Koç Burcunda Yeni Ay ve Burçlara Mesajı (21 Mart 2023)

gökyüzünde yeni ay varken çölde koşan kadın

21 Mart tarihinde Koç burcunda bir yeni ay gerçekleşiyor! Hem de ilkbahar ekinoksunun ve astrolojik yeni yılın başladığı günde! Bu yeni ay gündemimizi nasıl etkileyecek, hangi temalar öne çıkacak, birlikte bakalım!

Yeni ayın haritasını incelediğimizde neler görüyoruz?

Okyanustan bir kadın yükseldi, bir fok onu kucaklıyordu…” Bu, 21 Mart tarihinde gerçekleşecek olan yeni ayın sabian sembolü. Anın haritasını aktarmakla başlayalım. 14 derece Terazi yükseliyor, tam karşısında 14 derece Koç burcunda Kayron var. Yöneticisi Venüs 05 derece ve Juno ile tam kavuşumda! Bu arada Merkür de Koç burcunda 5 derecede.

Yeni ay, astrolojik yeni yılın başlangıç gününde gerçekleşiyor! Ay Güneş’in 0 derece 49 dakika Koç burcuna geçmesini beklemiş. Yeni ay en çok Koç burcuna yakışır çünkü Koç enerjisi yeniliktir, ilk olandır, başlangıçtır. Tıpkı yeni ay dönemleri gibi.

Koç burcunun yöneticisi Mars, 28 derece İkizler burcundan kare açı atıyor ama 28 onun yücelim derecesi, Betelgeuse ve Polaris gibi muhteşem yıldızlarla beraber. Bu arada Mars, Plüton ile 150’lik açıda.

Son olarak, yeni ay gerçekleşmeden önce ışık taşıyan Ay, 29 derece 57 dakika Oğlak burcunda Plüton ile kavuşmuştu. En son onun ışığını aldı ve yeni aya taşıdı.

Artık, dişil enerji kendini gösteriyor: “İhtiyacınız olan denge için geldim.”

Bu dünyayı devam ettiren en büyük güç, denge. Erilin yanına en az onun kadar güçlü bir dişil gerek. İşte bu yeni ay ile birlikte dişilin yükselişi artık görünür oluyor. Denizden çıkıp gelenin Afrodit olduğunu biliyoruz. Venüs, 5 derecede Juno ve Kad ile birlikte. Beş sayısı insandır. İnsan için olandır. Şefkati ve yaratımının şahaneliği ile geliyor. Ondan aldıklarımızı, geri alarak geliyor. Deprem, sel, süper hücre. Hiçbirinin felaket olmasına gerek yoktu. Biz ona, doğaya ayak uydurabilseydik, birkaç dakikalık haberin ötesine geçmeyecekti. Doğal olan, olacaktı.

Artık, dişil enerji kendini gösteriyor, ben buradayım diyor: “İhtiyacınız olan denge için ve dengelemek için geldim.” Fok balığı, hem su elementini hem toprak elementini sembolize eder. İkisini de bol bol maddi alemde hissederken… Maddi ve manevi güvence ihtiyacını yoğun bir şekilde yaşıyoruz. Bolca topraklanma ve manevi olarak temizlenme zamanındayız. Vicdanınızı duyun. İyi niyetinizi ortaya koyun. Öğrenin, öğretin. Yaptığınız her işin en iyisini yapın.

Bireysel anlamda sıfırlanma vakti.

Size sirayet eden ama size ait olmayan çevresel ya da genetik aktarımlardan sıyrılma, silkelenme vakti geldi. Önünüzde kalbiniz kadar temiz bir sayfa var. Ne yazacağınıza siz karar vereceksiniz ama acele etmeyin. Önce hissedin, içinize sinsin, fark edin. Bilinçli adımlar atın. İç sesinizi bol bol dinleyin. Duygularınızı fark edin. İyi iseniz devam edin.

Sustuğunuz yeter, şimdi konuşma zamanı. Durduğunuz yeter, şimdi harekete geçme zamanı.

Bütünün hayrına olsun…

Haydi şimdi yeni ayın burçlara mesajlarına bakalım!

Yeni ayın Burçlara Mesajları

Koç & Yükselen Koç

Sahne senin. Şimdi ateşini hisset ve enerjinle yapabildiğin en iyi şeyi yap: Adım at! Bu kez farkında olarak, hiselerini duyarak, iç sesini dinleyerek adım at. Daha önceki adımlarından ne kadar farklı olduğunu göreceksin.

Boğa & Yükselen Boğa

Korkularına da, seni üzenlere de, söyleyemediğin sözlerine de, sakladığın fikirlerine de “Benimdir, iyidir…” dedin. Şimdi onlar kapıyı açıyor. Hepsi gün yüzüne çıkıyor. Bırak ne olacaksa olsun. Gidenler gitsin, gidebiliyorsan sen git. Kalanlar sana huzuru getirecek.

İkizler & Yükselen İkizler

Yapmak istediğin o şey, sadece sana değil, etrafındaki herkese iyi gelecek. Kendin için yeni bir plan, yeni bir yol zamanı. Bu sefer sadece mantık arama ve sadece hareket etmekle yetinme. Durmayı, dinlenmeyi ve kendini dinlemeyi de dene.

Yengeç & Yükselen Yengeç

Tren raylarının yönünü değiştiren kayar çubuklar vardır. Tıpkı onlar gibi, şimdi bazı etkenler senin yönünü değiştiriyor. Daha önce gitmediğin bir yere, sana yeni heyecanlar yaşatacak bir yere gidiyorsun. Kendine hazır hissetmediğini söyleyebilirsin ama hazırsın. Endişelenme, keyfini çıkar.

Aslan & Yükselen Aslan

Yeni hayaller, yeni hayatlar, yeni kişiler seni bekliyor. Kendini yeni bir yeri fetheden bir kral gibi hissedebilirsin. Hayatında hiçbir değişiklik olmasa bile senin bakışın o kadar değişecek ki, sanki her şey yeniymiş gibi kendini bambaşka bir yerde hissedeceksin.

Başak & Yükselen Başak

Hep sen koşturdun, hep sen yardım ettin, hep sen düşündün. İzin ver, şimdi onlar sana destek olsunlar. İltifatları kabul et. Kendine iyi bak. Kendindeki güzellikleri gör. Dikeni var diye gül çirkin mi? Şimdi, odağını biraz da kendine çevirme zamanı.

Terazi & Yükselen Terazi

‘Biz’in içindeki ‘ben’ olmayı görebileceğin zaman geldi. Sen olmazsan hiçbir şey olmaz. ‘Ben’ olmaya gözünü kapatırsan hiçbir şey görmezsin. Şimdi gözlerini açma, ışığını yakma zamanı. Kendini gör, kendini dinle, ihtiyaçlarını gider.

Akrep & Yükselen Akrep

Ne zamandır içinde tohumlanan konular var. Hiç bilmediğin bir odaya adım atmak nasıl olurdu? Kontrolün olmadan, kazanma/kaybetme olmadan, sadece keyfini çıkararak adım atmak, sana nasıl hissettiriyor? Hayatında bilinmeyene yer aç, evine farklı bir sokaktan git. Ufak değişiklikler sana büyük değişiklikler getirecek.

Yay & Yükselen Yay

Yaratıcılığın ve verimliliğin o kadar yüksek ki şimdi denenmeyeni deneme, kendine yeni sayfalar açma zamanı! Belki bir annenin ebeveyni, belki bir işin patronu, belki bir yemeğin ilk yapanı olacaksın. Ortaya çıkacak yeni projeler, senin onları parlatmanı bekliyor.

Oğlak & Yükselen Oğlak

Plüton’un Kova enerjisine geçmesi ile birlikte yepyeni bir dönem başlıyor senin için. Bu yeni ay onun habercisi. Ziller, davullar çalıyor. Allak bullak olduğun zamanlardan kendi bulduğun, kendini yarattığın zamanlara geçiş başlıyor! Hayatına yeni temellerle devam etme zamanın geldi.

Kova & Yükselen Kova

Yeni fikirler ve farklı bakan gözler ile gördüklerini, düşündüklerini hayata geçiren bir zihin olmaya hazır mısın? Aydınlanma zamanın geldi. “Meğer göremediğim, fark edemediğim ne çok şey varmış.” diyeceksin. Bu süreçte hayatına girecek, hayatına dokunacak insanlar var. Onlara yer aç. Artık her şey daha farklı olacak.

Balık & Yükselen Balık

İçin kıpır kıpır. Sesin duyulmak, ellerin işlemek için sabırsızlanıyor. Zihnin artık seni engelleyecek düşünceler üretemiyor. Atalet dönemin bitti. Ayağa kalkma, uyanma zamanın geldi! Bahar ile birlikte sen de çiçek açacaksın.

Kaynaklar
astroloji, burç yorumları, yeni ay