İkizler Burcunda Dolunay ve Burçlara Mesajları (8 Aralık 2022)

8 Aralık 2022 İstanbul saati ile 07:07. 16 derece (1+6=7) İkizler burcunda bir Dolunay… Hem başlangıç hem bitiş enerjisi, hem de tam olma hali. Geçmişin, şimdi ve gelecekle aynı noktada olması gibi. 7=3+4 mana+madde ve dolunayı yumuşatan etki 3. evden Satürn’den geliyor. Gelelim mealine…

Kendini tuhaf hissediyor olabilirsin. Kendinde bir gariplik var gibi düşünebilir, hatta kendine hasta muamelesi bile yapabilirsin. Evet sende bir değişiklik var ama bu iyi bir değişiklik. Yapbozun yüzlerce parçası vardır. Hepsi birleşince tek bir parça olmasına rağmen içindeki her bir parçanın kendine ait deseni vardır. Şekli, diğer bazı parçalar ile aynı olsa da aslında bambaşka bir yere ait, bambaşka bir parça. Sen o “bambaşkalığı” tuhaflık olarak düşündün ama değil. O, seni sen yapan yanın.

Evrende sesler hiç yok olmaz, sonsuzluk içerisinde dolaşır. Eğer sonsuzluğu bir daire gibi düşünürsek, o ses illa ki gelip seni bulacaktır. İşte bu dolunay öyle bir dolunay; sana senin düşüncelerini, sözlerini, yapmak istediklerini, duyurduklarını, eyleme geçirmek istediklerini yansıtacak.

Çıkardığın seslerin aksi dalga dalga yayılıyor. Sana düşen o akisleri duymak. Neydi onları sana söyleten? Seni motive eden neydi? Neyi amaçlamıştın gerçekleştirmek için?

Belki bazıları henüz ham, bazıları ise olmaması gerekenler ama bazıları var ki onları somutlaştırman gerekiyor. 01 derece Yay yükseliyor, anın haritasında.

Yepyeni bakış açıları, cevaplar, keşifler seni bekliyor!

Yöneticisi Jüpiter ise 29 derece Balık burcunda. Tamamlanması gereken süreçler tamamlanıyor. Yeniye yer açmak için eskiler veda ediyor. Tıpkı 2022 yılı gibi…

Yaşadıklarını düşün, yaptıklarını, tepkilerini, cesaret edemediklerini, üzerine gittiklerini, geri adım attıklarını, en çok da ne söylediğini ve ne düşündüğünü… Sana yolunu gösterecek olanlar o sözlerin. Sözler yaratımdır ve bildiğimiz kelimelerle düşünür ve yaratırız…

Bütünün hayrına olsun.

8 Aralık Dolunay ve Burçlara Mesajları 

Koç burcu

Kendini hep ayrı hissettin. Koşturulması gereken işler, gidilmesi gereken yerler, yapılması gerekenler vardı. Onların peşindeyken çok da düşünemedin, kendini dinleyemedin. Belki de uzun süreden beri ilk defa kendini duyacak, kendini göreceksin. Anlat; eğer ne anlatacağını bilmiyorsan sadece şefkat göster. Her şey yoluna giriyor.

Boğa burcu

Bu ara kavgan kendinle. Oturan Boğa’nın burnundan dumanlar çıkıyor da kime sataşacağını bilmiyor. Aslında kendine anlatacak çok şeyi var ama hep erteliyor. Ta ki bugüne kadar… Şimdi gerekiyorsa kendine kız, gerekiyorsa silkelen, gerektiğinde de başını okşa. Al kendini karşına, yapılması ve söylenmesi gereken ne ise onu yap ve onu söyle.

İkizler burcu

İkilemde kaldığın, birbirinden ayrı görünen her konu sadece bir illüzyon. Hepsi, sana çokluğun ötesindeki birliği anlatmak, sana o çokluktan kendi yaratacağın alternatifleri işaret etmek içindi. Şimdi düşünmenin, gözlemlemenin ötesine geçip adım atma zamanı. Şimdi, kendi evrenini yaratma zamanı.

Yengeç burcu

Endişeler, nedensiz görünen vesveseler, susmayan bir iç sesin var. Bu ses hangi yanını ifade ediyor, bir bak. Göreceksin sadece bir parçan yok; onlarca konuşan ‘sen’ varsın. Bilge, huysuz, sevecen, aksi, neşeli, çocuk… Hepsi sensin; bugün kimi dinlemek istiyorsan ona konsantre ol, diğerlerinin sesi kısılacaktır.

Aslan burcu

Kralın kral olabilmesi için tebaaya ihtiyacı vardır. Senin de sen olman için etrafına sunacakların olmalı. Bu bir tavsiye, bir perspektif, bir bakış, duruş bile olabilir. Yaratıcılığın ile farklı şeyleri harmanlayacak ve önce kendin, sonra da başkaları ile paylaşacaksın. Önce kendini sonra diğerlerini harekete geçireceksin.

Başak burcu

‘Dünyevi’ denir ya, senin de dünyevi bir sözün, bir koşturmacan var. Dünyevi amaçların var. Ötesinde, ötesinin olduğunu bildiğin, seni manen doyuran öğretiler var. Sen onları dünyalık hale getirip tam da olması gerektiği gibi kullanabilirsin. Kendinde keşfettiğin evreni hayatının her alanına yansıtabilirsin.

Terazi burcu

Peşinden koştuğun şey ne? Nelere ihtiyaç duyuyor, neleri istiyorsun? Neler eksik kaldı, tamamlanmayı bekleyen neler var? Başkalarından doldurmaya çalıştığın ama bir iki damlasından fazlasını alamadığın şey ne? Hepsini kendine hediye et. İhtiyacın olan her şey sende, özünde.

Akrep burcu

Sözler sihirlidir, gerçekleştirir. Her sihrin, alma-verme dengesi gereği bir sonucu vardır. Bir şey gelir, karşılığında bir şey gider. Sadece gidenleri görürsen, gelenlerin güzelliğinin farkına varamazsın. Şimdi gelmiş olanlara ve gelmesi için çağırdıklarına odaklan. Bırak hayatında keşkelerin yeri azalsın, iyi ki’lerin çoğalsın.

Yay burcu

Her kuş, bir süreliğine olsa da konar. Her uçan bir şekilde yere iner. Senin de şimdi yere inme vaktin geldi. Uçarken gördüklerin, heyecanlandıkların, olur mu acabaların, hatta görmemek için direndiğin ne varsa şimdi onları değerlendirme ve kendine yeni rota çizme zamanın geldi. Yeni maceralar için hazırlık vakti.

Oğlak burcu

Her şeyin fazlası zehir. Senin de çok fazla koşturman var. Belki de bir türlü bitiremediğin yapılacaklar listende fazla madde var. Bunların hepsi kendine olması gerektiğinden fazla yüklendiğin için. Şimdi, istediğin sonucu alamadığın alanlara bak ve oradaki verimsizlikten, fazla işlerden, sorumluluklardan kurtul.

Kova burcu

Senden girmeni bekledikleri kalıplar olduğu gibi, senin de kendini zorla soktuğun kalıplar var. Şimdi onları yıkma zamanı. Bazen hayat değil, çevren değil, sen kendi önüne çıkıyorsun ve kendini engelliyorsun. Kendine koyduğun engelleri aşmak için güzel bir zaman.

Balık burcu

Su ne kadar durgun görünürse görünsün derinliklerinde apayrı bir yaşam var. Bazen fırtınalı, bazen dingin… Şimdi senin içinde fırtınalar kopuyor ama rüzgar ilerlemen için arkadan esiyor. Konfor alanından çıktığının farkındasın. Yönünü belirle ve bırak rüzgar seni götürsün.

Kaynaklar
astroloji, burç yorumları, burçlar, dolunay