Aslan Burcunda Yeni Ay ve Burçlara Mesajları (16 Ağustos 2023)

aslan burcunda yeni ay

16 Ağustos günü gökyüzünde Aslan burcunda bir yeni ay gerçekleşiyor. Yeni ay haritasını bir süre izledim. Bir şeyler vardı ama tam çıkaramıyordum sanki. An’da Akrep yükseliyor, gizler tabii, açık açık göstermez. Ben de bekledim. Yöneticisi Mars’a baktım, onun üçgen attığı Uranüs’e, Uranüs’ün tam kare attığı yeni ay’a, antisciasına ve oradan 7. eve geldim. Mars’ın Denebola ile Jüpiter’in Menkar ile beraberliğini gördüm. Yavaş yavaş şekillenmeye başladı. Sabian sembollerine baktım, hikaye tamamlandı.

Bu yeni ay kolay değil, rahat değil, kendi usta ellerine emanetsin.

Bu yeni ay sakin değilsin. Sakin kalacak bir durum kalmamış. Çalkanıyorsun. Bir şeyler var; düğüm. Çözmeye çalıştığın… Çözülmeyecekmiş gibi. Çözümsüzlükler, olmaz ki’ler, neden ben’ler, tıkanıklıklar, eşitsizlikler hepsi aynı anda bağırmaya başlamış olabilir. Belki de her şey yolunda ama sanki içeride bir yerlerde pek de öyle değil. Yeter dediğin noktadasın.

Bu aslan yeni ayı, kendi kendine ameliyat yapabileceğini fısıldıyor. Ruhunun bazı yerleri ayrık kalmış, birleşmeye ihtiyacı var. Bazı köşeler kirlenmiş, temizlenmeye ihtiyacı var. Bazı yaralar kanamış, sarılmaya ihtiyacı var. Bazı hücreler susuz kalmış, suya ihtiyacı var. Kalbin bir köşesinde kıymık kalmış, çıkarılmaya ihtiyacı var. Bazı organlara, korku, üzüntü, endişe, hayal kırıklığı yerleşmiş, def edilmeye ihtiyacı var. Bazı boşluklarda kapılar kapatılmış, açılmaya ihtiyacı var. İşte böyle bir ince ayara ihtiyacın var ve bunu ancak sen yapabilirsin.

Evet, bu yeni ay kolay değil, rahat değil, kendi usta ellerine emanetsin. Bir de unutma ki bu sadece seninle alakalı değil; hepimiz bağlantılıyız ve senin iyileşmen, beni de iyileştirecek. Benim iyileşmem seni de iyileştirecek. Bu çok güzel!

Bütünün hayrına olsun.

Aslan yeni ayı burçlara hangi mesajları veriyor? (16 Ağustos 2023)

Koç & Yükselen Koç

Hayatta gördüğün en büyük zorluk, mücadele seni en büyük başarıya götüren olacaktır. Stresini yakıta çevir, içindeki alevi harla ve yaratımına başla. Bir eser ortaya çıkarmak üzeresin.

Boğa & Yükselen Boğa

Dikkat et, sen nasılsan dünya da öyle. Ona güvenmiyorsan, kendine daha çok güven. Başaramamaktan çekiniyorsan, hatalarında kendine daha çok şefkat göster ve başarılarını daha çok kutla.

İkizler & Yükselen İkizler

Yeni bir duruş, yeni bir rota, yeni bir harita fikri nasıl geliyor? Bu sefer biraz daha farklı. Plan yok, içinden nasıl gelirse. Bu sefer müdahale yok, sen nasıl istersen. Bu sefer beklemek yok, sen ne zaman dersen.

Yengeç & Yükselen Yengeç

Sahip olduğun her şey değişir. Sen elindekiler ile ne yapacağını bildiğin sürece bu bir sorun değildir. Şimdi sanki yine bir değişim var. Olmayanlara üzülmek yerine, neler yapabileceğine odaklandığında uzun vadeli fırsatları görebileceksin.

Aslan & Yükselen Aslan

Sende bir yenilik var. Sen aynı sen değilmişsin gibi hissediyorsun. Bu değişikliği onurlandırmak için bu sefer gerçekten önce kendin, sonra etrafındakiler olmalı. Herkes kendi yeteneğince hayatını sürdürür. Bırak herkes kendi hızında, kendi hevesinde ilerlesin. Sen şimdi sadece kendi sesini duy ve ona göre hareket et.

Başak & Yükselen Başak

İçinde kükreyen bir yanın var ve artık göz ardı edilebilecek gibi değil. İçinde çok heyecanlı bir yanın var ve artık durdurulabilecek gibi değil. İçinde yanan bir ışık var ve söndürülebilecek gibi değil. Uzakları yakın eden, hayallerini gerçekleştiren bir yeni ay geldi.

Terazi & Yükselen Terazi

Aksaklıkları hayatının merkezine almak yerine gelecek hedeflerini merkeze al. Oraya ulaşabilmek için olman gereken ne ise yapman gereken ne ise ona odaklan. O zaman düğümler açılacak ve rahat bir akış, dönüşüm başlayacak.

Akrep & Yükselen Akrep

Tünelin sonundaki ışık görünmeye başladı, ışığa ilk geldiğinde gözünü belki bir refleksle kapatacaksın ama biraz alıştığında şahane bir manzara ile karşılaşacaksın. Sadece önce kendine, sonra gördüklerine güven. İçinde endişe değil, heyecan biriktir.

Yay & Yükselen Yay

Düşlemek ve gerçekleştirmek senin işin. Farklılıkları birleştirip bambaşka güzellikler çıkarmak senin işin. Yine öyle bir sürecin başındasın. Sıkıcı gibi gelen, seni boğan bir rutinine ruhundan bir nefes üfle. En büyük başarılarından olacak.

Oğlak & Yükselen Oğlak

Yapmak zorunda oldukların var, hepimizin var. Peki neden gerçekleştirirken bir durup ne yaptığını sormuyorsun? Yolda giderken kafanı kaldırıp rengarenk çiçekleri görmeye başlayabilirsin. Böylelikle hayatın içindeki o mutluluk anlarını görebileceksin.

Kova & Yükselen Kova

Hepimiz bütünüz ama ayrıyız. Hepimiz tekiz ama çokuz. Bunu bize sen öğrettin. Şimdi o birliğin içinde kendini gör. Kendi rengini, kendi katkını, kendi sesini… Ne bir eksik, ne bir fazla olmalı. Belki küçük bir gölde büyük balık, belki büyük bir denizde küçük balıksın. Fark etmez; sonuçta sen hep bir başkasın.

Balık & Yükselen Balık

Büyük hayaller için ufak adımlar atmaya başla… O küçük adımlar, büyük etkiler doğuracak. Kendini zorlamadan, usul usul, keyifle gideceğin yere varabilirsin. Korkarak değil gülerek; üzülerek değil heyecanla ilerleyebilirsin. Haydi bir dene.

Kaynaklar
16 ağustos, aslan burcunda yeni ay, yeniay