Yengeç Burcunda Yeni Ay ve Burçlara Mesajları (17 Temmuz 2023)

yengeç burcunda yeni ay

“Orada bir ev var uzakta. O ev bizim evimizdir. Gitmesek de görmesek de o ev, bizim evimizdir…” Yok, o artık öyle değil. Ev, senin olduğun yerdir ve bu yeni ay ile birlikte evini, yuvanı yeniden tanımlayacaksın. Bu sefer yamalar, ufak onarımlar pek işe yaramayacak. Sana şöyle yepyeni bir yer lazım! 17 Temmuz tarihinde İstanbul saati ile 21:31’de Yengeç burcunun 24 derecesinde bir yeni ay var! Baktığımızda 29 derecedeki Plütona karşıt yine 29 derecelerdeki Ay Düğümlerine kare.

Eskiye ait olanlar iyi gelmeyecek bu yeni ay enerjisine!

Sabian sembolü güç ile ilgili. Şimdi adeta bir Sims oynunun içindesin. Karakterinin özelliklerini, kıyafetlerini, yeteneklerini, mizacını seçtin. Evini, arkadaşlarını, mesleğini seçeceksin. İşte karakterin hazır. Nerede olacağına, kiminle olacağına, nasıl bir gelişim sergilemek istediğine sen karar vereceksin.

“Yapamam, edemem ya düşersem, başaramazsam” demek yok. Hayat öyle ilmek ilmek işliyor ki, sana iyi gelecek, seçtiğin ama hatırlamadığın kurguya seni getirmek için elinden geleni yapıyor. İşte Ay Düğümlerinin etkisi… Kaderin ağları örmesi.

Belki “eyvah” diyeceksin, dünyan başına yıkılacak; belki “vay canına” diyeceksin, bir şeyler bitecek, kapanacak, elinde iyiler kalacak. Sen silkelenip bambaşka bir sen olarak yoluna devam etmek durumunda olacaksın. İşte bu da Plüton’un etkisi …

Neptün’ün desteği ile yanında hayallerin olacak. Onlara iyi bak, onlar başının üstünde parıldayan yıldızların ve sana yol gösteriyorlar. Bu sefer, farklı seçenekler değerlendireceksin, farklı olandan keyif alacaksın, farklı renkleri deneyeceksin (Uranüs Boğa enerjisi ile). Yenilikler sana yeni alternatifler sunacak. Hangi yoldan gitmek istediğin sana kalmış. Sözlerin duyulsun, takdir edilsin isteyeceksin ama önce sen, kendini alkışlayacaksın. Sen alkışlayacaksın ki çıkardığın ses, güzel bir melodi olarak başkalarını da etkileyecek. Sen kendinle rekabete gireceksin ama bu rekabette sevgi frekansı olacak. Severek kendini aşacaksın. Sen kendini aştıkça, başkaları da ikna olacak. Bu hayatta güzellikler var ve güzel şeyler her zaman her yerden çıkabilir.

Bütünün hayrına olsun.

Yeni ayın burcuna ve yükselen burcuna mesajlarına göz atmak için okumaya devam edebilirsin.

Yeni Ay ve Burçlara Mesajları (17 Temmuz 2023)

Koç & Yükselen Koç

Senin dönemin başlıyor ve bu rüzgar epey uzun süre esecek. Nasıl eseceğine, nerelere doğru ilerleyeceğine karar verecek olan sensin ve bunu yaparken artık ekstra efor sarf etmene gerek yok. Yapılması gerekenler, oldurman gerekenler olmadan… Sadece sen olman yeter.

Boğa & Yükselen Boğa

Zihninde yumak halinde beliren fikirlere iyi bak. Bir tanesinin ucu oldukça belirgin. O ipi tuttuğunda, yumağın nasıl çözüldüğünü ve çok güzel şekiller oluşturduğunu göreceksin. Kışın içini ısıtan yumuşacık bir kazak gibi, yazın seni güneşten koruyan hasır bir şapka gibi… İhtiyacın olanı sana verecek.

İkizler & Yükselen İkizler

Eşyaların içine ruh üflenmiş gibi hepsi sana gülümsüyor. Bugüne dek sadece bir meta, sadece bir arkadaş, sadece bir insan, sadece bir çiçek olan her şeyin ötesinde nasıl bir ruh olduğunu göreceksin. Sanki nefes almaya yeni başladın. Yıllardır aradığın manayı bulman an meselesi. Soruların cevaplanacak.

Yengeç & Yükselen Yengeç

Dışarıdan deniz sadece su birikintisi gibi görünür; ama içinde kocaman bir dünya, bir yaşam vardır. Bazen durgun olan su, bazen tsunami olur yayılır. Su, kalptir. Kalp, görünmeyeni gören gözdür. Su hep akar, sen de kendine akma izni ver. Kalbin nereye doğru olacağını söyleyecek.

Aslan & Yükselen Aslan

Hep güçlü olmak zorunda değildin, değilsin. Herkese yetişmek zorunda değildin, değilsin. O anlarda kendini ihmal ettin. O kadar onaylanmak istedin ki bazen senin bile onaylamayacağın, alkışlamayacağın biri oldun. Şimdi içindeki çocuğun şarkısına kulak ver. Sana kim olduğunu fısıldayacak.

Başak & Yükselen Başak

Senin için her zaman yapılacak çok iş, ulaşılacak çok insan var. Ancak bu kez bu limanda sen varsın. Senin rotan, senin hayallerin var. Herkes bir şekilde gideceği yere varıyor; sen şimdi kendi yolunu çiziyorsun, Güneş’inin doğduğu yere doğru git.

Terazi & Yükselen Terazi

Güneş, başının üzerinde doğuyor. Nasıl görünmek istediğini düşün. Ne yaparken, neredeyken… Kapılar ona göre açılıyor olacak. Terfi, sektör değişimi, evlilik ya da sadece sen… Hayatında yeni bir sayfanın açılması ile kim olacağına karar veriyor olacaksın.

Akrep & Yükselen Akrep

Rüyalarını düşün. Birbiriyle örtüşmeyen, hatta manasız örgüler birden anlamlanacak. Aradığın cevapların sana ne fısıldadığını anlayacaksın. Hayallerin netleşecek, belki kilometrelerce uzakta belki de tam da burnunun ucunda… Endişelenme; artık biliyor olacaksın.

Yay & Yükselen Yay

Bazen suların durulmasını, bazen de dalgaları bekliyorsun. Senin hayatında ikisi de olmalı. Sular durgunken ne yapacağını, ne yöne gideceğini buluyorsun. Dalgalar hakimken ise hızla ilerliyorsun. Şimdi, hangi safhada olduğunun ve bundan sonra ne istediğinin farkında ol.

Oğlak & Yükselen Oğlak

Suya eğildiğinde yansımanı görürsün. Su aynadır, yargısızdır sadece yansıtır. Hayatındaki olaylar da senin aynan. Neler olduğuna iyice bak. Beğenmediğin, istemediğin manzaralar ne? Nelere bakmaya doyamıyorsun? Aynana nelerin yansıyacağını seçme vaktin geldi.

Kova & Yükselen Kova

Bazı yerlerde su rahatça akar, bazı yerlerde ise engellerle karşılaşır ve birikmeye başlar. Bu sefer engelleri değil, akışta olanı seç. Her şey için mücadele etmek zorunda değilsin. Kalabalıklar içinde kaybolmak zorunda değilsin. Hayatını arındır; engellerin kalktığını ve su gibi aktığını göreceksin.

Balık & Yükselen Balık

İçinde tohumlanan çok şey var, istediğinde neler neler üretebilirsin… Şimdi o tohumlar çiçek açıyor. Hayatına nasıl keyifler katacağına karar verip harekete geçme zamanın geldi. Kriterin, yüzünün gülüp gülmemesi. Eğer kalbin hafifse ve yüzünde gülümseme varsa doğru çiçekler doğru zamanda açıyor demektir.

Kaynaklar
17 temmuz yeni ay, astroloji, burç yorumları, yengeç burcunda yeni ay, yeni ay