaşlarınızla yeniden bağlantı kurmaya veya yeni bir konu üzerinde çalışmaya ya da yeni bir beceri öğrenmeye karar verebilirsiniz.

Ay, 28 Mayıs’ta İkizler burcundaki Güneşin Balık burcundaki Satürn’le etkileşime girmesiyle sona eriyor. BU açı sınırlar, beklentiler ve kısıtlamalarla ilgili konuşmaları gündeme getirecek. Bu dönemde ek sorumluluklar üstlenebilir veya liderlik rolüne adım atabilirsiniz.

Instagram üzerinden Güneş ve Yükselen burçlarınız için aylık wellness tavsiyelerinizi okuyabilirsiniz. Şahane bir ay diliyoruz!

astroloji, aylık burç yorumları, burçlar, mayıs ayı burç yorumları
Kaynaklar