Merkür Retrosu Burcunu Nasıl Etkileyecek? (23 Ağustos – 14 Eylül)

merkür retrosu

Merkür retrosu toprak burcu Başak’ta gerçekleşiyor. Merkür gökyüzünde geri hareketine başlarken, geçmiş üzerine düşünecek ve gelecek için kendimizi nasıl geliştirebileceğimizi değerlendireceğiz. Merkür retrosu, 23 Ağustos Çarşamba günü başlayacak ve 14 Eylül Perşembe gününe kadar sürecek. Ancak, gölge aşaması döngünün başlamasından yaklaşık iki hafta önce ve döngünün bitiminden yaklaşık iki hafta sonraya dek sürdüğü için, retronun etkilerini 3 Ağustos Perşembe gününden 30 Eylül Cumartesi gününe kadar hissedebilirsiniz.

23 Ağustos Merkür Retrosu temaları neler olacak?

Bu retro mantık, sıkı çalışma, sağlık, analiz, yetkinlik ve zeka ile ilişkilendirilen değişken toprak burcu Başak’ta başladığı için, birçok planınızın durma noktasına gelmesine neden olabilir. Ancak panik yapmayın. Merkür’ün en sevdiği burç Başak’tır, bu yüzden geriye doğru hareket ediyor olsa da, hala görebileceğimiz iyi tarafları var. Bu retro, sizi bir şeyleri yeniden inşa etmeye ve daha düzenli olmaya zorlayabilir. İşleri biraz daha düzenli ve verimli hale getirmenin zamanı geldi, çünkü Başak burcu bunu ister.

Retronun önümüzdeki haftaları, ilişkilerimizi ele alma şeklimizi yeniden düşünmek için bize bir şans sunacak. Hatta kendimizi, teması kaybettiğimiz kişilerle bir şeyleri telafi etmek veya netlik kazanmak için yeniden bağlantı kurmak isterken bulabiliriz. İletişim kurmak için en iyi gün, Güneş ve Merkür gerilemesinin birleştiği ve Merkür’ün gerilemesi sırasında hayatımızın düzensiz davranışlarından etkilenebilecek alanlarını duraklattığı 6 Eylül Çarşamba günüdür. İlla yapacaksanız, bu retro döneminin içinde duyguları ifade etmek, evrakları imzalamak ve planlar yapmak için iyi bir gün.

kik akademi

Bununla birlikte, bu gerileme 21. derecede, yani Yay burcunda başladığı için, seyahat, eğitim ve deneyimlerden keyif alma şeklinizi etkilemesini bekleyebiliriz. 21. derece bilgiye, aydınlanmalara açlık uyandırır ve bu gerileme sırasında kaybolmanızı ve kendinize geri dönmenin yolunu bulmanızı ister. Yeni, ayak basılmamış bir yola girerek, bu yolda kendinizle ilgili pek çok yeni şey keşfedebilirsiniz.

Merkür’ün geri hareketinin başladığı gün, Venüs, Satürn, Uranüs, Neptün ve Plüton gezegenlerinin de kendi ağır çekim geri hareketlerine devam ediyor olacaklarını unutmamak gerekir. Bunlara ek olarak, Jüpiter de 4 Eylül Pazartesi günü yörüngesinde geri gitmeye başlayacak. Tüm bu gerilemeler muhtemelen yeryüzündeki her şeyin hızını yavaşlatacak; bu nedenle kendinizi gecikmelere, teknolojik sorunlara, seyahat sorunlarına ve iletişimsizliğe hazırlayın. Tedbirli olun. Bu retro sırasında tepki vermeden önce dinleyin ve konuşmadan önce düşünün.

Merkür Başak burcunun 8. derecesine yerleştiği için, Merkür gerilemesi 15 Eylül’de sona erdiğinde bitiş çizgisinde sizi yoğun bir tutku patlaması bekliyor olacak. 8. derece olan Akrep derecesinde kendinizi, hayatınızı değiştirecek bir sırla yüzleşirken bulabilirsiniz. Uzun süredir bastırılmış bilgiler yüzeye çıkarken, yanlış bilgiler buharlaşacak ve yerini motive eden, çoğu zaman da iç burkan netliğe bırakacak. Görmek istemediklerinizi görmezden gelmeyin, çünkü gerçek sizi her zaman özgür kılacaktır.

23 Ağustos Merkür Retrosu burcunuzu nasıl etkileyecek?

Koç & Yükselen Koç

Merkür retrosu sizin için büyük bir kişisel bakım döneminin başlangıcına işaret edecek. Günlük rutininizde organizasyon eksikliği var, bu da toplantıları unutmanıza, randevuları kaçırmanıza ve işe geç kalmanıza neden oluyor. Bu retro günlük yaşamınızı sürdürme şeklinizde daha düzenli ve bilinçli olmanız için geliyor. Sağlık ve çalışma evinizde gerileyecek olan Merkür ile güvendiğiniz alışkanlıkları ve rutinleri yeniden düzenleme zamanı geldi. Bunlar sizin en yüksek gelişiminizi destekliyor mu? Enerjinizi tüketmeden size başarı hissi veriyorlar mı? Bu retro günlük işlerinizde karışıklığa neden olabilir, hatta belki de sizi zihninizi meşgul eden bitmemiş projelere geri dönmeye zorlayabilir.

Boğa & Yükselen Boğa

Bu Merkür gerilemesi sizin için karmaşık ve kafa karıştırıcı olabilir, ancak sonunda oldukça ilginç ve cazip hale gelebilir. Merkür retrosu zevk, şehvet ve yaratıcılık evinizde gerileyecek, bu da mevcut ilişkinizdeki sıcaklığı düşürebilir ve size yaratıcılığınızı kaybettiğinizi düşündürebilir. Bu dönem, eski bir sevgilinizle yeniden bağlantı kurma veya bıraktığınız yaratıcı bir projeye kaldığınız yerden devam etme konusunda sizi cesaretlendirecek. İçinizdeki çocuğa veya gence yönelin. Gençliğinizde yapmış olmayı dilediğiniz bir şey varsa, şimdi bunu gerçekleştirmenin tam zamanı. Ne kadar çok şifa bulabileceğinize ve tazelenmiş enerjinizi hayatınızı iyileştirmek için nasıl kullanabileceğinize şaşıracaksınız. Bu Merkür gerilemesi dünyanın sonu gibi görünmüyor, çünkü kalbinize ilham veren ve onu yeniden ateşleyen pek çok deneyimle birlikte gelecek.

İkizler & Yükselen İkizler

Evinizde katlamayı reddettiğiniz bir yığın çamaşır mı var? Tüm sorumluluğun sizde olduğunu mu düşünüyorsunuz? Bir anlaşmazlıkla mı uğraşıyorsunuz? Evde olmanın keyfini bile çıkaramayacak kadar sıkı mı çalışıyorsunuz? Merkür retrosu, ev ve aile ile ilgili dördüncü evinizde geriliyor; bir yandan yeni ektiğiniz kökleri sularken, diğer yandan köklerinizle olan ilişkinizi iyileştirmeniz için sizi teşvik edecek. Evle ilgili problemleri açıkça dile getirmek için cesaret verecek. Ancak nazik olmaya, pasif agresif tavırlar sergilememeye dikkat edin. Aksi halde anlaşılmanız zorlaşacaktır. Merkür 15 Eylül’de direkt konuma geçtiğinde, ailenizdeki çatışmaları çözecek gücü bulabilir ve enerjinizi korumak için gerekli sınırları koyabilirsiniz. Sonuçta, aile ve ev içi sorunlarla uğraşmak yorucu olabilir, ancak hayalinizdeki evi ve aileyi yaratmak için yeterli güce sahip olduğunuzu hatırlamak önemli. Bu retro size gücünüzü hatırlatacak.

Yengeç & Yükselen Yengeç

Bu merkür retrosu 3. ev olan iletişim evinizde gerçekleşecek. Mutlu sonla bitmeyen konuşmalar tekrar gündeme gelebilir. Bir anda hayalet gibi kaybolan insanların aniden dönüş yapmasına hazır olun! Ancak unutmamanız gereken en önemli şey, tüm yazışmaları birkaç kez kontrol etmek ve önemli belgelerinizi yedeklediğinizden emin olmaktır, çünkü iletişimsizlikler ve teknik hatalar kaçınılmaz olabilir. Merkür 15 Eylül’de direkt konuma geçtiğinde, bir çatışma veya hiç bitmeyen bir konuşma ile ilgili nihayet bir sonuca varabilirsiniz. Bu retronun size, söylemek istediklerinizi söylemek için doğru kelimeleri nasıl bulacağınızı göstermesine izin verin. Günün sonunda, her şey sizin seçeceğiniz yaklaşıma bağlı.

Aslan & Yükselen Aslan

Son zamanlarda, özellikle de Venüs’ün 3 Eylül’e kadar Aslan burcunda gerilemeye devam etmesiyle birlikte, bazı yoğun içsel değişimlerden geçiyorsunuz. Bu hayatta neye değer verdiğinizi yeniden değerlendiriyor, ilişkilerinizi ve imajınızı büyük bir revizyondan geçiriyorsunuz. 23 Ağustos’ta Merkür retrosunun başlamasıyla birlikte ise öz değeriniz ve harcama alışkanlıklarınız üzerine bolca düşüneceksiniz. İkinci eviniz olan istikrar, para kazanma ve öz saygı evinizde gerçekleşen bu retro, ulaşamayacağınız bir şeye ihtiyaç duyuyormuşsunuz gibi hissettirebilir. Bununla birlikte, hayattaki değerlerinizi yeniden düşünmeniz için de sizi zorlayacaktır. Bu retro, geleceğe yönelmeden önce yönünüzü bulmanız için size biraz daha zaman tanıyacak, bu yüzden acele etmeyin. Merkür 15 Eylül’de direkt konuma geçtiğinde, özellikle de parayla olan ilişkinizi iyileştirmek ve sorunun özüne inmek için çalışıyorsanız, finansal sorunlar kendiliğinden çözülmeye başlayacaktır.

Başak & Yükselen Başak

Bu Merkür retrosunun üzerinde sizin adınız yazıyor! Birinci ev olan benlik evinizde gerçekleşecek bu Merkür retrosu 23 Ağustos’ta başlayacak ve bu deneyim benliğinizin tamamen yeniden değerlendirilmesine yol açacak. Bu zamana dek kim oldunuz? Kime dönüşüyorsunuz? Şu anda kimsiniz? “İnsanları memnun etme” modundayken benimsediğiniz kişilikten bahsetmiyoruz. Gerçek sizden bahsediyoruz sevgili Başak. Her zaman olduğunuz kişiyi hatırlamanın zamanı geldi, özellikle de o kişiyi başkalarının ihtiyaçları uğruna bir kenara bıraktıysanız. Merkür 15 Eylül’de direkt konuma geçtiğinde, farklı bir insan gibi hissedebilirsiniz. Bu retro sırasında içinize bakmaktan korkmayın. Seçimlerinizi sorgulamayı veya doğru karar verme konusunda endişelenmeyi bırakın. Zihninize ve kalbinize baskı yapmayarak kendinizi biraz rahat bırakın.

Terazi & Yükselen Terazi

Ruhunuzun derinliklerine dalmaya hazır olun. Merkür 23 Ağustos’tan itibaren ruhani 12. evinizde geriliyor ve bu da sizi gölge benliğinizle yüzleştiriyor. Unutmayın, gölge benliğiniz kişiliğinizin ne olumsuz ne de olumlu yönleridir; sadece bilinçaltında kalan, görünmeyen ve gerçekleşmeyen tüm parçalarınızı temsil eder. Bu süre zarfında kendinizi daha sessiz ve çekingen hissetseniz de, sosyal ortamdan verilen bu mola bilinçaltınıza hala mantıklı gelmeyen şeyleri bir araya getirme ve hislerinizi düzenleme şansı verir. Merkür 15 Eylül’de direkt konuma geçtiğinde, iniş ve çıkışlarla dolu uzun bir rüyadan uyanmış gibi hissedebilirsiniz. Kendinizi daha dinlenmiş hissedebilirsiniz, sanki bilinçaltınız geçen yıl boyunca yaşadığınız tüm kargaşadan sonra nihayet dinlenme fırsatı bulmuş gibi… Bu retroyu, affediciliği kucaklamak ve artık sizin sorumluluğunuzda olmayan şeyleri bırakmaya çalışmak için kullanın.

Akrep & Yükselen Akrep

Merkür 23 Ağustos’ta 11. ev olan topluluklar evinizde geriliyor. Eğer arkadaş grubunuzla aranız bozuksa, neyin yanlış gittiğini anlamanın zamanı gelmiş olabilir. Ancak bu durum arkadaş grubunuzda bir sorun olduğunu göstermeyebilir. Bunun yerine, teması kaybettiğiniz eski iş arkadaşlarınız veya tanıdıklarınızla yeniden bağlantı kurma sürecine de işaret eder. Eski arkadaşlarınız yeniden bağlantı kurmak için size ulaşacaktır. Aramayı kabul edin, mesajı yanıtlayın ve arkadaşlık isteğini kabul edin. Geçmiş zaman dostlarınızla anı şeridinde yapacağınız bir yolculuk kalbinizi ısıtacak ve sizi nostaljiyle dolduracaktır. 11. ev aynı zamanda umutlarınıza ve ideallerinize de ışık tuttuğu için, gelecek vizyonunuzu ve nasıl görünmesini istediğinizi yeniden düşünmek için bolca zaman harcayacaksınız. Merkür 15 Eylül’de direkt konuma geçtiğinde, çevrenizdekilere karşı daha olumlu ve sağlıklı bir tutum sergilemeye başlayacak, hayatınıza yeni insanların girmesi için alan yaratacaksınız.

Yay & Yükselen Yay

Kişiliğinizin rekabetçi yönünü yeniden düşünmenin zamanı geldi, çünkü Merkür 23 Ağustos itibariyle 10. ev olan kariyer evinizde geriliyor. Bu durum bazı profesyonel planlarınızı bozabilir, özellikle de başlangıçta sallantılı bir zemindeyseler. Ancak, bu zorluklar aynı zamanda ne ürettiğinizi ve bunu nasıl pazarlamayı seçtiğinizi yeniden düşünmenize yardımcı olacaktır. Terk edilmiş veya tamamlanmamış profesyonel projelere geri dönebilir ve üstlerinizle nasıl başa çıkacağınızı yeniden düşünebilirsiniz. Hatta geçmişteki başarılarınız için uzun zamandır beklediğiniz takdiri bile alabilirsiniz. Merkür 15 Eylül’de direkt konuma geçtiğinde, bundan sonra hangi kariyer hamlesini yapmaya hazır olduğunuzu çok daha iyi anlayacaksınız. Özellikle bu gerileme sizi birkaç basamak aşağı düşürdüyse, kendinizi güven, bilgi birikimi ve güçlü bir konuma yükselmeye hazır bile hissedebilirsiniz! Alçakgönüllü, öğrenmeye açık olmaya ve tekrar tekrar ayağa kalkmaya hazır olun, çünkü oyunda kalmanın tek yolu budur.

Oğlak & Yükselen Oğlak

Son zamanlarda kendinizi biraz kaybolmuş ve başıboş mu hissediyorsunuz? Eğer öyleyse, buna şaşmamalı, çünkü Merkür 23 Ağustos’tan itibaren 9. ev olan seyahat ve genişleme evinizde gerileyecek. Bu durum içsel pusulanızı karıştırabilir ve sizi beklenmedik bir yola sürükleyebilir; bu nedenle sizi daha az gidilen yola girmeye zorlayan dolambaçlı yolları ve gecikmeleri kucaklayın. Nerede olduğunuza dair hiçbir fikriniz olmasa bile, hayat her an navigasyon ile yaşamak için değildir. Rüzgarın sizi hem büyüleyici hem de yüzleştirici bir yere götürmesine izin verin. Çünkü hayat her zaman tam da rotadan tamamen saptığınızı düşündüğünüz anda sizi eve getirmenin bir yolunu bulur. Merkür 15 Eylül’de direkt konuma geçtiğinde, yön duygunuzun geri döndüğünü hissedebilirsiniz. Bu retro sona erdiğinde, değerli bir şey öğrenmiş ve kendi başınıza asla planlayamayacağınız bir şeyi deneyimlemiş olacaksınız.

Kova & Yükselen Kova

Eğer birine borcunuz varsa, Merkür Retrosu borcunuzu ödeme zamanının geldiğini söylüyor. Bu gerileme sırasında tutumlu olun ve önümüzdeki birkaç hafta içinde bir tür ödeme yapabileceğinizden emin olun. İşin iyi tarafı, size borcu olan insanlar şimdi size geri ödeme yapmak için geliyorlar. Sezgileriniz her zamankinden daha güçlü, bu yüzden hislerinize kulak vermelisiniz. Üstesinden gelmek istediğiniz bir durum varsa, içgüdülerinizin size söylediklerine kulak verin. İlerlemek için gereken içgörü ve bilgiyi edinme konusunda kendinize yalnızca siz yardımcı olabilirsiniz. Bununla birlikte, sekizinci ev en derin sırlarınızın yaşadığı yer olduğundan, bu gerileme sırasında hayatınızın en karanlık ve en tabu alanlarını da keşfedeceksiniz. Merkür 15 Eylül’de direkt konuma geçtiğinde, artık size iyi gelmeyen şeyleri ateşe vermeye ve yolunuza devam etmeye hazır olacaksınız; tıpkı küllerinden doğan bir anka kuşu gibi. Uzun zamandır geride bırakmanız gereken şeyleri, nihayet bırakmanın zamanı geldi.

Balık & Yükselen Balık

İlişkilerinizi derinlemesine incelemeye hazır olun. Tüm uyum ve birliktelik anlayışınızı değerlendirmenin zamanı geldi çünkü Merkür 23 Ağustos’ta 7. ev olan evlilik hayatı, rakipler ve ortaklıklar evinizde gerileyecek. Bu dönem, kalp kırıklıklarını ve her türlü ortaklı ilişkilerinizde önceki hayal kırıklıklarının acısını gündeme getirebilir. Ancak bu olaylardan bu yana ne kadar ilerlediğinizi görebilmeniz için… Çünkü iyileşiyorsunuz. Bir ilişki, iki kişi bir araya gelmek için zorlanmak yerine ilham aldığında gelişir. Sizin tek sorumluluğunuz, işin size düşen kısmını yerine getirmektir. Bu gerileme, hangi ilişkilerin içinizdeki en iyiyi ortaya çıkardığını ve hangilerinin çıkarmadığını yeniden keşfederken, geçmişinizdeki müttefiklerinizle ve hatta düşmanlarınızla tekrar temasa geçmenizi sağlayabilir. Merkür 15 Eylül’de direkt konuma geçtiğinde, müttefikleriniz, düşmanlarınız, iş ortaklarınız ve önemli diğer kişilerle iletişim sorunlarını çözmek daha kolay olacaktır. Geride bırakmaya hazır olduğunuz bazı ilişkilerle (ve yeniden başlama havasında olduğunuz ilişkilerle) uzlaşmaya varacağınız bir dönem.

23 ağustos 2023, Merkür retrosu
Kaynaklar