Balık Burcunda Mavi Dolunay ve Burçlara Mesajları (31 Ağustos 2023)

mavi dolunay

31 Ağustos 2023 tarihinde Balık burcunda bir Süper Dolunay yaşayacağız. Ayın ikinci Dolunayı olduğu için Mavi Dolunay olarak da adlandırılır. Mavi Aylar nadirdir, 2,5 yılda bir meydana gelir, bu yüzden oldukça önemli etkileri olacak. Çünkü aynı ay içinde iki dolunay olması, enerjinin güçlü bir şekilde açığa çıkacağına işaret eder.

31 Ağustos Mavi Dolunay etkileri neler olacak?

Muhtemelen bir değişim hissedeceğiz, kendimizi hayatımızda doldurmamız gereken yeni bir boşlukla bulacağız. Bu boşluk ilk başta tedirgin edici görünse de, yeni bir şeyin vaadini ve potansiyelini barındıracak. Balık burcundaki bir Dolunay’ın duygularımız ve hassasiyetimizle temasa geçmemize yardımcı olduğunu hatırlamakta fayda var. Bu Dolunay bize gerçek benliğimizle temasa geçme, artık bize hizmet etmeyen her şeyi temizleme ve daha uyumlu bir şey için alan yaratma fırsatı sunuyor. Oraya giden yol biraz çalkantılı görünebilir; ancak bu enerjiler azaldığında dönüşümü fark edeceğiz. Bu Mavi Ay ile birlikte hem kişisel hem de kolektif düzeyde bir ruh dönüşümü gerçekleşiyor. Önemli anlardan ve olağanüstü enerjik frekanslardan geçiyoruz.

Bu süreçte altı gezegen retroda olacak!

Bu süreçte Merkür, Venüs, Satürn, Neptün, Uranüs ve Plüton geri harekette olacak. Aynı anda birkaç gezegenin geri gitmesi alışılmadık bir durum olmasa da, altı gezegenin birden retroda olması gerçekten nadir görülen bir durumdur. Retro enerjisi bizi geçmişe götürme eğilimindedir. Bu bir düşünme zamanıdır. Aksiliklere yol açabilir ve kendimizi biraz belirsiz hissetmemize neden olabilir. Kendi kuyruğumuzu kovalıyormuşuz gibi hissedebilir, kendimizden ve emin olamayabiliriz. O zaman iç dünyamız sığınağımız haline gelebilir. Günlük telaşlarımız sakinliğe, sabırlı olmaya ve eylemsizliğe pek öncelik vermez, ancak evrenden gelen bu güçlü retro enerjisi yine de bizi bu durumlardan bazılarını benimsemeye davet ediyor. Günlük tutmak, meditasyon yapmak ve doğada yürümek zihni sakinleştirmenin ve özümüze dönmenin harika yollarıdır.

Bu dolunay bize ne zaman sahte, ne zaman yapay olduğumuzu soruyor.

Hepimiz zaman zaman kendimizden vazgeçip başkalarının istediğini düşündüğümüz hale bürünebiliyoruz. İnsanlık işte, beraber yaşamak için öyle olmalı diye düşündüğümüz zamanlar oluyor. Bu, çoğu zaman bilinçli yaptığımız bir davranış bile değil. Sen de onun yüzünü güldürürsen sevilirsin diye düşündün. Onun sevdiği gibi olursan, onaylanırsın diye düşündün. Belki de kendin olmaktan çıktın. Sahnedeki bir oyuncu oldun. O kadar inandırıcıydın ki sen de inandın. İyiyim dedin, mutluyum dedin, her şey yolunda dedin. Yuvarlanıp gidiyorum dedin. İşte bu dolunay, bu konuyu açtığı için hepimizi biraz rahatsız edebilir. Bu dolunay bize ne zaman sahte, ne zaman yapay olduğumuzu soruyor.

Kendini hatırlamanın zamanı geldi. Bazı kostümleri, makyajları çıkarmanın zamanı geldi. Özüne dönme, kendi sesini duyma zamanı geldi. İçindeki değişimden korkan sese, “Hey! Bu olması gerektiği gibi değil, ancak korkma. Ben sana daha farklı ama daha güzel bir yol buldum. Gel beraber yürüyelim.” deme zamanı geldi. Tasalanma, sonrasında rahatlama garantisi var.

Rüyalarına ve evrenden gelen işaretlere dikkat et.

Balık burcundaki dolunay, içimize yolculuk etmemizi, dinlememizi ve iç sesimizi gerçekten duymamızı sağlayacak yumuşak, hassas titreşimler içeriyor. Rüyalarımız daha anlamlı hale gelebilir ya da evrenin bize daha net işaretler gönderdiğini fark edebiliriz. Bu Dolunay sırasında gökyüzünde mistik bir hava var, bu yüzden mesajlara açık ol.

31 Ağustos Mavi Dolunay burçlara hangi mesajları veriyor?

Koç & Yükselen Koç

Çevrende aradığın soruları ilk cevaplayan sen oluyorsun, farkında mısın? Bu dolunayda sormaya cesaret edemediğin soruları sor, yeni kapılar açılacak.

Boğa & Yükselen Boğa

Bu sıralar geleceğin belirsiz gibi gelebilir. Bu belirsizlik seni tüketiyor olabilir. Ancak unutma, her durumda onu şekillendirecek olan sensin. Derin bir nefes al ve hayatını ilmek ilmek işlemeye devam et.

İkizler & Yükselen İkizler

Çıkmaz sandığın yollar, çıkmaz değil. Onlar sadece aşılması gereken bir eşikten ibaret. Özellikle senin için tüm bunlar engel değil, ancak keyifli bir macera olur. Önüne çıkan engellere macera olarak bakmayı dene, akış değişecek.

Yengeç & Yükselen Yengeç

Uzakları yakın etme zamanı geldi. Gidilemeyecek yerlere gitme, olmayacak işleri başarma sırası sende. Şimdi başka bir pencereden bakabilirsen, olmayacak denilen her şeyi oldurabilirsin.

Aslan & Yükselen Aslan

Başkalarını yönlendirdiğin yeter. Şimdi kendini al karşına, ne zamandır aynı yerde, aynı şekilde durduğunu gör. Değişim zamanın geldi. Başkalarının üzerinde kullandığın iradeni bu kez kendi üzerinde kullan.

Başak & Yükselen Başak

Ondan sana nasıl davranmasını istiyorsan, kendine de aynı şekilde davranmayı unutma. Sen kendine hak ettiğin özeni göster, diğerleri de o özeni gösterecekler.

Terazi & Yükselen Terazi

Bazen deniz sığ gibi görünür; ancak içine girince ne kadar derin olduğunu anlarsın. Senin de şimdi atacağın ufacık bir adım çok güzel kapılar aralayacak. Küçük adımlarla derinlere inmenin zamanı geldi.

Akrep & Yükselen Akrep

Zaman saklama zamanı değil, içinde birikenleri ortaya çıkarma zamanı. İçindekileri masaya koy, ortaya dök. Merak etme, ne yapacaksan en güzelini yapacaksın.

Yay & Yükselen Yay

Olmaktan korktuğun yerde misin? Korkmak yerine ceplerini o meşhur cesaretinle doldur ve gözlerini aç. Olduğun yer her neresi ise orayı güzelleştirebilecek olan sensin.

Oğlak & Yükselen Oğlak

Zihnin hiç olmadığı kadar duygularınla beraber hareket ediyor. Bırak bu sefer böyle olsun. Bırak hayat gittiği yere doğru gitsin. Şimdi, senin için akışa teslim olma zamanı.

Kova & Yükselen Kova

Şimdi olmayanlara değil, var olanlara daha derinden bakma zamanı. Aslında aradığın şey elinin altında. Sadece senin onu görmeni ve fark etmeni bekliyor.

Balık & Yükselen Balık

Şimdi daha anlaşılabilirsin. Daha berrak, daha netsin. Son zamanlarda herkes sanki sana benzedi değil mi? İyi bak. Onlarda, kendi yansımanı göreceksin. Bakalım sen kendini anlayabilecek misin?

Kaynaklar
31 ağustos, astroloji, burç yorumları, mavi dolunay