Terazi Dolunayı ve Burçlara Mesajları (16 Nisan 2022)

16 Nisan 2022’de Terazi burcunun 26 derecesinde bir Dolunay gerçekleşiyor. Dolunayın etkileri nasıl hissedilecek, burçları nasıl etkileyecek, bize hangi mesajları verecek? Birlikte göz atalım.

“Evreni meydana getiren patlama biraz daha şiddetli olsaydı, evrendeki tüm madde dağılırdı; eğer patlama biraz daha yavaş olsaydı, bütün madde hemen kapanacaktı. Her iki durumda da ne galaksiler, ne yıldızlar, ne dünyamız, ne de canlılar oluşurdu. Patlamanın galaksileri, yıldızları, Dünya’mızı ve canlıları oluşturacak şekilde olmasının olasılığı havaya atılan bir kurşun kalemin sivri ucu üstünde durması kadar bile değildir. Dünya’mız, Güneş’e daha uzak olsaydı, yaşama olanak tanımayan bir soğuk ve buzullarla karşı karşıya kalırdık. Eğer Güneş’e daha yakın olsaydık yeryüzündeki su buharlaşır ve yaşam mümkün olmazdı.

Jüpiter gezegeninin büyüklüğü ve mesafesi de Dünya’mızdaki canlılığı mümkün kılan koşullardan biridir. Eğer Jüpiter şu andaki yerinde ve büyüklüğünde olmasaydı, Dünya’mız meteor yağmurlarına karşı bu kadar güvenli olmazdı. Ayrıca mevcut yörüngemiz de değişirdi. Bu iki durum da canlılık için ayarlanmış çok özel koşulları bozardı.

Yeryüzünden yansıtılan ışık ile yeryüzüne çarpan ışık da belli bir oranda olmalıdır. Eğer bu oran daha büyük olsaydı yeryüzü buzullarla kaplanırdı. Eğer bu oran daha küçük olsaydı sera etkisiyle aşırı ısınan yeryüzü yaşama elverişli olmazdı.

Atmosferdeki havanın solunabilmesi için havanın belli bir basınçta, akışkanlıkta ve yoğunlukta olması lazımdır. Atmosferin yoğunluğunda ve akışkanlığındaki ufak bir değişiklik nefes almamızın imkânsız olmasına sebep olabilirdi.” der Caner Taslaman.

Her şey dengededir ya da dengede olmalıdır.

Makrokozmosda her şey dengededir ya da dengede olmalıdır. Bizler de mikrokozmos olarak, kendi içimizde o dengeye ulaşma çabasındayız. Bugün Terazi burcunun 26 derecesinde gerçekleşecek Dolunay bunu hatırlatıyor. Kaos yaşadığın yere bak. Problemlerin olduğu, sıkıntıların yaşandığı, hayatının alt üst olduğu alanlara bak. Orada bir dengesizlik var demektir. Alma-verme, eril-dişil, somut-soyut, sevgi-korku, teslimiyet-şüphe, aşk-nefret, bırakma-tutunma, takıntı-salıverme, doğru-yalan, şeffaf-sır… Senin dengesizliğin hatta dengesizliklerin neler? Hangi taraftasın? Halbuki tam ortada olmalısın. Sentezde. Merkezde. Dengede.

Ancak o zaman hızlanabilir, o zaman koşabilirsin. O zaman “ben” diyebilir, o zaman kendin olabilirsin. O zaman yaratabilir, istediklerini yapabilirsin. Ancak o zaman derin nefes alabilir, o zaman özgürleşebilirsin. Ancak o zaman seversin…

İlgini çekebilir: Yaşam Gücümüzün Kaynağı: Kök Çakra ve Mars Gezegeni

Dolunayın burçlara mesajları

Koç burcu

Yola devam edebilmek için bazen sana uzanan eli tutmak gerekir. Bu seni eksiltmez, aksine hayatın paylaşımlardan ibaret olduğunu anlarsın. Unutma; her şeyi tek başına yapmak zorunda değilsin. Elbette kendi başına yapabilirsin ama zorunda değilsin.

Boğa burcu

Bazen sıcacık yatağından çıkmak zordur ama bilsen dışarıda ne şahane bir hava var. Hayatında, konfor alanına ait bazı parçalar kaldı; onları da yenilediğinde sana yakışan, kalıcı ve daha iyi bir düzen seni bulacak. Yeni rutinler ile hayatına daha fazla huzur girecek.

İkizler burcu

Her yeni bilgi edindiğinde ve kendine yatırım yaptığında aslında bu sadece sana hizmet etmiyor; etrafını da aydınlatıyorsun. Kendine ne kadar yatırım yaparsan, hayallerine o kadar yaklaşırsın. Unutma; sen gerçek bir üretken ve şahane bir yaratıcısın.

Yengeç burcu

Geçmiş, geleceğini şekillendirirken sana yardım eder. Geçmişte kalmak ise ileride seni bekleyen şahane anları kaçırmana neden olur. Gel sen derslerini koy cebine, yoluna devam et. Sen anın içinde kaldığında çok daha mutlusun.

Aslan burcu

Bakış açını değiştirdiğinde dünyan değişecek. Böylelikle göremediğin renkleri görecek, tatmadığın tatları alacak, daha içten ve daha fazla güleceksin. Hayattaki farklı renkleri keşfet ve onların tadını çıkar. Bu bilgelik sende mevcut.

Başak burcu

Geride bırakman gereken şeyler var. Elinde ağır yükler varken gülmek, eğlenmek oldukça zordur. Yüklerinden kurtul ve kendini hafiflet. Böylelikle hayatında daha çok kahkahaya yer açmış olacaksın. Unutma; sen çok özelsin ve bunu hak ediyorsun.

Terazi burcu

Elbette sağlıklı rekabet insanları yukarıya taşır ama senin rekabetin kendi içinde. Kendini küçümseyen tarafına gülümse ve ona şefkat göstermeyi dene. Sürekli kendinden verip eksilmek yerine, sende olanı korumak, paylaşarak çoğalmak sana iyi gelecek.

Akrep burcu

Sen endişe ettiğin kadar sıkıntılı, güvendiğin kadar huzurlusun. Bazen tek başınayken kalabalıksın, bazen kalabalıkta yalnızsın ve senin için bundan daha doğal bir şey olamaz. Sen, iç dünyan ile dış dünyan arasındaki dengesin. Bu akışın içindeki doğal dengeye kendini bırak.

Yay burcu

Hayat dolusun; parladıkça başka hayatları aydınlatıyorsun. Bazen kendini düşünüp, kendine yardım etmek için başkalarının hayatına dokunmak gerekebilir. Bazen başkalarına verdiğin her tavsiye en çok senin içindir. Tavsiyelerine kulak ver, belki ihtiyacın olan cevabı orada bulursun.

Oğlak burcu

Hayat planların, ideallerin, gelecek için kurduğun hayaller seni değiştirecek. Sen değiştikçe hayatın da sana göre şekillenip senin biçimini alacak. Unutma; hayallerine ulaşmak için önce hayalini yaşamaya başlamalısın. Önce zihninde ve ruhunda hayaline ait olmayı dene.

Kova burcu

Endişelenmek, düşmek, dibi görmek, konuşmak, susmak, tartışmak, durulmak; hepsi insana dairdir. Korkularınla yüzleşmek ve hata yapabildiğini kabul etmek sana iyi gelecek. Kendini hırpalamayı bırak. Sen insansın ve kusurlarınla kusursuzsun.

Balık burcu

Bazen vazgeçtiklerin, sana yeni kapılar aralayıp öyle giderler. Bazen gelenler, hediyeleri ile gelirler. Sen ne istediğini evrene duyur ve arkana yaslan. Bırak bazı kapılar kapansın. Kapansın ki yeni kapılar açılsın. Unutma; sen seçebilensin.

16 Nisan Dolunay, astroloji
Kaynaklar