Merkür Retrosu Eski Sevgilileri Geri Getirir mi?

Teknik aksaklıkların ve iletişim problemlerinin yanı sıra, Merkür retrosu eski ilişkileri ve geçmişi hatırlatmasıyla meşhur. Peki merkür retrosu gerçekten eski sevgilileri geri getirir mi? Neden bu söylentiyle sıkça karşılaşıyoruz? Eski sevgili ile Merkür Retrosu arasında nasıl bir ilişki var? Astrolojik olarak bu ilişkiye birlikte göz atalım.

Merkür retrosu nedir?

Merkür gerilemesi (retrosu), Merkür’ün Güneş etrafındaki yörüngesinde Dünya’yı geçtiğinde gerçekleşir. Bu hareket, Dünya’dan bakıldığında sanki Merkür geri gidiyormuş gibi görünmesini sağlar. Astrolojide Merkür, iletişim, bilgi, mantık, teknoloji ve ulaşım gibi alanları yöneten “haberci gezegen” olarak bilinir. Tahmin edebileceğiniz gibi, Merkür gerilemeye başladığında, tüm bu alanlar biraz karışabilir, yavaşlayabilir veya aksaklıklar görülebilir.

İlgini çekebilir: Hangi Gezegen Neyi Temsil Eder? Gezegenlerin Gerilemesi (Retro) Ne Anlama Gelir?

Merkür Retrosu ile eski sevgili arasında nasıl bir bağlantı olabilir?

AstroTwins’e göre, Merkür düşüncelerimizi yönetir ve sosyal bağlantılarımıza derinden bağlıdır. Bu nedenle, gerilemedeyken, zihnimiz geçmişe ve özellikle geçmiş ilişkilere sürüklenme eğilimindedir. AstroTwins’e göre, bizden kaçan veya belki kurtulduğumuz kişi hakkında sürekli olarak düşünce ürettiğimizde kişi bu ‘sinyali’ yakalayabilir ve karşılığında bizi düşünmeye başlayabilir. “Bilinçli veya kasıtlı olarak birisini düşünmesek bile bu olabilir.” diye ekliyorlar.

Geçmişimizde kalan kişilerin geri dönmesi ihtimali, özellikle içinde bulunduğumuz bu gerileme döngüsü sırasında daha güçlü olabilir. Bunun nedeni, bu Merkür retrosu, ağır enerjilere sahip diğer retrolarla birlikte gerçekleşiyor. Bu Merkür gerilemesi başladığında, Jüpiter ve Satürn, bir hava burcu olan Kova’da geri hareketteydi. Astrotwins’in açıkladığı gibi, hava burçları doğal olarak ilişki ve topluluk odaklıdır. Bu yüzden Merkür retrosunun etkilerini daha güçlü hissedebiliriz.

İlgini çekebilir: Astrolojide Doğru Bilinen 5 Yanlış

Peki ne yapmalıyız?

Geçmişten kalan meseleler aklınızı karıştırıyorsa, eski sevgilileriniz size ulaşıyorsa veya sizde ulaşma isteği uyandırıyorsa, dikkatli olmakta fayda var. Çünkü merkür retroları kesinlikle doğru iletişim kurmak veya berrak bir zihne sahip olmak için doğru zamanlar değildir.

Konuşmadan önce düşünmeyi, gönder’e basmadan önce tekrar okumayı ve hatta 18 Ekim’de Merkür retrosu tamamen hayatımızdan gidene kadar herhangi bir hamle yapmamayı, illa yapacaksanız da ertelemeyi deneyin. O zamana kadar kendi iç dünyanıza dönün, ilişkilerinize değil iç dünyanızda halledemediğiniz meselelere odaklanın ve eski sevgililerin neden eski olduklarını kendinize hatırlatın.

Merkür retrosu, merkür retrosu eski sevgili
Kaynaklar