MUBİ Platformunda İzleyebileceğiniz 5 Film Önerisi

MUBİ en temelde; Netflix, Amazon Prime ve HBO Max gibi filmlerin çevrimiçi akışını abonelik tabanlı sunan bir OTT servisidir. Efe Çakarel tarafından bir Türk girişimi olarak 2007 senesinde kurulmuştur. Bu platformun yaratım aşamasında Çakarel’in aklındaki temel çıkış noktası “Popüler olan her zaman iyi değildir” olmuş. Böylece MUBİ, sinefillerin doyasıya auteur filmler izleyebildikleri online bir sinema salonu girişimi olarak hayata geçirilmiş. MUBİ platformunda izleyebileceğiniz 5 film önerisi paylaşıyoruz!

MUBİ’ye nerelerden ulaşabilirsin?

MUBİ’ye; web sitesi, mobil ve tablet uygulaması üzerinden olduğu gibi aynı zamanda Playstation, Roku ve Samsung Smart TV üzerinden de ulaşabilirsin. Böylelikle izlemek istediğin bütün filmler her an her yerde yanında. Mubi ayrıca, aynı anda 5 farklı cihazdan giriş desteği ve 2 ekrandan izleme izni veriyor. 

MUBİ TOP 1000 Listesinden 5 Film Önerisi

Bir çevrimiçi film platformundan bahsetmişken, filmlerden bahsetmemek olmaz. İşte bu yüzden size birbirinden keyifli 5 film önerisi yapmak istedik. Tamamına MUBİ’den ulaşabilirsiniz.

Alev Almış Bir Genç Kızın Portresi

Yapım Yılı: 2019

IMDb: 8,1

Yönetmen: Celine Sciamma

Oyuncular: Noemie Merlent, Adele Haenel, Luana Bayrami

Marianne, genç bir ressamdır ve bir gün, manastırdan yeni ayrılan Heloise’in müstakbel eşine portresini yapmakla görevlendirilir. Ancak evlenmek istemeyen Heloise’in portresinin yapıldığından haberinin olmaması gerekmektedir. Marianne, bu sebeple gündüzleri Heloise ile vakit geçirip onu izleyerek, geceleri portresini yapmaya karar verir. Ancak iki kadın birlikte vakit geçirdikçe, aralarında beklenmedik bir yakınlaşma oluşur.

Annem Hakkında Her Şey

Yapım Yılı: 1999

IMDb: 7,9

Yönetmen: Pedro Almodovar

Oyuncular: Cecilia Roth, Marisa Paredes, Candela Pena

Yazar olmayı ve hiç tanımadığı babasının kim olduğunu öğrenmeyi uman Estaban, 17. Yaş gününde hayatını kaybeder. Annesi Manuela ise oğlunun ölümünün ardından oğlunun günlüğünü bulur ve Barcelona’ya giderek oğlunun babasını aramaya başlar. Bu yolculuk ona dostluk, aşk ve gerçekleri sağlayacaktır.

Parazit

Yapım Yılı: 2019

IMDb: 8,6

Yönetmen: Bong Joon Ho

Oyuncular: Kang-ho Song, Sun-kyun Lee, Yeo-jeong Cho

Kim-woo, Güney Kore’nin kenar mahallelerinden birinde ailesiyle yoksulluk içinde, annesi babası ve kız kardeşi ile bir bodrum katında yaşamaktadır. Bir gün Kim-woo’nun varlıklı arkadaşı Min-hyuk onu ziyarete gelir ve zengin Park ailesinin kızlarına İngilizce dersi vermesini teklif eder. Bunu sıradan bir iş fırsatı olarak görmeyen Kim-woo, Park ailesinin hayatına parazit gibi çökmek için iyi bir plan hazırlamaya başlar.

Kış Uykusu

Yapım Yılı: 2014

IMDb: 8,1

Yönetmen: Nuri Bilge Ceylan

Oyuncular: Haluk Bilginer, Melisa Sözen, Demet Akbağ

Emekli bir tiyatrocu olan Aydın, oyunculuğu bıraktıktan sonra babasından kalan butik oteli işletmek için Kapadokya’ya döner. O günden sonra Aydın’ın yaptığı tek şey yerel bir gazeteye yazdığı köşe yazıları ve sürekli niyetlenip başlayamadığı kitabıdır. Hayatında ise sadece iki insan vardır. Birisi aralarında duygusal mesafe olan genç ve güzel karısı Nihal, bir diğeri de boşandıktan sonra yanlarına taşınan kız kardeşi Necla’dır. Kışın gelmesi ve artan kar yağışı ile beraber bu küçük ve yalnız ailenin arasında geçmişte kalan ve konuşulmayan ne varsa bir bir ortaya çıkmaya başlar.

İçimdeki Yangın

Yapım Yılı: 2010

IMDb: 8,3

Yönetmen: Denis Villeneuve

Oyuncular: Lubna Azabal, Melissa Delormeaux-Poulin, Maksim Gaudette

Aile dostları olan bir avukatın çağrısı üzerine annelerinin ölümünün ardından kendilerine yazılmış bir mektupla karşılaşan ikiz kardeşler Jeanne ve Simon, ölen annelerinin son arzusunu yerine getirmek amacıyla Lübnan’a doğru yola çıkarlar. Simon ilk başta isteksiz davransa da bir süre sonra o da kardeşi Jeanne’e katılır. Aradan geçen yıllar, ailenin tarihini karmaşık bir hale getirmişse de, çocuklar bu serüvenin izlerini sürmeye kararlıdırlar. Fakat gün geçtikçe daha fazla deştikleri geçmiş, kardeşleri yürek burkan gerçeklerle yüz yüze getirecektir.

Kaynaklar