Terazi Burcunda Ay Tutulması ve Burçlara Mesajları (25 Mart 2024)

25 Mart 2024 tarihinde gökyüzünde Terazi burcunda bir Ay tutulması gerçekleşiyor. Tutulmaların dönüştürücü gücü zaman zaman korkutucu olsa da (sonuçta gerçek kaderle ilişkilendirilirler), ay tutulmaları aynı zamanda inanılmaz keşif, atılım ve bütünleşme dönemleridir. Bu büyülü gökyüzünün altında yeni yollar açılır, parlak fikirler ortaya çıkar ve gerçek iyi, kötü ve çirkin ortaya çıkar. Hayatımız hakkında önemli açılımlar yaşadıkça, yeni fırsatlar için buna göre ayarlama yapabiliriz.

25 Mart Ay tutulması gündemimizi nasıl etkileyecek?

Zaman hepimiz için daha hızlı akıyor. Çok meşgulüz, çok stresliyiz. Günümüzün bilgi çokluğu, yalnızlık getirdi; iletişim trafiği, yabancılaşma getirdi. Artık derin değiliz, her şeyden biraz birazız. 25 Mart Ay tutulması, Terazi burcunda ve Balık stelyumu var. Terazi-Balık antisyası der ki “İlişkiler derindir, ilişkide derinleşmelisin.” Bir ilişkinin sağlıklı devam edebilmesi ve derinleşmesi için önce kişinin kendi içinde derinleşmesi gerekir. Kişi kendini bilecek, tanıyacak ki karşısındakine kendini iyi anlatabilsin. Karşısındakini kendi endişelerinden, korkularından sıyrılarak dinleyebilsin. Anın haritasında Ay, beşinci evde. Beşinci ev bizim gizli benliğimizdir. Haritalarınızda hangi burç varsa bir düşünün; kendinizden çokça şey göreceksiniz.

Bu Ay tutulması bize soruyor: Mutluluk kaynaklarını biliyor musun?

Kalbinle ışıldayarak, nefes aldığını hissederek güleceğin, mutlu olacağın kaynaklarını biliyor musun? Zamanın nasıl aktığını bilemediğin anlar ne yapıyor oluyorsun? Kiminle birlikte oluyorsun? Başta bu soruları cevaplamak kolay gibi gelebilir; ancak pek kolay değil.

İşte tutulmaların ana teması bu olacaktır; ilişkilere yer açarken benlik duygusunu korumak. Bu tutulmanın teması ilişkiler diyoruz ancak önce kendinle olan iletişimi sağlamlaştırmak, kendini bilmek gerektiğini anlatacak. Sonra ne istediğini anlayıp, dönüp kurduğun hayata, düzene, çevrene bakmanı sağlayacak. Bulduğun cevaplarla uyuşmayan kişileri ve durumları değiştirmene ön ayak olacak.

Ay tutulmaları aslında olay çıkarmaz ama içeride bir yerde bir şeyleri değiştirirler. Şimdi o değişim rüzgarı başladı. Kim bilir, şu an kimimizin boğazı düğümleniyor, kimimiz çok daha mutlu, kimimizin içi kıpır kıpır, kimimiz ise sorunları görmemezlikten gelmeye devam ediyor. Hiçbir şey yapmamak da, hayata kendini uydurmak da, hayatta bir değişiklik yaratmak da bir seçenek. Hangisini seçeceğin ise sana kalmış.

Bu Ay tutulması sırasında bunları yapabilirsiniz:

  • “Bu tutulma bana ilişkilerim hakkında ne anlatmaya çalışıyor…” sorusunu yanıtladığınız bir günlük tutma egzersizi yapın.
  • Önümüzdeki birkaç gün boyunca kimin size iyi gelip kimin gelmediğine dikkat edin.
  • Ortaya çıkabilecek duyguları işlemek için kendinize biraz zaman ayırın.

Ay tutulmasının burcunuza ve yükselen burcunuza mesajlarını incelemek için okumaya devam edin!

Ay tutulmasının burçlara mesajları neler olacak?

Koç ve Yükselen Koç

Bu sefer yakıp yıkmadan ya da donup kalmadan önce seçenekleri düşün. Olduğun yerden yükseğe çık ve kendini izle. Daha farklı nasıl yapabilirsin, nasıl konuşabilirsin, nasıl anlatabilirsin? Biraz daha esnek olmaya ihtiyacın var.

Boğa ve Yükselen Boğa

Bedenin, sağlığın, zindeliğin ne kadar önemli olduğunu anlamak için güzel bir zamandasın. Kendinle bir bebeğe bakar gibi ilgilenmek, kendine olan güvenini artıracağı gibi; günlük yaşantının daha kolay, işlerinin daha akışta olacağını gösterecektir.

İkizler ve Yükselen İkizler

Her şeyi yapabiliyor olmak, bizi bazen bir yere ulaştıramayabiliyor. Bazen seçmelisin. Her seçim bir eleme olsa da önemli değil. Seni daha iyi yerlere götüren seçeneğe tutunmak mutluluk getirir. İyi gelmeyeni elemek, sadeleşmek, belli bir konuya konsantre olmak için bu dönemi değerlendir.

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Bazen kendini anlatmaya çalışmaktansa, yükleri tek başına sırtlanmayı seçeriz. Bazen kendimizi açmak zor gelir ancak unutma; başka türlüsü de mümkün. Şimdi sen de kendine yeni bir yön vereceksin, bu sefer kendini açmayı seç.

Aslan ve Yükselen Aslan

Şimdiye kadar aldığın kararlar belki seni bir yerlere getirdi. Ancak farklı bir açıdan baktığında göreceğin seçenekler seni çok daha iyi yerlere götürebilir, sana çok daha güzel kapılar açabilir. Görmek için baktığın yeri değiştirmelisin. Bu, şimdiye dek hata yaptın demek değil. Artık hızlanmanın, daha yükseklere uçmanın zamanı geldi demek.

Başak ve Yükselen Başak

Sen kendine ne kadar iyi davranırsan başkaları da sana aynı şekilde karşılık veriyor. Önce kendine ne kadar değer verdiğin önemli. Şimdi tüm olaylara bu gözle bak ve kendine olan tavrını değiştir. Evet, elbette iyi giden her şey bir anda baş aşağı olabilir. Fakat unutma; ancak sen kim olduğunu hatırlarsan istediğin o şey sana ait olur.

Terazi ve Yükselen Terazi

Biz dediğin kavram, iki kişiden oluşur. “Biz” olabilmek için “ben” ve “sen” tam olmalıdır. İlişkilerde “ben” azaldığı an, “biz” de azalır. Karmaşık görünüyor olabilir. Kısacası, güçlü sınırların olsun. İlişkinde ve hayatında duruşunu şekillendirmek iyi gelecek.

Akrep ve Yükselen Akrep

Duygularını açıkça yaşamak, isteklerini açıkça söylemek, kırılmak, hatta hata yapmak seni hiçbir zaman güçsüz kılmaz. Aksine bunlardır insanı güçlendiren. Şimdi içinde tuttuklarını, kırıldığın yerleri, kendi kendine sarmaya çalıştığın yaralarını göstermekten çekinme. Seni tümüyle sevmelerine izin ver; hem kendine hem diğerlerine.

Yay ve Yükselen Yay

Kendin gibi yaşamanın hafifliği içindeyken, sanki hala olmayan, uymayan bir şeyler var. Evet değişiyorsun; peki değiştiğin kadar seçimlerini de değiştiriyor musun? Etrafındakileri, yöntemlerini, kelimelerini hatta mimiklerini… Şimdiye kadar bildiğin, bulduğun her şeyi topla ve nelerin değişmesi gerektiğine bak. Kendini ancak bu şekilde tümüyle yenileyebilirsin.

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Her şeyi tek başına yapmak için o kadar mücadele ettin ki, şimdiye dek göğüs germenin yalnızlığını ve zorluğunu deneyimledin. Şimdi şunu düşün; yine kendi yolunda yürüyorsun ancak yanında birinin veya birilerinin olmasına, zaman zaman sana yardım eli uzatmalarına izin veriyorsun. Çok daha kolay ve keyifli olmaz mı?

Kova ve Yükselen Kova

Başkalarının düşüncelerine ne kadar takıldığının farkında mısın? Karşı geldiğin, düzeltmeye çalıştığın ne çok şey var. Şimdi başka türlü bak. Sadece kendi düşüncelerini, fikirlerini somutlaştırmaya çalış. Karşılık vermek, ikna etmek yerine kendi planlarını uygula. Enerjini doğru yere ver. Çok daha kolay olacak.

Balık ve Yükselen Balık

Vazgeçmek bazen o kadar zor olabiliyor ki. Hele ki ısrarla tutunmak isteyene… Vazgeçmekten önce ne kadar direndiğini, nasıl ısrarla tutmaya çalıştığını görmekle işe başla. Önce kendi huylarını değiştirmek, sonra hayatınla birlikte çevrenin değişimini görmek o kadar da zor olmayacaktır. Değişim her zaman var ve şimdi çok daha yoğun. Önce ruhsal, zihinsel sonra fiziksel olarak seni bulacak.

25 Mart, astroloji, ay tutulması, burç yorumları, burçlar, terazi
Kaynaklar