Ay Tutulması ve Burçlara Mesajları (19 Kasım 2021)

Bir odadasın. Şahane bir sofra. Ballar börekler… Muhteşem kokular eşliğinde. İçini gıdıklayan bir melodi. Yedikçe yiyor, içtikçe içiyorsun. Biraz hızlı, biraz yavaş… Güzel bir manzaran var pencerede ama uzakta. Olsun görüyorsun ya!? Aradan zaman geçiyor. Mutlu musun değil misin, artık emin değilsin. Ne zamandır uyuyor muydun, uyanık mısın tam kestiremiyorsun. Sahi az önce ne yapıyordun? Kafan biraz bulanık bu düşünceler. Sonra bir gıcırtı ile büyük, heybetli kapı açılıyor. Kafanı uzatsan da dışarıyı tam olarak göremiyorsun. Bir ışık var, güzel bir esinti ve isminin fısıltısı. Sanki güzel bir şeyler var gibi ama şimdi bu mis gibi odayı bırakacak mısın yoksa dışarı mı çıkacaksın… İşte 27 derece Boğa burcunda Ay tutulması…

Gökyüzünde neler oluyor?

Gökyüzünde Ay ve Algol, Arcturus ile etkileşimde. Algol, Medusa’nın kesik başı diye diye yine sadece karanlık taraftan konuşan çok oldu. Algol aynı zamanda tutkudur, olması gereken hırstır. Ayrıca Ay, Arcturus ile de etkileşimde. Yenilik getirir bu yıldız; hem de sadece kişiye değil kişinin etrafına da iyi gelir. Güneş’in yanında Merkür. Merkür, Mirzam yıldızı ile. Habercidir, bu yıldız. Söylenecek sözlerin olduğunu anlatır. Ve 27 sayısı, Venüs’ün yücelim derecesidir. Venüs, Oğlak burcunda, Antares yıldızı ile. “Takılı kalma ki sana başarıyı getirebileyim.” mesajını veriyor.

Gökyüzünde şahane bir tutulmamız var. Tutulmalar silsilesinin ilki. Boğa burcu, ezoterik astrolojiye göre en zor sınavdır. Madde aleminde olsan da maddeden vazgeçme, maddenin ötesindeki muhteşemliği görme, hayatını sanat haline getirmen ile alakalı. Şiir gibi bir hayata ulaşmak için verilecek sınav.

Tutulmanın teması net: Tutunduğun maddi, gelip geçici ne varsa bırakmalısın. Asıl tutunman gereken becerilerin, emeğin. Şifacısın sen biliyor musun? İstesen, gerçekten kendine inansan önce kendini sonra dünyayı iyileştirebilirsin. Gözünü seni ileri götürmeyenlerden kaldır. Para da pul da araçtır. Sen amacını unutma. Dönüş. Yenilen. Gerçekten iyi olman için neler varsa onu yap ve gerçekten iyi ol. Parla.

İlgini çekebilir: Astrolojide Doğru Bilinen 5 Yanlış

Bütünün hayrına olsun.

Tutulmanın burçlara mesajına birlikte göz atalım.

Koç burcu

Sen değerlisin ve bunu biliyorsun. Peki senin değerlerin neler, hiç düşündün mü? Oradan oraya koştururken durup değerlerini yaşayacağın bir hayat için dönüşmenin zamanı geldi. İçinde yanan ateşin, hayatı anlamak, kendi hayatını anlamlandırmak için yandığını anlayacaksın.

Boğa burcu

Ruhuna ne çok yük yükledin. Ne çok üzüntüler, endişeler, ‘yapamam ki’ düşünceleri… Şimdi onları sevgi ile bırakmanın zamanı geldi. Derin bir nefes alıp ciğerlerini, hücrelerini yenileme vakti. Hücresel anlamda yenilenmeye hazır mısın?

İkizler burcu

Bilgi ve merakla aslında sevgi açlığını doldurduğunu fark etme zamanın geldi. Sen sevgiye layıksın. Aslında çokça da sevildin ama göremedin. Şimdi geçmişini tekrar izle; fakat bu defa sana verilen değeri ve sevgiyi gör. Sonrasında gözlerin farklı bakacak.

Yengeç burcu

İçinde hep bir özlem, dolmayan bir sevgi kapasitesi var. Artık kendi evini, yurdunu inşaa etme zamanın geldi. Bu kiremit çatılı bir ev olmak zorunda değil. Kalbinde sıcacık bir yuva kur ve içine sevdiklerini yerleştir. Şimdi çok daha mutlu olacaksın.

Aslan burcu

Çokça savruldun. Çokça kızdın, üzüldün. Yeri geldi hiddetinden korktular yeri geldi şifacılığından yararlandılar. Şimdi gölge yanlarınla yüzleşip içinde sadece şefkat bırakma zamanın geldi. Söylenecek sözlerinden önce anlamlandırılacak düşüncelerin var. Geçmişinden sıyrıl ve geleceğe dön.

Başak burcu

Oradan oraya savruldun. Yardım için elinden geleni yaptın. Hep onlar vardı önceliğinde. Şimdi kendi hayatını değerlendirme vakti. Kendi ideallerini, hayat amacını görmen ve ona göre yaşamanın zamanı geldi.

Terazi burcu

Kararsızlıklarından, bocalamalarından, uyumlu olmak adına sustuklarından sonra artık her şeyi toplayıp birleştireceğin zaman geldi. Artık her şey net olmalı. Artık renklerin karmaşa değil, bir bütün oluşturmalı. Değişime direnme, hayatını ilerlet.

Akrep burcu

Kendi kabuğunda sessizce yaşamak belki çok güzel ama artık hayatına birini almanın vakti geldi. Birine güvenmenin tam zamanı. “Peki ya güvenim sarsılırsa?” diye soruyorsun. Merak etme; güveninin sarsılması seni güçsüz kılmaz. Hem sen dibi görmeye alışıksın. Belirsizliğe bir adım atmaktan korkma.

Yay burcu

Özgürlük adı altında kendini yalnızlığa itmeye çalıştığını görmenin zamanı geldi. Hayatına farklı renkleri ve bu renklerden bir düzen kurmayı öğrenmelisin; yin ve yang gibi. Özgürlüğünün ve değişkenliğinin yanında, seni rüzgardan koruyacak bir çapa inşaa etmelisin.

Oğlak burcu

Hep yapılacaklar, uyulacak kurallar, sorumluluklar var. Evet var ama bunun yanında keyifle anılacak anlar da var. Şimdi hayatına yeni tatlar katmanın zamanı geldi. Aşk, hobi, spor, eğlence… Aynada gülümsemeni sağlayacak anılar biriktireceksin.

Kova burcu

Mesafeli olmak seni güçlü kılıyor gibi görünebilir ama içeride duygusal çalkantılardan kaçınan bir sen var. Dünya ile bütünleşebilmen için önce kendi çekirdek ailen ile tamamlanmalısın. Onlarla nefes alabildiğin an, dünya ile de aynı anda nefes aldığını hissedeceksin.

Balık burcu

Havada uçuşan düşünceler, fikirler, hayaller… Havada kalmaktan, öylece uçmaktan yoruldular. Artık onları hayal dünyandan yaşadığımız dünyaya getirme zamanın geldi. Kelimelerin değerli; onları sakınma. Bakış açın değerli; bakış açınla diğerlerini aydınlat.

astroloji, ay tutulması, burç yorumları
Kaynaklar