Dolunay ve Burçlara Mesajları (18 Ocak 2022)

Bir yanda yapmak istediklerin, bir yanda yapmak durumunda oldukların… Bazen biri ağır basıyor, bazen diğeri. Bu karmaşa sürerken sen yolunda, aynı şekilde devam ediyorsun. Dışarıyı izliyorsun, bazen imreniyorsun, bazen yakınıyorsun şansına. Sanki beklediğin bir şey var. Hani okula başlayınca tatili beklersin ya, işte öyle. Bir zaman gelecek ve sen çok mutlu ve huzurlu olacaksın. O tatili bekliyorsun.

Güzel ruh, o tatil gelmeyecek. Anlarını sen tatile çevireceksin. Anlarını sen huzura, mutluluğa, dinginliğe çevireceksin. Çokça koşuyorsun, tökezliyorsun. Soruyorsun, cevabı bileni bulamıyorsun. Hızlandırma tuşu olsun da bir an önce varayım diyorsun. Ama kendini hep gizliyorsun. Sen yorganın altında hayal ediyorsun ama o sıcacık ortamdan çıkıp tasarladıklarını gerçekleştirmek için harekete geçmiyorsun.

Korkuyorsun. Kork, güzel ruh. Korkmak da senin için.

Düşmekten korkuyorsun. Düş, güzel ruh. Düştüğünde kalkmak da senin için. Gereken güç de yeti de sende.

Üzülmekten korkuyorsun. Üzül, güzel ruh. Üzüldükten sonra mutluluğun ne olduğunu bileceksin.

Kırılmaktan korkuyorsun. Kırıl, güzel ruh. Kırılan yerleri çiçeklendirmek de senin için.

Savrulmaktan korkuyorsun. Savrul, güzel ruh. Savrulurken evini bulmak da senin için.

Duygu yüklü bir dolunay bizimle!

Bu Dolunay, seni içine çekiyor olacak. Belki seni dışarıdan sessizleştirecek; ama içeride çığlık attıracak. O çığlıklar senin deniz fenerin. Karanlığının içinde görmen gerekeni gösterecek olan ışığın. O ışık sana şefkati getirecek. O ışık, sana içindeki saf çocuğu gösterecek. O çocuk ile karanlığından çıkacaksın.

Bu dolunay, kendine güzel bir hediye vermen gerektiği söylüyor; sevgini.

Sevgin, korkularını sustursun.

Sevgin, düştüğünde seni ayağa kaldırsın.

Sevgin, seni güldürsün.

Sevgin, kırıklarını çiçeklendirsin.

Sevgin, sana evini getirsin.

Sevgin, ışığını çoğaltsın.

Bu dolunay burçlara hangi mesajları veriyor?

Koç: Bir yere çapa atmak istiyorsun ama nereye bilemiyorsun. Dinlenmek, yerleşmek için evini arıyorsun. Evin senin kalbin. Kendi kalbine, kendi özüne çapa at.

Boğa: Kararlarının hep mantığa dayalı olmasını istiyorsun. Hadi bu sefer de yüreğini dinle. Doğru cevabı duyduğunda kalbin hiç olmadığı kadar ferahlayacak.

İkizler: Her bilgiyi öğrenmek istiyorsun; merak ediyorsun. Peki en çok neyi merak ettiğini biliyor musun? Artık bilmenin zamanı geldi. Duygularınla hareket etmenin ne demek olduğunu deneyimle.

Yengeç: Sevgiye layık olduğun konusunda şüpheye düşme. Sen çok güzelsin. Elbette başkalarını sev, gönlünce sev ama en çok kendini sev. Sevmenin sorumluluğunu al.

Aslan: Bil ki dışarıdan alacağın onay hiçbir zaman seni tatmin etmeyecek; ta ki sen kendini kalpten onaylayana kadar.

Başak: Durmaktan korkuyorsun ama durduğunda nefes alabileceksin. Sorumlulukların ardındaki huşu hissini bulacaksın. Göreceksin; sen durduğunda da dünya dönmeye devam edecek.

Terazi: Herkesin gittiği yere gitmek zorunda değilsin. Herkesin yaptığını yapmak zorunda değilsin. Sen kendi yoluna, kalbinin gösterdiği yere gitmelisin.

Akrep: Yargıların, fikirlerin bazen o kadar sesli ki kalbinin sesini duyamıyorsun. Onların sesini bir kez aştığında tüm zenginliklerini bulacaksın.

Yay: Bırak içinde birikenler çıksın, karanlık boşalsın. Atıklar, hücrelerini yaşlandıran zehirler aksın. Böylece yeniden canlanacak ve yoluna devam edeceksin.

Oğlak: Karşındaki senin yansıman. Ondan ne bekliyorsan, önce kendine vermelisin. Ondan ne arıyorsan, önce içinde bulmalısın. Kalbini açmanın vakti artık geldi.

Kova: Mesafelerini azalt. Ancak o zaman önünü net görebilir, gülüşleri duyabilir, cevapları anlayabilirsin.

Balık: Dünyanın senin hayalindeki gibi bir yer olması için önce senin adım atman gerek. Sen güldüğünde, dünya da gülecek.

dolunay etkileri, dolunayın burçlara etkisi, yengeç dolunayı
Kaynaklar