Güneş Tutulması ve Burçlara Mesajları (4 Aralık 2021)

Tam da Yay burcuna yakışan, keyifli, pozitif enerji aşılayan, capcanlı ama bir o kadar da derin bir Güneş tutulması gerçekleşiyor. Daha haritanın detayına inmeden şekli, gezegenlerin yoğunlaşması bile asıl mesajı veriyor: Hayatının ipleri artık senin elinde. Aslında hep elindeydi ama artık bunun sorumluluğunu alabilecek güce sahipsin.

Çokça kafan karıştı. Çokça hayal kırıklığına uğradın. Çokça sürüklendin. Kafan karıştı; çünkü kendin olmak yerine başkalarının istediği gibi olmaya çalıştın. Hayal kırıklığına uğradın; çünkü başkası hayatının kahramanı olsun, seni kurtarsın istedin. Sırf bunun için mağdur olmayı tercih ettin, evet biliyorum farkında olmadan yaptın bütün bunları. Sürüklendin; çünkü kendin olmazken başkası da olamadın, istediklerini bastırdın ama mutlu olamadın, sonra kendinden çok uzaklaştığını fark ettin ve ne yapacağını bilemedin, panikledin.

Şimdi ise bu güneş tutulması ile birlikte gökyüzü yine iş başında.

Sanki bir rüyadasın. Birden davul sesleri duymaya başladın. Tok tok davul sesleri… Rengarenk bir ormandasın. Kırmızı, sarı, yeşil yapraklar, rengarenk çiçekler. Kocaman ağaçlar. Toprak kokuyor. Sahi sen ne yapıyorsun orada, bu davul sesi de nereden geliyor. Bir şey arıyorsun, biliyorsun ki epey bir zamandır arıyorsun. En iyisi davulun sesine doğru gitmek. Etrafının güzelliklerinden mest olarak ilerliyorsun… Davul sesi yaklaştıkça kalbin de o ritme göre atmaya başlıyor. Her vuruşta heyecanlanıyorsun. Çoktandır arıyorsun ya, kim ile karşılaşacağını nasıl biri olduğunu bilmiyorsun ama onu çok özlediğini hissediyorsun. Buluşunca hemen sarılacağım ona, diye düşünüyorsun. Çıplak ayakların Toprak Ana’nın enerjisi ile dolarken artık görüyorsun. Kalbin ağzından çıkacak. Saçları, boyu, duruşu. Ve göz göze geliyorsun. Şimdi her şey ve herkes susuyor. Kendin ile göz gözesin. Ne güzelsin. Ne çok bekledin seni, ne çok aradın kendini. Artık biliyorsun kim olduğunu, içindeki tohumun açılınca ne olacağını. Artık korkmak, özlemek yok. Sadece sevgi ve şefkat. Kendine. Bu tutulma seni sana çağırıyor.

İlgini çekebilir: Astrolojide Doğru Bilinen 5 Yanlış

Güneş tutulması burçlara hangi mesajları veriyor? Birlikte göz atalım!

Koç burcu

Yolda olmaktan, yolculuk etmekten korkma. Nasıl ki durmak sana göre değilse, sen de başkaları gibi olamazsın. İçindeki yaratıcılığı kendi hayatına da uyarla ve gerisini bırak. Mutlu olduğun şeyi yapmaya devam et.

Boğa burcu

Harcamaların ihtiyaçtan mıydı yoksa kendini yoksun sayıp manevi boşluğunu maddi nesneler ile doldurmak mı istedin? Artık kendi dönüşümünü başlatabilirsin. İşe hayat felsefeni tazeleyerek başlamaya ne dersin?

İkizler burcu

Hayatındaki kimseler seni kısıtlamak için değil; aksine seni sana yansıtmak için vardır. Onun derinliklerine inmekten korkma. Gözlerinin içinde kendini göreceksin. Onun senin hangi yanını yansıttığını bulduğunda her şey çok daha kolay olacak.

Yengeç burcu

Ne için emek harcadığını, emeğinin karşılığını alıp almadığını sormanın vakti geldi. En önemli kazancın kendini hafif ve mutlu hissetmen. Bunu hayatında deneyimlemiyorsan yapman gereken şey belli. “Ne yaparsam her anım keyifli olacak?” sorusuna cevabını bul.

Aslan burcu

Hayatın taşını sıkıp eğlenmesini becerebilirsin. Peki ya sevmeyi? İçindeki çocuğun saf sevgisini yansıtabiliyor musun? İnsanların seni sadece sen olduğun için sevebileceğine inanmanın vakti geldi. Karşılık olarak çokça mücadele etmene gerek yok. Sen de sev, şefkat göster yeter.

Başak burcu

Aile olmanın, sıcak yuva temasının ancak aile ile ısınabileceğini hatırlamanın zamanı geldi. Onları eleştirmek, yapamadıkların için onları bahane etmek kolay ama her daim aile olduğunu ve birbirinizin parçası olduğunuzu unutmamak şahane bir duygu. Ve evet, aile sadece kan bağı değildir.

Terazi burcu

Fikirlerin değerli, önemli. Zihninin içini açıp “Ben de varım ve penceremden bunları görüyorum!” diyebilmek seni çıkmaz sokaklarından çıkaracaktır. Hayatındaki insanların senin bakış açından yararlanmalarına izin ver.

Akrep burcu

Ne kadar değerli bir insan olduğunu hatırlamanın zamanı geldi. Yaratılan, Yaradandan ötürü sevilirken, bunca güzelliğin, becerin varken, güzel bir ruhken sen de sevilmeye layıksın ve seviliyorsun. En önemlisi önce kendini sevmeye ihtiyacın olduğunu hatırla.

Yay burcu

Elinde güzel kokulu bir defter, renkli bir kalem. Yaz bakalım. Bundan sonraki hayatında ne olacaksın, ne yapacaksın, neye evet, neye hayır diyeceksin. Silgin de olacak korkma. Yeter ki sen yazmaya başla.

Oğlak burcu

İçinin derinliğine yolculuk başladı. Korkma, orada sadece korkular, endişeler yok. Müzik, dans, kahkaha, tebessüm ve yetenekler var. Oradaki güzellikleri keşfetmeye başla. Bu yolculuk hayatına yeni renkler katacak ve ister istemez rahatlayacaksın.

Kova burcu

Elinde çamur, ne şekil vereceğin sana kalmış. O çamur da senin hayatın. Gelecekteki seni yarat ve onunla konuş, tavsiyelerden önce ona birkaç güzel söz söylemeyi unutma. Sadece kendin ile ilgili değil etrafındaki kişiler, hayallerin ve çabalarının karşılığı hakkında da konuş.

Balık burcu

Sahneye çıkma zamanın geldi. İster sinema, ister pandomim. Sadece senin olduğun, senin istediğin bir düşün oyunu. Basamakları çık ve ışığın olduğu yerde dur. Önce sen kendini alkışla; sonra seni alkışlayanlara gülümse ve oyununu oyna.

Kaynaklar
astroloji, güneş tutulması