Akrep Burcunda Yeni Ay ve Burçlara Mesajları (13 Kasım 2023)

gökyüzünde yeni ay

13 Kasım tarihinde 20 derece Akrep burcunda bir yeni ay gerçekleşiyor. Mars’ı yanına almış, Uranüs’ü karşısına, Venüs-Neptün destekli, Satürn kareli bir yeni ay. Bu yeni ayın etkileri neler olacak, gündemimizi nasıl etkileyecek; bir göz atalım.

13 Kasım yeni ay temaları neler olacak?

Uranüs, Enerji Astrolojisinde yüksek benliğimiz ile iletişime geçtiğimiz 8. çakramızdır. Uyanışımızdır. Gözlerin açılmasıdır. Hatırlamadır, ancak öncesinde unuttuğunu fark etmektir. Ne kadar sarsıcı olacağı farkındalık seviyesine göre değişir. Özgür irade ise her zaman baki. Kendinden kaçmaya devam edebilirsin. O zaman kendini hiçbir yere ait olmayan bir yabancı gibi hissedeceksin. Diğer seçenek ise kabul etmek. Kabul ettiğinde değişeceksin. Aslında daha sen olacaksın; ancak bu halin eski sana pek benzemeyecek.

Mars ise Enerji Astrolojisinde, kök çakramızı temsil eder. Aidiyet hissinden uzaklaştıran korkuları barındırır. Öfke kaynaklarımızdır o korkular. Güvende hissedip hissedemediğimiz alanları, sınırlarımızı anlatır.

Yeni ay, Akrep burcunda. Kendinden sakladığın, yüzleşmeyi, düşünmeyi, çözmeyi ve şifalandırmayı ertelediğin konuların gündeme geliyor. Olay olarak çıkmayabilir ama içinde kesinlikle hissedeceksin. Neyden ne kadar korktuğunu göreceksin. Kendinden ne kadar uzaklaşabileceğini fark edeceksin. Olmaması gerekirken bir şekilde uzaklaştığın kişileri, olayları, durumları hatırlayacaksın. Belki de tekrar çağıracaksın. Diğerlerine “hayır” diyeceksin. Tepetaklak olan sürece bir tur da sen bindirecek, ters olanı düz yapacaksın.

Gerçekleştirirken zamanın adeta aktığı konuları hayatına dahil etmek için çok şahane bir zaman. O zaman köklerin çok derinlere, Plüton’un temsilcisi 10. çakraya kadar inecek. Derin bir nefes alacaksın. Bu öyle bir nefes ki kuşlarla uçtuğunu, toprakla örttüğünü, çiçek olup açtığını, nehir ile aktığını, güneş ile ısıttığını ve her şeyi dengede tuttuğunu hissedeceksin.

13 Kasım Akrep yeni ayı burcuna ve yükselen burcuna hangi mesajları veriyor? Öğrenmek için okumaya devam et!

Akrep Yeni Ayının Burçlara Mesajları

Koç & Yükselen Koç

Olduramadığın konular var, evet. Belki de farklı açıdan yaklaşmalısın. Her olanın seni götüreceği bir yer var ve o yer, senin hayalinden farklı olabilir. Farklı olması kötü olacağı anlamına gelmez. Bazen her seçeneği tam manasıyla değerlendiremiyoruz. Bırak aksın, olacağına varsın.

Boğa & Yükselen Boğa

Hiçbir şey yapmamış gibi göründüğün zamanlar bile aslında olaylara şekil veriyordun. Şimdi ise sonuçlarını görme vakti geldi. Paravan yavaş yavaş açılıyor ve karşına şimdiye kadar hazırlandığın kişiler, konular çıkıyor. Meyve toplama zamanındasın.

İkizler & Yükselen İkizler

Düşündüğün, hayal ettiğin konuların çok farklı yerlere evrilebileceğini fark etme zamanındasın. Gidişat eğer istediğin gibi değilse, aslında öyle olmak zorunda olmadığının idrakine varacaksın ve içine sinmeyen her bir adımı farklılaştırabileceksin.

Yengeç & Yükselen Yengeç

Hedeflerin değişmiş olabilir. Değiştirmek zorunda kaldığın kararların olmuş olabilir. Bu yeni versiyonun için sahip olman gereken bazı yetileri, fikirleri, duruşları fark edeceksin. Onlar, sende nicedir var olan ama şimdiye dek üzerinde durmadığın, beklettiğin becerilerin. Şimdi hepsini ortaya çıkar.

Aslan & Yükselen Aslan

Konu ne olursa olsun, değişecek bir şey varsa önce senden başlamalı. Değişim kişinin kendinden başlar ve sen de şu an tam o değişimin içine giriyorsun. İçindeki fırtınanın neleri söküp atacağına, neleri tutacağına karar verme zamanı.

Başak & Yükselen Başak

Herkes çocukken hayal kurmuştur. Bazılarımız ise hala uyumadan önce hayal kurmaya devam ediyor. Peki sen? Ellerinden kayıp giden düşlerin, o kadar da kayıp değil. Şimdi alacağın bazı kararlar, uzakları yakın edebilir. İmkansız gibi görünenleri mümkün kılabilir. Yeter ki sen karar ver.

Terazi & Yükselen Terazi

Bazı kapılar zamanı geldiğinde kapanabilir. Ne kadar çok kapanıyorsa o kadar çok açılıyordur. Gidenlerin karşılığında gelenler, solan çiçeklerin ardından tohum verenler olacak. Peki sen gözünü nereye çevireceksin? Kapanan kapıların yasını tutmak ya da yeni seçenekleri değerlendirmek arasında bir yerdesin. Seçim senin.

Akrep & Yükselen Akrep

Sessiz kalmak her zaman bir seçenektir; ancak şimdi “hayır” demenin hafifliğini deneyimleme zamanın geldi. Beklediğin, içinde biriktirdiğin ne kadar söz, sorumluluk, yük varsa onları boşaltıp yoluna devam etmenin tam sırası. Sınırlarını belirle ama bunu sessizce, kendi içinde yapma. Herkes sesini duysun.

Yay & Yükselen Yay

Zamanında yapamayacağını düşündüğün için ertelediğin ne kadar konu varsa, şimdi hepsi bir bir ortaya çıkıyor. Bu kez “Yaparım ben!” demeni bekliyor. Keşke’lerini iyi ki’lere dönüştürebilmen için sana yeni bir fırsat sunuyor. Kapasitene inan ve küçük adımlarla başla.

Oğlak & Yükselen Oğlak

“Az olsun, öz olsun” dedin, çokluktan pek haz etmedin. Ancak mesele sadece elemek değil, gidenlerin yerine sana destek olacakları hayatına almak. Belki yardım isteyecek, belki beraber hareket etmeyi öğreneceksin. Her zaman veremezsin, şimdi alma zamanı.

Kova & Yükselen Kova

Gelecek çok belirsizmiş gibiydi ama biliriz ki her gecenin sonunda Güneş hiçbir şey olmamış gibi yeniden doğar. Sıfırdan, her şeyi aydınlatarak, içini ısıtarak doğar. Senin de şafak vaktin geldi. Güneşin yavaş yavaş doğacak. Niyetlendiğin, azmettiğin yerlere gelebilme cesaretini ve gücünü kendinde bulacaksın.

Balık & Yükselen Balık

Hayatına aldığın kişilere, yaşadığın olaylara şöyle bir bak. Sen ne kadar sen olarak kaldın? Şimdi bulutlar dağılıyor ve görüntü netleşiyor. Hayatına yepyeni gözlerle bakma zamanın geldi. Her şey bambaşka olacak, sen bambaşka olacaksın. Kendin için attığın ve atacağın her adımın tadını çıkar.

Kaynaklar
13 kasım, Akrep burcu, astroloji, burç yorumları, yeni ay