Mars, Başak Enerjisinde: Kendini Güvende Hissetme Zamanı! Topraklanma Çalışması

“Tanrı’nın Çocukları Efsanesi”ne göre yeryüzü koca bir salonken, Tanrı, On iki çocuğuna “Bu yeryüzüdür, sizin bu muhteşem bahçeyi korumanızı istiyorum ve göreve bağlılığınıza olan takdirimi göstermek için taşıyabileceğiniz kadar hediye almanızı istiyorum. Ve sonrasında göğe yükselip varlıklara kılavuzluk etmek için kendinize takımyıldızı seçin.” der. On ikilerin aklı hediyelerdeyken bir yandan da salona ilk kimin gireceğini merak ediyorlarmış. Çünkü daha önce kimse oraya girmemiştir. İlk kim tartışması yaparken Koç, vahşi bir savaşçı çığlığı atarak içeri dalar. Herkes ağabeylerini merak ederken, şükür ki o hayatta kalabilmiştir. O yüzden, Koç dolayısı ile yöneticisi Mars, ilktir. Hayatta kalmayı başarabilendir.  Savaşçıdır, mücadeleye gözü kara dalandır. Enerjinin kendisidir.

Dün, Mars Başak burcuna geçti. 4 Ekim’e kadar Başak enerjisinde olacak olan Mars, kendinizi maddi anlamda güvende hissetme ihtiyacınızı arttırıyor.

Kendinizi ait hissetmediğiniz hiçbir yerde güvende hissedemezsiniz!

Beyin kendini güvende hissetmediğinde, tehditlere karşı savunma mekanizmasını başlatır. Sempatik sinir sistemi aracılığı ile savaş ya da kaç komutu verir. Savaşmak için de kaçmak için de belli bir enerjiye ihtiyacınız var. Bu enerjiyi, beyin stres seviyesini arttırarak, adrenalin ve kortizol hormonlarının hemen kana karışmasını sağlayarak hazırlar. Bu hormonların arttırılması için böbreküstü bezi ve hipofiz bezine daha çok çalış uyarısı gider. Isınız artar. Nefes alışverişiniz artar. Sadece hayatta kalabilmek için gerekli olan işlemler çalışır, gerisi tamamen durdurulur ki enerji israfı olmasın! Örneğin; mide sindirimi durdurulur. Göz bebekleri büyür. Kaslar gerilir. Salgı bezleri durur ve daha nicesi.

Her şeyden önce insan bu dünyaya ait olduğunu hissetmeli. Dünyaya ait olmak, bir olmak. Kendini ayrı düşünememe hali. Aksi durumda doğal olarak korku ve/veya öfke hissediyor, stres seviyeniz artıyor. Stres durumu uzadıkça, fiziksel olarak hiçbir şey yapmamış olsanız bile kronik yorgunluk ve depresyona kaçınılmaz bir hal alıyor.

Mars, Başak enerjisinde strese tepki olarak, sizin dışınızda gördüğünüz her şeyi, herhangi bir şeyi acımasızca eleştiriyor olursunuz. Dolayısı ile özellikle önümüzdeki 15 gün içerisinde küçük gördüğünüz, eksik bulduğunuz, eleştirmekten çekinmediğiniz kim ve hangi konularsa onlara çok dikkat edin. O noktalarda sizi korkutan, sizin güvenlik ihtiyacınızı sarsan düşünceler, travmalar, yargılar olabilir.

Onları, yine Mars – Başak enerjisini kullanarak iyileştirebilirsiniz.

Doğa ile daha fazla iç içe olun, hatta fark ettiklerinizi mümkünse sesli olarak ağaçlara anlatın. Kendinizi daha iyi hissettirecek olumlamalar ile birlikte çeşit çeşit rengarenk çiçekler ekin. Resim, çömlek, el işi gibi aktiviteleri deneyin. Önce kendinize güvende olduğunuz mesajını verin, doğa ananın sizin yanınızda olduğunu hissedin. Topraklanma çalışmaları yapın. Sonra kişilere ve olaylara, onların sizin ruh halinizi yansıtan aracılar olduğunu görerek bakın. Sakinleşip, stres seviyenizi düşürün.

Kullanabileceğiniz bazı olumlamalar:

  • Şimdi ve buradayım.
  • Toprak ile bütünüm.
  • Evrenin bilgeliği bana köklerim aracılığı ile akıyor.
  • Dünya tüm ihtiyaçlarımı karşılıyor.
  • Güvende ve dengedeyim.
  • Tüm korkularımdan özgürleştim.

woman in white vest and black bikini with hand on chest

Bu olumlamaları kullanarak aşağıdaki topraklanma çalışmasını yapabilirsiniz.

Ayaklarınızı tam olarak yere sağlam bir şekilde basın ve gözlerinizi kapatın.

Ayak parmaklarınız aracılığı ile bedeninizin enerji dalları dünyanın merkezine doğru uzuyor. Kök çakranız (kuyruk sokumunda yer alır) kırmızı renk. İsterseniz bu enerji dallarını parlak kırmızı şekilde hayal edebilirsiniz. Dalların içinden akan enerji, dünyanın merkezine kadar iniyor ve merkezden aldığı tüm dünyayı saran şifa enerjisini alıp yukarı taşıyor ve kök çakranız aracılığı ile tüm vücudunuza yayılıyor. Adeta bir ağaç gibisiniz. Kökleriniz Dünyanın merkezine kadar uzanıyor.

Merkezden aldığı enerji ayaklarınızdan yukarı doğru çıkıyor ve kuyruk sokumunuzda yer alan kök çakranızdan içeri girerek tüm vücudunuza yayılıyor.

Artık siz dünya ile bütünsünüz. Daha sonra ise tüm Güneş sistemi ve evrenle bütünsünüz.

Siz birsiniz.

Her şey bir.

Hazır olduğunuzda gözlerinizi açabilirsiniz.

Bunlar da ilgini çekebilir:

Kaynaklar
astroloji yazıları, mars başak burcunda, topraklanma çalışması