Terazi Burcunda Güneş Tutulması ve Burçlara Mesajları (14 Ekim 2023)

güneş tutulması

Yılın en atraksiyonlu zamanına geldik. Tutulmalar başlıyor, hem de peşpeşe! 14 Ekim tarihinde ise Terazi burcunda bir Güneş Tutulması meydana geldi. Tüm astrologlar yazdı; “İlişkiler önemli olacak, bazıları kopacak bazıları güçlenecek” dedi. Ben Terazi burcundaki bu tutulmayı biraz farklı ele alacağım. Öncelikle astroloji bilenler için birkaç dikkat çekici noktayı vurgulamak isterim.

Anın haritasında (İstanbul’a göre çıkarılmış bir harita) İkizler burcu yükseliyor ki yöneticisi Merkür 4 orbla tutulma göstergesinin yanında. Tutulma 21 derece Terazi burcunda ki bu Satürn’ün yücelim derecesidir. Tutulma yöneticisi Venüs, Satürn’e karşı açı yaparken bu açıyı yumuşatacak olan Mars Akrep burcunda kendi yöneticiliğinde. Plüton ise Ay düğümlerine kare açı atmaya devam ediyor. Demek istiyorum ki sadece Terazi deyip geçemeyiz.

“Birey” kelimesinin etimolojisine hiç baktınız mı bilmem ama kelime + AgU eki ile oluşturulmuş Türkçe bir kelimedir. Çokluk bildirilen bir kelimeye eklenen AgU eki kelimeyi tekil yapar. Birey de Biregü olarak tekil yapılmış özünde çokluk ifade eden bir kelime. Bunu bir düşün, çok güzel değil mi?

14 Ekim Terazi burcundaki Güneş Tutulmasının genel temaları neler olacak?

Toplumsal ve sosyal varlık olarak çokluğun içerisinde birliğimizi, biricikliğimizi yaşamayı öğrenmeye çalışıyoruz. İşte tutulmanın konusu da bu.

İlişkiler aracılığı ile kendimizi görürüz, anlamlandırmaya çalışırız. Diğerleri ise bizi kendi perspektifinden aynalar. Dolayısıyla doğru bir yansıtma olmayabilir. Bazı aynalar şişman, bazı aynalar zayıf gösterir. İşte onun gibi.

Bu Güneş Tutulması bize ne anlatıyor olacak?

Bu güneş tutulması diyor ki, “Sen kendini merak ettin mi hiç?”. Sıfatlarından, statülerinden ayrı, sana verilmiş hediyeler veya sana yüklenmiş yüklerin ötesinde, onlar olmadan kimsin hiç merak ettin mi? Belki yaşanan pürüzlerin, çıkmayan yolların nedeni bu olabilir mi? Çokluğun içindeki tekliğini unutmuş olabilir misin? Bu çok normal. Ancak kendini merak ettiğinde; kendi ihtiyaçların, isteklerin, becerilerin, keyfin ve mutluluğun için çabalamaya başlarsın. Yollar değişir, kişiler değişir, kapılar kapanır başka kapılar açılır. Olanlar hayrınadır.

Sen kendini doyurdukça diğerlerini de doyurabilirsin. Sen güldüğünde başkalarını güldürebilirsin. Kendini sevdiğinde başkalarını sevebilirsin, başkalarının da seni sevdiğini anlayabilirsin.

Bu tutulma da işte bu yüzden “kendini merak et” diyor.

Terazi burcunda gerçekleşen Güneş Tutulmasının seni nasıl etkileyeceğini daha iyi anlamak için güneş, ve yükselen burcundaki mesajları okumayı unutma.

14 Ekim Güneş Tutulmasının Burçlara Mesajları

Koç & Yükselen Koç

Bu aralar kendini çok da Koç burcu gibi hissetmiyor olabilirsin. Herkes senin gibi olmayı öğrenirken sen tam tersi hayatın müşterekliğini, ortaklığı, beraberliği öğreneceksin. Bu senin en büyük sınavın. Yardım almaya çalış, kendini güvendiğin insanlara aç, sırtını yaslamanın hafifliğini deneyimle.

Boğa & Yükselen Boğa

Başkalarına karşı sorumluluğun elbet var ama en çok da kendinden sorumlusun. Bu konuyu biraz unutmuş gibisin. Önce kendi elinden tutmak için cesaret göster. Sonra hayatına girmek isteyen insanlara izin ver.

İkizler & Yükselen İkizler

Bu aralar kendini gösteren sağlık sorunların varsa sebebi kendini şartlara çok fazla bağlamış olman olabilir mi? Bu sana göre değil. Sonsuz olasılıklı dünyada kendine engelleri bahane etme. Başkalarının yaptıklarına, yapmadıklarına bakma. Kendi basamaklarını çiz ve oradan yoluna devam et.

Yengeç & Yükselen Yengeç

Hayatında radikal değişiklikler yapabileceğin bir zaman dilimindesin. Bu biraz korkutucu gelebilir, güvensizlik hissi verebilir. Ancak sana değer veren kişilerin manevi destekleri hep yanında olacak. Onlar senin için en iyisini istiyorlar. O yüzden şüphen olmasın, tam gaz ileri!

Aslan & Yükselen Aslan

Hayallerini büyütme zamanın gelmedi mi sence? Gözünü uzaklara çevirme. Kendi motivasyonun sana yeter; dışarıdan birinin düğmeye basmasını beklemene hiç gerek yok. Şimdi hak ettiklerini alma vakti. Unutma, kendine gerçekten ne kadar değer biçiyorsan o kadarını alacaksın.

Başak & Yükselen Başak

Her zaman tamamlanması veya başlanması gereken işler olacak. Ancak bunların senin önüne geçmesine izin vermemelisin. Şikayet etmeyi, bahane bulmayı bırak. Artık sorumluluklarını azaltıp kendine vakit ayırman gerekiyor.

Terazi & Yükselen Terazi

Bu aralar zihnin biraz karmaşık olabilir. Rüyalarının yoğunluğu seni sersemletmiş olabilir. Aslında her şey sana “kendini önceliklendir” demek için. Hayatındaki kişilerin sana ne kadar değer verdiğini, seni ne kadar sevdiğini düşünüyorsan, sen kendine o kadar değer verip kendini o kadar seviyorsun demektir.

Akrep & Yükselen Akrep

Sen hep cesurdun. Artık bunu dış dünyaya gösterecek kadar da güçlüsün. Şimdi susmak, beklemek zamanı değil. Bakış açını tamamen değiştir. Olmasından korktuğun şeyler seni çok yavaşlattı. Onları bir kenara koy, olmasını istediklerine odaklan ve harekete geç.

Yay & Yükselen Yay

Çok olan her zaman iyi olmuyor; kalabalıklar gireceğin sokağı görmeni engelliyor. Bu aralar sen de böyle hissediyor olabilirsin. Gereksiz konuları, anlam bulamadığın kişileri, hayatındaki fazlalıkları ayıkla da özüne dön. Gezmenin, keşfetmenin, aşkı yaşamanın zamanı gelmişken sana yük olan kalabalıkla vakit kaybetme.

Oğlak & Yükselen Oğlak

Daha iyisini elde edebilmek için bazı şeylerden fedakarlıkta bulunman gerekebilir. Şimdi yapabildiğin en iyi şeyi yapma zamanı; kafanı karıştırmadan, kendi başının dikine gitmek. Sen ne yapacağını iyi bilirsin; sesleri kıs ve amacına konsantre ol, yeter.

Kova & Yükselen Kova

“Elbet bir gün yapacağım” dediğin bir amacın vardı, hatırladın mı? Onun için kolları sıvama zamanın geldi. Artık erteleme ya da koşulları bekleme devri bitti. Planını yapıp hemen uygulamaya geçmek için harika bir dönemdesin. Her şey hazır, seni bekliyor.

Balık & Yükselen Balık

Hayatında düzelmesini istediğin her şeyi senin düzeltmen gerek. Başkalarından bekleme. Dışarıdan medet umma. Zaten bir hayatı senden iyi kim güzelleştirebilir? Ne kadar “ben” dersen, şartlar o kadar iyileşecek.

Kaynaklar
14 ekim, astroloji, burç yorumları, güneş tutulması