Ekim 2023 Burç Yorumları

gün doğumu

Kemerlerinizi bağlayın; çünkü Ekim ayında gökyüzü oldukça hareketli! Ekim ayı, Terazi döneminin ortasında başlıyor ve bizi en önemli ilişkilerimizi beslemeye, dış görünüşümüzde yeni tarzlar denemeye ve sosyal programımızı doldurmaya davet ediyor. Merkür’ün 4 Ekim’den 22 Ekim’e kadar Terazi burcunda kalmasıyla birlikte; işbirliği ve uzlaşma konuları gündemimizde olurken aynı zamanda ilerlememizi kolaylaştıracak bir denge arayışında olacağız. Bu ay gücünüzü tüm zamanların en yüksek seviyesinde hissedebilirsiniz; özellikle de Mars 12 Ekim’de Akrep burcuna geçtiğinde. Bu ay gökyüzündeki enerjiyi yılın geri kalanını planlamak için motivasyon aracı olarak kullanabilirsiniz. İşte burcunuza ve yükseleninize göre Ekim 2023 burç yorumları!

Ekim 2023 Burç Yorumları

Koç & Yükselen Koç

Ekim ayının çoğu ilişkiler alanınızı meşgul edecek gibi görünüyor. Özellikle ayın 5’inde Merkür’ün de bu alana geçmesi ile tabir-i caiz ise aklınız fikriniz bu alanda olabilir. Geçmişten gelen ve bir süredir gündeminize oturan bazı gerilimleri çözebilmek çok daha kolaylaşacak. İkili ilişkilerinizde bundan sonra nasıl devam edeceğinizle ilgili, birbirinizi kırmadan, belki de iki tarafın da adım atması ile uzlaşı sağlanabilir. Onun dışında varsa ortaklarınız ile yaşadığınız stresleri paylaşabilirsiniz.

Venüs’ün Başak burcuna geçmesi ile işinizi nasıl keyifli hale getirebileceğinize konsantre olabilirsiniz. Sağlıklı yaşam denemeleri de sizin için şahane sonuçlar verebilir. Mars’ın Akrep burcuna geçmesiyle ise duygusal olarak çalkalanmalar yaşayabilirsiniz. Duygularınızı ve sizi tetikleyen konuları netleştirmek önemli olacaktır. Manevi ihtiyaçlarınızı bastırmamalısınız. Bu aynı zamanda jinekoloji konularında daha hassas olabileceğiniz bir dönem.

Ayın 14’ünde Terazi burcunda Güneş Tutulması yaşanacak. Güneş tutulması aynı zamanda yeni aylardır. Danışmanlıklar, ortaklıklar ya da ilişkiler alanında yenilikler bekleyebilirsiniz Geçmiş tecrübelerinizin sizi engellemesine izin vermeyin ama onlardan yararlanmayı da ihmal etmeyin. Ayın 22’si itibari ile Güneş ve Merkür’ün Akrep burcuna geçmesi, gündeminizi büyük ölçüde değiştirecek. İlişkiler alanında yaşananlardan sonra hayatınızda bazı değişiklikler yapmak isteyebilir, hayatınızın gidişatını gözden geçirmek isteyebilirsiniz. Bu dönemde kendinizi dinlemek ve anlamak büyük önem taşıyacaktır.

Boğa & Yükselen Boğa

Ekim ayının çoğu, çalışma hayatınızı meşgul edecek gibi görünüyor. Özellikle ayın 5’inde Merkür’ün de bu alana geçmesi ile tabir-i caiz ise aklınız fikriniz bu alanda olabilir. Rutinleriniz ve yaptığınız iş gereği fazlaca yüklendiğiniz bazı işleri devretme zamanınız geldi. Bunu tatlı diliniz ile yaparak kolayca sonuca varabilirsiniz. Sizi strese sokan bazı ufak ama etkili rutinlerinizi değiştirmek iyi gelebilir.

Venüs’ün Başak burcuna geçmesi ile flört hayatınızda aşırı eleştirel olmadan ilişkinizin tadını çıkarmayı deneyebilirsiniz. Bu dönemde sanatsal bir hobi edinebilirsiniz. Mars’ın Akrep burcuna geçmesiyle ise yine ilişkiler alanınız hareketleniyor. Yeni aşklar, duygusal çekimler söz konusu olabilir. Bununla birlikte, ilişkilerde sessiz kalmaktan ziyade, duygularınızı açıkça ifade etme ihtiyacı duyabileceğiniz bir dönem.

Ayın 14’ünde Terazi burcunda bir Güneş Tutulması yaşanacak. Güneş tutulması aynı zamanda yeni aylardır. İş hayatında yenilikler bekleyebilirsiniz. Geçmiş tecrübelerinizin sizi engellemesine izin vermeyin ancak onlardan yararlanmayı da ihmal etmeyin. 22’si itibari ile Güneş ve Merkür’ün Akrep burcuna geçmesi, gündeminizi değiştiriyor olacak. Günlük koşturmacalarınızın ardından, bundan sonra ilişkilerinizle ilgili hangi beklentilerde olacağınızı düşünmek bu dönemde değerli olacaktır.

İkizler & Yükselen İkizler

Ekim ayının çoğunda temanız aşk hayatınızı ve yaratıcılığınız olacak gibi görünüyor. Özellikle ayın 5’inde Merkür’ün de bu alana geçmesi ile tüm odağınız bu alanlarda olabilir. Sanatsal faaliyetleri gündeminize alabilir, özellikle seramik gibi el işi dallarını deneyebilirsiniz. Partnerleriniz veya varsa çocuklarınızla yaşadığınız iletişim kopukluklarını giderebileceğiniz bir zamandasınız. Artık naz yapmak yerine oturup konuşma vakti geldi.

Venüs’ün Başak burcuna geçmesi ile evinizi yeniden dizayn edebilir, dekoratif değişiklikler yapabilirsiniz. Mars’ın Akrep burcuna geçmesiyle ise günlük koşturmacanız oldukça artabilir. Sağlığa, sakarlıklara, sıcak su kazalarına dikkat etmekte fayda var. Önümüzdeki haftalarda beklediğinizden daha fazla çalışabilir, mesailere kalabilirsiniz.

Ayın 14’ünde Terazi burcunda bir Güneş Tutulması yaşanacak. Güneş tutulması aynı zamanda yeni aylardır. Aşk hayatınızda, projelerinizde yenilikler bekleyebilirsiniz. Geçmiş tecrübelerinizin sizi engellemesine izin vermeyin ancak onlardan yararlanmayı da ihmal etmeyin.

Ayın 22’si itibari ile Güneş ve Merkür’ün Akrep burcuna geçmesi, gündeminizi değiştiriyor olacak. Bu dönemde günlük rutinlerinizde daha bilinçli tercihler yapabilirsiniz. Yeni işler, yeni projeler içerisinde olabilirsiniz.

Yengeç & Yükselen Yengeç

Ekim ayının çoğunda ev ve aile konularıyla meşgul olacaksınız gibi görünüyor. Özellikle ayın 5’inde Merkür’ün de bu alana geçmesi ile tabir-i caiz ise aklın fikrin bu alanlarda olacaktır. Evinizde ne zamandır ertelediğiniz tamirat işlerini artık gündeminize alabilirsiniz. Ailede süregelen stres ya da gerilim yaratan konular varsa bunu çözebilmek için harekete geçebilirsiniz. Anlayışlı konuşmalar oldukça işe yarayacaktır.

Venüs’ün Başak burcuna geçmesi ile gayrimenkul konularıyla ilgili bazı kararlar alabilirsiniz. Yapacağınız sunumları daha renkli hale getirebilirsiniz. Mars’ın Akrep burcuna geçmesiyle ise öncelikle varsa çocuklarınıza karşı agresif bir tutum sergilememek adına sizi gerçekten öfkelendirenin ne olduğunu bulmak önemli olacaktır. Bu dönemde spor enerjinizi sağlıklı bir şekilde kontrol etmeni sağlar.

Ayın 14’ünde Terazi burcunda bir Güneş Tutulması yaşanacak. Güneş tutulması aynı zamanda yeni aylardır. Ev, aile ve gayrimenkul konularında yenilikler bekleyebilirsiniz. Geçmiş tecrübelerinizin sizi engellemesine izin vermeyin ancak onlardan yararlanmayı da ihmal etmeyin.

Ayın 22’si itibari ile Güneş ve Merkür’ün Akrep burcuna geçmesi, gündeminizi değiştiriyor olacak. İlişkiler alanınız hareketlenirken, fantezi dünyanız genişliyor. Daha derin duygular içerisine girebilirsiniz. Yeni deneyimlere açık olacağınız bir dönem.

Aslan & Yükselen Aslan

Ekim ayının çoğunda iletişim konularıyla meşgul olacaksınız gibi görünüyor. Özellikle ayın 5’inde Merkür’ün de bu alana geçmesiyle tabir-i caiz ise aklınız fikriniz bu alanda olacaktır. Kardeşleriniz ya da yakın çevreniz ile yaşadığınız iletişim problemlerini çözebilmek için güzel bir zaman dilimine giriyorsunuz. Unutmayın: “Tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır”. Bu sözü deneyimleme fırsatınız olacaktır. Siz yine de kelimelerinizin kırıcı olmadığından ve fevri çıkışlar yapmadığınızdan emin olun. Bazı atılımlar yapmak için sizi geride bırakan etkenlerden vazgeçmek bu dönemde iyi gelebilir.

Venüs’ün Başak burcuna geçmesi ile geçiminizi sağladığınız işi, sektörünüzü gözden geçirebilir, yeteneklerinizi ne kadar ve nasıl kullandığınızı değerlendirebilirsiniz. Mars’ın Akrep burcuna geçmesiyle ise aile bireylerinizle gerilim söz konusu olabilir. Onlar için koşturabilirsiniz. Arabulucu olmak, onlara yol göstermek hem size hem onlara iyi gelecektir.

Ayın 14’ünde Terazi burcunda bir Güneş Tutulması yaşanacak. Güneş tutulması, aynı zamanda yeni aylardır. Yeni insanlarla tanışabilir, yeni kararlar alabilirsiniz. Geçmiş tecrübelerinizin sizi engellemesine izin vermeyin ama onlardan yararlanmayı da ihmal etmeyin.

Ayın 22’si itibariyle, Güneş ve Merkür’ün Akrep burcuna geçmesiyle gündeminiz de değişiyor olacak. Ev veya gayrimenkul yatırımı zihninizi kurcalayabilir. Bu alanda bazı fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Evlilik konuları gündeme gelebilir.

Başak & Yükselen Başak

Ekim ayının çoğunda gelir ve öz değer konularıyla meşgul olacaksınız gibi görünüyor. Özellikle ayın 5’inde Merkür’ün de bu alana geçmesi ile tabir-i caiz ise aklın fikrin bu alanlarda olacaktır. Kendinizi başarısızlık korkusu ile fazlaca zorlamış olabilirsiniz. Zihninizi daha berrak ve disiplinli hale getirmek için sakinleşebilmek adına ufak rutinleri hayatınıza sokmanızda fayda var. Bununla birlikte, bazı şeylere sahip olabilmek, satın alabilmek için pazarlık yetinizi kullanmaktan çekinmeyin.

Venüs’ün Başak burcuna geçmesi ile yine öz değer konusunda çalışabilir, estetik gibi güzellik konularını düşünebilirsiniz. Kendinizi şımartmayı deneyin. Mars’ın Akrep burcuna geçmesi ile kafanızda hızlıca ve karmaşık bir şekilde kurduğunuz fikirleri, çıkarımları, planları karşı tarafa aktarmada iyi olmayabilirsiniz. Zihninizi disipline edebilmek adına nefes çalışmaları yapmak iyi gelecektir. Net, açık ve kısa konuşmak, yine bu dönemde değerli olabilir.

Ayın 14’ünde Terazi burcunda bir Güneş Tutulması yaşanacak. Güneş tutulması aynı zamanda yeni aylardır. Gelir anlamında yenilikler bekleyebileceğiniz bir dönem olacak. Geçmiş tecrübelerinizin sizi engellemesine izin vermeyin ancak onlardan yararlanmayı da ihmal etmeyin.

Ayın 22’si itibari ile Güneş ve Merkür’ün Akrep burcuna geçmesi, gündeminizi değiştiriyor olacak. Bu dönem biraz sessizleşebilirsiniz. Her şeyi kendiniz çözmek, her sorumluluğu üstlenmek zorunda olmadığınızı hatırlayın. Biraz da kendi hayatınızı güzelleştirmekle ilgili kararlar almaya çalışın.

Terazi & Yükselen Terazi

Ekim ayının çoğunda odağınız kendinizde olacak gibi görünüyor. Özellikle ayın 5’inde Merkür’ün de bu alana geçmesi ile bu enerji artacak. Kendi sesinizi, kendinize ne kadar duyurduğunuzla alakalı farkındalık geliştirmek için güzel zamanlardan geçeceksiniz. Eforunuzu, enerjinizi verimsiz harcadığınız konuları elemelisiniz. Hayatınızda da, motivasyonlarınızda da sadeleşmeye gidebilirsiniz.

Venüs’ün Başak burcuna geçmesi ile kendinizi biraz daha izole hissetmeniz mümkün. Aslında şöyle bir durup içinizdeki sesi dinlemeye ihtiyacınız var. Yalnızlığa vakit ayırın. Mars’ın Akrep burcuna geçmesiyle ise gelirinizle ilgili konularda bazı zorluklar yaşayabilirsiniz ama merak etmeyin; tuttuğunuzu koparacak güce sahipsiniz. Sadece geleni hemen harcamayın, yeter.

Ayın 14’ünde Terazi burcunda bir Güneş Tutulması yaşanacak. Güneş tutulması aynı zamanda yeni aylardır. Kendinize yeni motivasyon kaynakları bulabilirsiniz. Geçmiş tecrübelerinizin sizi engellemesine izin vermeyin ancak onlardan yararlanmayı da ihmal etmeyin.

Ayın 22’si itibari ile Güneş ve Merkür’ün Akrep burcuna geçmesi, gündeminizi değiştiriyor olacak. Yeni iş fırsatları karşınıza gelebilir. Yeteneklerinizi sergileyebileceğiniz, dikkat çekebileceğiniz bir zamana giriyorsunuz.

Akrep & Yükselen Akrep

Ekim ayı çoğunlukla bilinçaltınızı kurcalıyor olacak. Özellikle ayın 5’inde Merkür’ün de bu alana geçmesi ile tabir-i caiz ise aklınız fikriniz bilinçaltı konularında olacak gibi görünüyor. Birine güvenmeyi, kendinizi ona bırakmayı aslında ne kadar ürkütücü bulduğunuzu fark edebilirsiniz. İlişkilere bu anlamda, yeni bir gözle tekrar bakabilirsiniz. İşe sizi en çok tetikleyen, öfkelendiren noktalardan başlayın.

Venüs’ün Başak burcuna geçmesi ile en yakın arkadaşlarınızla biraz daha fazla sosyalleşmeyi seçebilirsiniz. Beraber hayır işlerinde bulunabilirsiniz. Mars’ın Akrep burcuna geçmesiyle ise genel anlamda biraz agresif olabileceğiniz bir döneme giriyorsunuz. Aslında bu konumu değerlendirmek için, içinizde harlanan o enerjiyi bir konuya kanalize etmeyi deneyebilirsiniz. Hedeflerinizin peşinden koşmak için iyi bir dönem olacak.

Ayın 14’ünde Terazi burcunda bir Güneş Tutulması yaşanacak. Güneş tutulması aynı zamanda yeni aylardır. Korkularınızla yüzleşebilir, yeni bir ilişkiye kendinizi hazır hissedip hissetmediğinizi sorgulayabilirsiniz. Geçmiş tecrübelerinizin sizi engellemesine izin vermeyin ancak onlardan yararlanmayı da ihmal etmeyin.

Ayın 22’si itibari ile Güneş ve Merkür’ün Akrep burcuna geçmesi, gündeminizi değiştiriyor olacak. Fikirlerinizle ön planda olacağınız bir dönem. En iyisi güçlü yönlerinizle insanları mest etmek olacaktır. Kendinizi saklamaya çalışmayın.

Yay & Yükselen Yay

Ekim ayının çoğunda, sosyal çevreniz gündeminizi meşgul edecek gibi görünüyor. Özellikle ayın 5’inde Merkür’ün de bu alana geçmesi ile tabir-i caiz ise aklınız fikriniz burada olacaktır. Bol sohbetli ortamlarda bulunabilirsiniz. Yeni arkadaşlar edinebilir, size iyi gelmeyenleri eleyebilirsiniz. Bununla birlikte, gelecek planlarınızda sadeleşmeye gitmek için güzel bir zaman dilimi. Son zamanlarda çok fazla alana bölünmüş olmanız mümkün. Biraz sadelik iyi gelecektir.

Venüs’ün Başak burcuna geçmesi ile statü değişimi yaşayabilirsiniz. İlişkileriniz ciddileşebilir. Evlilik konuları gündeme gelebilir. Mars’ın Akrep burcuna geçmesiyle ise önümüzdeki iki ay sizin için pasif agresif şekilde geçebilir. Burada sizi neyin tetiklediğini anlayabilmek önemli olacaktır. Duygularınızı tanımak ve sağlıklı bir şekilde iletmek önemli olacaktır. Aşırı şüpheci olmamaya çalışın.

Ayın 14’ünde Terazi burcunda bir Güneş Tutulması yaşanacak. Güneş tutulması aynı zamanda yeni aylardır. Gelecek planlarınızda ve sosyal çevrenizde yenilikler bekleyebilirsiniz. Geçmiş tecrübelerinizin sizi engellemesine izin vermeyin ancak onlardan yararlanmayı da ihmal etmeyin.

Ayın 22’si itibari ile Güneş ve Merkür’ün Akrep burcuna geçmesi, gündeminizi değiştiriyor olacak. Ufak bir inziva size iyi gelebilir. Düşüncelerinizi toparlamak, enerji çalışmaları yapmak, hayatınızı anlamlı kılan ya da kılacak detayları değerlendirmek bu enerjiden yararlanmanızı sağlayacaktır.

Oğlak & Yükselen Oğlak

Ekim ayının çoğunda kariyer konularıyla meşgul olacaksınız gibi görünüyor. Özellikle ayın 5’inde Merkür’ün de bu alana geçmesi ile tabir-i caiz ise aklınız fikriniz bu alanda olacaktır. İşlerin yokuşa sürüldüğü süreçlerden geçiyor olabilirsiniz; ancak statünüzü tekrar gözden geçirmek için güzel bir zaman. Eforunuzu, yaratıcılığınızı gerçekten ne için kullanmak istediğinizi düşünmek iyi gelecektir.

Venüs’ün Başak burcuna geçmesi ile seyahat veya eğitim planları yapabilirsiniz. Hayatınızı keyifli kılacak anlar yaratabilirsiniz. Mars’ın Akrep burcuna geçmesiyle ise takım sporları yapmak için güzel bir zaman olacak. Sosyal çevrenizle beraber bir amaç uğruna mücadele verebilirsiniz. Bununla birlikte, bazı arkadaşlarınızla gerilmeniz mümkün. Dikkatli olun.

Ayın 14’ünde Terazi burcunda bir Güneş Tutulması yaşanacak. Güneş tutulması aynı zamanda yeni aylardır. Statü değişimi söz konusu olacaktır. Geçmiş tecrübelerinizin sizi engellemesine izin vermeyin ancak onlardan yararlanmayı da ihmal etmeyin.

Ayın 22’si itibari ile Güneş ve Merkür’ün Akrep burcuna geçmesi, gündeminizi değiştiriyor olacak. Gelecek planlarınızı düzenlemek, planlar yapmak için güzel bir zamana giriyorsunuz. Kalabalıklara liderlik edebilir, kulüp ve derneklere üye olup aktif rol alabilirsiniz.

Kova & Yükselen Kova

Ekim ayının çoğunda, eğitim ve seyahat konularıyla meşgul olacak gibi görünüyorsunuz. Özellikle ayın 5’inde Merkür’ün de bu alana geçmesi ile tabir-i caiz ise aklınız fikriniz burada olacaktır. Çok fazla yere gitmek isteyebilirsiniz ancak düzenli ve planlı olmakta fayda var. Sizinle aynı görüşe sahip olmayan, sizi aşağı çeken bazı kişileri hayatınızdan çıkarmanız mümkün. Bununla birlikte, bazı konularda eğitim almak, hatta eğitim vermek isteyebilirsiniz. Böyle bir isteğiniz varsa değerlendirmek için güzel bir zamanda olacaksınız. Bakış açınızı değiştirmek zorunda kalacağınız bazı olaylar yaşayabilirsiniz. Bu, sizin olaylara daha geniş perspektiften bakmanızı sağlayacak.

Venüs’ün Başak burcuna geçmesi ile harcamalar konusuna dikkat etmekte fayda var. İhtiyaç dışı harcamalar söz konusu olabilir. Bu dönemde kemer sıkmaya gidebilirsiniz. Mars’ın Akrep burcuna geçmesiyle ise önümüzdeki iki ay boyunca idealinizdeki konuma gelebilmek için ekstra efor sarf etmeniz gerekebilir. Bununla birlikte, patronlarla aranızı iyi tutmaya çalışın.

Ayın 14’ünde Terazi burcunda bir Güneş Tutulması yaşanacak. Güneş tutulması aynı zamanda yeni aylardır. Yeni yollar, yeni hedefler söz konusu olacaktır. Geçmiş tecrübelerinizin sizi engellemesine izin vermeyin ancak onlardan yararlanmayı da ihmal etmeyin.

Ayın 22’si itibari ile Güneş ve Merkür’ün Akrep burcuna geçmesi, gündeminizi değiştiriyor olacak. Kişiliğiniz ve fikirlerinizle üstleriniz tarafından çok kolay görünebilir halde olabilirsiniz. Bu durumundan yararlanmaya çalışın.

Balık & Yükselen Balık

Ekim ayının çoğunda finansal konularla meşgul olacaksınız gibi görünüyor. Özellikle ayın 5’inde Merkür’ün de bu alana geçmesiyle tabir-i caizse aklınız fikriniz bu alanda olacaktır. Bu dönemde para harcamalarınıza dikkat etmelisiniz. Ani kararlarla, geliri gideri düşünmeden harcama eğiliminde olacaksınız. Bununla birlikte, yatırım düşünceniz varsa bilgili kişilerden danışmanlık alabilirsiniz. İlişkiler konusunda fikirlerinizde değişimler yaşanabilir.

Venüs’ün Başak burcuna geçmesi ile ilişkiler, ilişkilerdeki siz, eleştirilen yanlarınız ve sizin eleştirdiğiniz özellikle gündemde olacaktır. İhtiyaçlarınızı açıkça belirtmekten çekinmeyin ve varsayımlarda bulunmamaya çalışın. Mars’ın Akrep burcuna geçmesiyle ise kendi bakış açınızı anlatabilmek adına gerilebilirsiniz. Bu açıyı, eğitim vermek için olumlu anlamda kullanabilirsiniz. Uzun seyahatler varsa çok dikkatli olmanız gerekiyor. Sakarlıklara dikkat edin.

Ayın 14’ünde Terazi burcunda bir Güneş Tutulması yaşanacak. Güneş tutulması aynı zamanda yeni aylardır. Hayatınızda radikal değişiklikler yapabilecek güce sahip olabilirsiniz. Geçmiş tecrübelerinizin sizi engellemesine izin vermeyin ancak onlardan yararlanmayı da ihmal etmeyin.

Ayın 22’si itibari ile Güneş ve Merkür’ün Akrep burcuna geçmesi, gündeminizi değiştiriyor olacak. Yeni rotalar, seyahatler, eğitimler gündeminizde olabilir. Gezip görerek, yeni eğitimler alarak hayatınızı daha anlamlı hale getirmek isteyebilirsiniz.

Kaynaklar
astroloji, aylık burç yorumları, burç yorumları, ekim 2023