Tatilde Bir Çırpıda Bitirilecek Keyifli 7 Dizi Önerisi

İster evde, ister tatilde ol; senin için çoğu mini dizi olan, bir çırpıda bitirebileceğin birbirinden farklı konularda 7 adet dizi seçtim. Kendine leziz bir limonata yap, camı aç ve güneşli havanın içeri girmesine izin ver.

İyi seyirler!

Women of the Night

IMDb: 6,1

Yapım Yılı: 2019

Yönetmen: Ben Sombogaart

Oyuncular: Karina Smulders, Susan Radder, Matteop van der Grijn

Amsterdam Belediyesinin yükselen yıldızıyla evli olan ve karanlık geçmişinin gölgesinde yaşayan bir kadın, seks ve uyuşturucuyla dolu eski dünyasına geri döner ve kızının hayatı dahil birçok şeyi riske atar.

Valeria

IMDb: 6,2

Yapım Yılı: 2020

Yönetmen: Inma Torrente

Oyuncular: Diana Gomez, Silma Lopez, Paula Malia, Teresa Riott

Dizi, işinde ve evliliğinde sorunlar yaşayan genç bir kadının hikayesini konu ediyor. Yazar olan Valeria, kariyerinde sorunlar yaşamaktadır. Ancak onun hayatındaki tek sorun da bu değildir. Kocası ile de sıkıntılı bir süreçten geçen Valeria, hayatını yoluna sokmak için ne yapması gerektiğini bilemez. Genç kadın bu süreçte en yakın arkadaşları olan Carmen, Lola ve Nerea’ya sığınır. Sevgi, dostluk, kıskançlık, sadakatsizlik, iş, aşk, gelecek hakkında gelgitler yaşayan Valeria ve arkadaşları, tüm zorlukların üstesinden birlikte gelmeye çalışır.

The Carrie Diaries

IMDb: 7,0

Yapım Yılı: 2013-2014

Yönetmen: Amy Heckerling

Oyuncular: Anna Sophia Robb, Austen Butler, Ellen Wong, Katie Findlay

Sex and The City’nin olgun kadını Carrie Bradshaw o günlere nasıl geldi, hiç merak etmiş miydiniz? Carrie’nin 80’lerin başındaki lise dönemine dönüp; Aşk, seks, arkadaşlık ve ilişkiler üzerine ilk sorularını sorduğu, diğer yandan da okulla başa çıkmaya çalıştığı halini izleyeceğiz. Manhattan, çok genç ve çok güzel olan Carrie Bradshaw için keşfedilmesi gereken bir yerdir ama o da zaten buna dünden hazırdır.

Self Made: Inspired by the Life of Madam C.J. Walker

IMDb: 7,4

Yapım Yılı: 2020

Yönetmen: DeMane Davis

Oyuncular: Octavia Spencer, Tiffany Haddish, Carmen Ejogo

Dizi, Afro-Amerikalı ilk kadın girişimcinin hayatına odaklanıyor. C.J. Walker, ırkçılığın ve cinsiyet eşitsizliğinin yaşandığı dönemde çığır açan bir işe imza atar. Afro-Amerikalı ilk kadın girişimci olarak saç bakım pazarına giren Walker, gece gündüz çalışır. Kendisini işine adayan ve sonunda verdiği emeklerin karşılığını alan Walker, bileğinin hakkıyla milyonerliğe ulaşır.

Victoria

IMDb: 8,2

Yapım Yılı: 2016-

Yönetmen: Geoffrey Sax

Oyuncular: Jenna Coleman, Tom Hughes, Adrian Schiller

Bir sabah yatağından Büyük Britanya’nın yeni kraliçesi olarak uyanan 18 yaşındaki Victoria’nın, aşk, ihtiras, ihanet ve politik oyunlarla çevrelenen hikayesi, etkileyici bir görsellikle anlatılıyor. Kraliçe Victoria’nın gerçek hayat hikayesinin anlatıldığı diziye BluTv üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.

Pride & Prejudice

IMDb: 8,9

Yapım Yılı: 1995

Yönetmen: Simon Langton

Oyuncular: Colin Firth, Jennifer Ehle, Susannah Harker

18. yüzyılın sonlarında, annelerinin iyi birer eş bulmaya odaklı yetiştirdiği Elizabeth, Jane, Lydia, Mary ve Kitty beş kızkardeştir. Kardeşlerden biri olan Elizabeth babasının da desteği ile hayatını daha başka ve dolu dolu yaşamak için çabalamaktadır. Zira neşeli bir mizaca sahip olan Elizabeth, aynı zamanda zeki de bir kızdır. Jane Austen’in en meşhur eseri Aşk ve Gurur’un BBC tarafından yapılan mini dizisi, bana göre kitabın gelmiş geçmiş en iyi uyarlaması. Yapım yılı biraz eski de olsa bir bakmanızı öneririm.

dizi önerileri, eğlenceli diziler
Kaynaklar