Başak Burcunda Dolunay ve Burçlara Mesajları (7 Mart 2023)

7 Mart Salı günü Başak burcunda bir Dolunay gerçekleşiyor! Bu Dolunay, hayalperest Balık güneşi ile detaycı Başak ayı arasında bir karşıtlık oluşturuyor. Bu iki gezegenin yan yana gelmesiyle birlikte, iki tutum arasındaki orta yolu bulmaya teşvik edileceğiz: Analitiklik ve hayalperestlik. Aynı zamanda, Mars ve Uranüs sayesinde gerçeği arıyor olacağız. Mars bizi harekete geçmeye çağırırken, Uranüs olayları daha net görmemiz için gözlerimizi açıyor olacak.

Dolunayla aynı gün, Satürn Balık burcuna geçerek yine bize gerçekle fanteziyi harmanlama şansı veriyor. Gerçekleri duysak bile, bilmemize gerek olmadığına karar verebilir ve bu konuları görmezden gelmek için başımızı kuma gömmeyi seçebiliriz.

Başak burcu aynı zamanda ister fiziksel, ister günlük rutinlerimiz açısından olsun, genel sağlığımızla da ilgilidir. Bu da, yıllık doktor ziyaretlerinizi planlamak için harika bir zaman olduğu anlamına geliyor.

Gelenler, gidenler, kaybolanlar ve bulunanlar üzerine düşünmek bu Dolunay’ın bir parçası.

Bu Dolunay sizden olan bitenleri analiz etmek için zaman ayırmanızı, olanlara eleştirel bir gözle bakmanızı istiyor. Eleştirel gözle bakmak, katı ve sert olmak değildir. Aksine eleştirel düşünce; açık fikirli ve esnek olmayı, düşünmeyi, yeniden gözden geçirmeyi ve işe yaramadığını gördüğünüz seçenekleri bırakmayı gerektirir. Gelenler, gidenler, kaybolanlar ve bulunanlar üzerine düşünmek bu Dolunay’ın bir parçası.

Başak burcundaki bu Dolunay bizi, durulmak ve dinginleşmek için kendimize zaman ayırmaya çağırıyor. Bu Dolunay sırasında kendinize yas tutmak için izin verin. Eğer yapabiliyorsanız duygularınızı ve düşüncelerinizi yazın.

Dolunayın burçlara mesajlarına göz atalım!

Dolunayın Burçlara Mesajları

Koç & Yükselen Koç

Dünyayı anlamlandırmaya yönelik arzun, bazen onu yaşama yeteneğini köreltebiliyor. Neler olup bittiğini anlamaya çalışmak güzel; ancak bazen de akışa güvenmeli ve rüzgarı arkana alıp ilerlemelisin. Yavaşla; sen biraz soluklanırken, bırak hayat seni gitmen gereken yere taşısın.

Boğa & Yükselen Boğa

Aklında olup bitenle kalbindeki aynı. Gerçekten ne istediğin konusunda başkalarının söylediklerine kulaklarını tıkamanın ve kendi sesini duymanın vakti geldi. Kendi yolculuğuna rehberlik edecek güce sahipsin. Yalnızca rehavete kapılmamaya dikkat etmen gerekiyor.

İkizler & Yükselen İkizler

Bu Dolunay seni, bir süredir saklı tuttuğun duygularla yüzleşmeye ve onları keşfetmeye çağırıyor. Kalbinin sesini duymaktan ve başkalarına karşı dürüst olmaktan korkma. Artık kendi ihtiyaçlarını ortaya koymanın ve gerçeği söylemenin zamanı geldi.

Yengeç & Yükselen Yengeç

“Huzuru korumak” için derinlere gömdüğün duygularını düşün ve bunu yapmak için kendini ne kadar yıprattığını gör. Duyulmayı hak ediyorsun; o yüzden artık sesini çıkarman gerek. Seni gerçekten önemseyen insanlar, söyleyeceklerini duymak isteyeceklerdir.

Aslan & Yükselen Aslan

Bu dönemde, inandıkların çevrendeki diğer insanların inançlarıyla çelişebilir. Yine de fikirlerini dile getirebilecek ve sınırlarını net bir şekilde çizebilecek biri varsa o da sensin. Neyse o. Özellikle kendine karşı dürüst olmaktan korkma. Gerçeklikle başa çıkabilecek güce sahipsin.

Başak & Yükselen Başak

Gerçek hislerini maskeleyip cesur bir ifade takınmaya nasıl da alıştın… Bu yüzden kendini başkalarına açmak artık zor geliyor. Duygusal yönünü değer verdiğin kişilerden saklamak zorundaymışsın gibi hissetme. İnsanların bu yönünü görmelerine izin verdiğinde, sana daha fazla hayran olabilirler. Bu dolunayın başrolü sensin; öne çıkacak ve dünyaya ışıltını yayacaksın.

Terazi & Yükselen Terazi

Barışı ve dengeyi sağlamayı seviyorsun, ancak bunun da bir bedeli var. Kendini kimler için ateşe attığına dair sınırlarını belirleme zamanı, çünkü sen olmazsan hiçbiri olmaz. Bu yüzden zihninin, bedeninin, ruhunun iyiliğini önceliklendirmen gerek. Önce ‘ben’ dediğin yeni bir başlangıç kapıda!

Akrep & Yükselen Akrep

Zor zamanlar geçirdiğinde kendini soyutlamak ve gizemli derinliklerine saklanmak doğanda var. Ancak bunaldığını hissettiğinde sevdiklerine yaslanmaktan ve onlardan destek istemekten korkma. Bu zamana dek onlar için çok şey yaptın, bırak bu kez de onlar sana iyi gelsin.

Yay & Yükselen Yay

Bir kapı kapanırken, diğeri kapı açılacak. Şimdi senin için büyük değişiklikler kapıda. Sana hizmet etmeyen şeylerle vedalaştıkça, daha fazlasına ve daha iyisine yer açıyor olacaksın. Gücün, zihnini yönetme yeteneğinden geliyor. Tek yapman gereken, bu gücü kullanmak.

Oğlak & Yükselen Oğlak

Zihninde beliren fikirlere ve hayallere inandığın sürece, gerçek olmaya çok yakınlar demektir. Güvenmeyi öğrenirsen her şey yerli yerine oturacak. Sabrını yitirme; her seferinde bir adım atarak yapılması gerekenlere odaklan. Resmin tamamı şu anda elinde olmayabilir, ancak zamanla netlik kazanacaktır.

Kova & Yükselen Kova

Gözlerin artık açılıyor. Kimin gerçekten yanında olduğunu, kimin senden beslenmek için orada olduğunu görüyor olacaksın. İlerlemek için, iyiliğine hizmet etmeyen her şeyi artık bırakman gerekiyor. Artık seni tanımlamasını istemediğin eski hikayeleri salıvermek için çok güçlü bir zamandasın.

Balık & Yükselen Balık

Sevdiğin insanlara “hayır” demek senin için ne kadar zor. Ancak artık sınırlarını koruma zamanı. Zerafetinin ve inceliğinin suistimal edildiği dönem sona eriyor. Sınırlarına saygı duymaları için, gerektiğinde sesini nasıl herkesten daha gür çıkarabildiğini, kendin için nasıl ayağa kalkabildiğini görmeliler.

Kaynaklar
astroloji, başak dolunayı, dolunay burç yorumları