Oğlak Burcunda Dolunay ve Burçlara Mesajları (3 Temmuz 2023)

dolunay ve oturan kadın

3 Temmuz tarihinde, İstanbul saati ile 14:38’de, 11 derece Oğlak burcunda bir dolunay gerçekleşiyor! Bu dolunay bu yılki yaşanan diğer dolunaylardan farklı. Haritada 27 derece 27 dakika Terazi yükseliyor. Haritaya şöyle bir baktığınızda 27 ve 11 sayısı dikkati çekiyor. Güneş, sevdiği 9. evdeyken Ay ise sevdiği 3. evde. Dolunay’ın yöneticisi Satürn ise destekleyici açı atıyor. Neptün, 27 derecede retro yolculuğunda. Merkür, Sirius yıldızından etki alıyor.

Dolunay gökyüzünü aydınlatırken, tamamlanma ve meyve verme zamanını sembolize eder. Astrolojik olarak Oğlak burcuna düşen Dolunay, pratiklik, hırs ve disiplin duygusu getirir. Bizi uzun vadeli hedeflerimiz üzerinde düşünmeye ve onlara ulaşmak için adımlar atmaya teşvik eder. Duygusal olarak ise Dolunay kararlılık, sorumluluk ve istikrar arzusu gibi bir dizi duyguyu harekete geçirebilir. Ayrıca iş ve özel hayat arasında denge kurma ihtiyacını da beraberinde getirebilir.

Bu Dolunay, ruhumuzu ve bedenimizi senkronize etmemizi istiyor.

3 Temmuz tarihinde gerçekleşecek bu Dolunay Oğlak burcunda diye çok somut olaylar beklemeyin. Öyle bir gezegen dağılımı var ki “ruhunu ve bedenini senkronize et” diyor. Sadece fizik bedenden oluşmadığımızı biliyoruz ama bakış açımız hala sadece madde ve fizik üzerinde ise hep bir şeyler eksik kalıyor. Sadece manevi konularda da takılı kalamayız ki, maddeyi yaşamaya gelmişiz. Acıkıyoruz, güçten düşüyoruz. Fiziksel ihtiyaçlarımız var. Dolayısıyla bu Dolunay bize ruhumuzla, bedenimizle bir bütün olduğumuzu hatırlatacak.

Dolunayın mesajı: “Yeterince olgunlaşan meyveleri ye, boş olan toprağa yenilerini ek.”

“Yeterince olgunlaşan meyveleri ye, boş olan toprağa yenilerini ek.” Burada meyveden kast edilen ne? Deneyimlerinizden, tecrübelerinizden faydalanmak, gelecek artıları memnuniyetle kabul etmek, gerektiğinde başkalarına sunmak… Aynı zamanda maddeye olan açlığın yerine kendinizi keşfetmeye yönelmek, kendinizde yeni keşifler yapmak, yeni beceriler elde etmek, yeni bilgiler edinmek, dışarıda yeni yerler görmek, doğanın hareket yasasını kendinizde çalıştırmak diğer mesajlardan biri.

Oğlak ruhuna uygun olarak, beklemeye ve emek vermeye istekli olmak gerekir. Arzu ettiğiniz şeyin tohumlarını ekerseniz, olgunlaşması için zaman vermeniz gerekir. Olgunlaşma süreci, emeğinizin meyvelerini toplamaktan çok daha fazlasıdır. İyimserlik ve güven gerektirir. Tohumlarınızı toprağa ekerken, meyvelerinin çıkmasının zaman alacağının farkında olun. Hedeflerinizin olgunlaşması, uygun bir hasadın gerçekleşmesi uzun sürebilir.

“Hem karnını doyur, hem ruhunu. Aynaya bak, kendini gör. Bir kuşun uçuşunda, bir ateşin yanışında, suyun akışında, bir çiçeğin açısında kendini bul. Başkalarının gözlerinin içine bak, kendini gör. Hem bedenine iyi davran, hem de ruhuna. İşte o zaman, evrenin fısıltılarını duyacaksın. İşte o zaman, ruhunun sesini, yüksek benliğinin sesini, içindeki çocuğun sesini, duyman gereken ne ise o sesi duyacaksın.”

Bütünün hayrına olsun. Dolunayın burçlara mesajları için okumaya devam edin!

3 Temmuz Dolunay ve Burçlara Mesajları

Koç & Yükselen Koç

Dünyadaki duruşun, konumun, statün ne olsun istiyorsan şimdi o ol. Sen “o” olduğunda dünya ona göre şekillenecek. Diğer yandan, ruhun nasıl nefes almak istiyorsa bırak öyle alsın. O zaman toprak ve su birleşecek ve güzel bir hayatın kapılarını açacak.

Boğa & Yükselen Boğa

Bir tamamlaman ve devam ettirmen gerekenler; bir de yapmak istediklerin. Hem bazı süreçler aynı kalsın istiyorsun hem de bir şeyler değişsin, bir çılgınlık olsun istiyorsun. Deniz her zaman sakin olmaz, sular hırçınlaşır, dalgalar kıyıya vurur ve kıyının hiç bilmediklerini getirir. Sen de dalgalanmaya başladın. Bilinmeyene izin verdiğinde çok şey değişecek.

İkizler & Yükselen İkizler

Nelerin var, nelerin yok? Neleri ve kimleri hayatına alıyor, hayatından çıkarıyorsun? Ne veriyor, ne alıyorsun? Alma-verme dengeni kontrol etmenin zamanı geldi. Doğru zamanda, doğru yerde, doğru kişilerle olabilmen ve huzur bulabilmen için buna ihtiyacın var.

Yengeç & Yükselen Yengeç

Sirius’un bilgisi ile Merkür sana neler fısıldıyor? Rüyalarla mı, şarkılarla mı, beklemediğin kişilerden gelen mesajlarla mı yoksa sadece iç ses olarak mı fısıldıyor? Hayatının hangi alanında dengesizlik varsa o alanda dengeye kavuşabilmek için fısıltılara kulak ver. Böylelikle ne yapman gerektiğini bileceksin.

Aslan & Yükselen Aslan

Son zamanlarda bedenine mi iyi bakmıyorsun, ruhuna mı? Beslenmene mi dikkat etmiyorsun, canının istediklerini mi erteliyorsun? Çok çabalayıp az mı geri dönüş alıyorsun? Belki de bir süre durmaya ihtiyacın var. Önce kendine iyi gel. Kendini mutlu et. Gerisi gelecek.

Başak & Yükselen Başak

Sen olmasan problemler nasıl çözülecek, her bir detay nasıl güzelleşecek? Sen fazlasını vermesen de dünya kendi düzeninde dönmeye devam edecek, endişelenme. Şimdi kendine dön. Hayatında küçük ama önemli kararlar almanın, biraz renklendirmenin zamanı.

Terazi & Yükselen Terazi

Muhasebe yapmanın zamanı geldi. Ne istedin, neyi hedefledin, neredesin? Köklerini nereye, kimlere saldın? Yaprakların nerelere kadar uzanıyor? Bazen rüzgarda sallanıyorsun, bazen gelgitler yaşıyorsun. Olabilir, hayat bu. Sen sakın gücünden şüphe etme.

Akrep & Yükselen Akrep

Sarf ettiğin kelimelerin sihirli olduğunu kendine hatırlat. Senin ağzından çıkanlar ete kemiğe bürünüyor. Şimdiye kadar oluşturduğun dünyana bir bak. Bundan sonra nasıl dönmesini istiyorsan kelimelerini ve fikirlerini ona göre değiştir.

Yay & Yükselen Yay

Hep bütünün değerlerini düşündün. Yüzünü dışarı çevirdin, dünyayı keşfetmek istedin. Şimdi keşfe daha önemli bir yerden, yeniden başlama zamanı: Kendinden. Kendi değerlerini, sahip olduklarını, önemsediklerini, önemsemediklerini belirlemeye, kendini keşfetmeye hazır ol.

Oğlak & Yükselen Oğlak

Seni motive eden her ne ise onu çağırmanın zamanı geldi. Belki de onu elde ettin ama farkında değilsin. Aynaya bak, kendini gör. Yüzünü şekillendiren anılar, istekler ve hayaller nelerdi? Hangi hayaller seni heyecanlandırıyordu? Hangileri hayatını şekillendiriyordu? Şimdi onlar için harekete geçme zamanı.

Kova & Yükselen Kova

Herkesin hayatında kronikleşen döngüleri vardır; ama uzun süreli ama kısa süreli. Şimdi sıra sende. Kendi döngülerini fark etmek ve başkaldırarak (yaptığın en iyi şey bu deği mi?) bu döngüleri kırmak için hazırsın. Son zamanlarda, içinde yeşeren yenilik isteğini bastırma.

Balık & Yükselen Balık

Yol haritaları vardır herkesin hayatında. Kalbinin nerede attığını, gitmen gereken yönün neresi olduğunu gösterir. Bu bazen bir insan, bazen bir olay, bazen bir durum olur. Şimdi, etrafındaki yol haritalarını bul. Sana yeni rotaları ya da sapmayı unuttuğun patikaları gösterecek.

Kaynaklar