Süper Yeniay ve Burçlara Etkileri (16 Ekim 2020)

16 Ekim Cuma günü Türkiye saatiyle 21.30’da Terazi burcunun 23. Derecesinde bir yeniay gerçekleşecek. Bu yeniay, Ay’ın dünyaya en yakın (perigee) geçtiği yerde gerçekleşecek. Süper Ay olarak da bilinen 16 Ekim Yeniayı’nın etkilerini çok daha yoğun hissederek yaşayacağız.

Bu yeniay, ikili ilişkilerimizde yeni başlangıçlara, var olan ilişkilerde ise yeni bir bilinç mertebesine erişeceğimiz bir döneme işaret ediyor. Fakat bu yeni başlangıçlar maalesef dengeli ve istenen bir şekilde hayatımıza girmeyecek.

Mars’ın geri hareketini sürdürmesi ve Merkür’ün 14 Ekim itibariyle geri hareketine başlaması, yeni başlangıçları sürüncemeye sokabilir ve ileride önümüze tekrar gelmelerine sebep olabilir. Denge halini sürdürmek, gerekirse kabuğumuza çekilmek ve içsel muhasebe yapmak bu dönem için en güzel eylemler olacaktır.

İlgini çekebilir: Evrenin Muhteşem Matematiği ve Astroloji ile İlişkisi

Yeniayın yükselen burçlara etkileri

Koç burcu

Ortaklı iş girişimleri veya ikili ilişkilerde yeni adımlar atmak durumunda kalabilirsiniz. İnce eleyip sık dokuyarak bu kararları almakta fayda var. İkili ilişkilerde öncelikler gündeminize gelebilir ve bu öncelikleri tekrar gözden geçirmek isteyebilirsiniz. Duygusal iniş çıkışlar bu dönemde peşinizi bırakmayabilir. Ani tepkilerden olabildiğince kaçınmak yararınıza olacaktır.

Boğa burcu

Bu dönemde günlük rutinlerinizde değişiklikler yaşanabilir, iş ortamı ve sağlık alanlarında içinize sinmeyen adımlar atabilirsiniz. Kontrol duygusunun sizi yönetmesine izin vermeyin. Duygular gelir ve geçer. Hiçbir duygu kalıcı değildir. Bunun farkına varalım. Sağlığınıza ekstra özen göstermeniz gereken bir dönemdesiniz.

İkizler burcu

Bu yeniay ile birlikte maddi konularda bir takım girişimlerde bulunmak zorunda kalabilirsiniz. Hayattan aldığınız hazzı sorgulayabilir ve bu durumu iyileştirmek için gereksiz harcamalarda bulunabilirsiniz. Kâr-zarar dengesini gözeterek harcama yapmanızda fayda var.

Yengeç burcu

Bu dönemde gayrimenkul yatırımları veya ev değiştirme konuları gündeminize gelebilir. İkili ilişkilerde yüzleşmeler söz konusu olabilir. Gerici konuşmalara maruz kalabilirsiniz. Olabildiğince alttan alarak konunun alevlenmesine engel olmak, ilişkiler açısından bu dönem için isabetli olacaktır. Kariyer alanında da gereksiz çekişmelerden uzak durmakta fayda var.

İlgini çekebilir: Astrolojide Doğru Bilinen 5 Yanlış

Aslan burcu

Yakın çevre, kardeşler ve kuzenler ile iletişim trafiği artabilir. Bu alandan gelecek ilginç fikir ve tavsiyeler bakış açınızı değiştirebilir. Önyargılı yaklaşmadan objektif bir şekilde değerlendirmek iyi olacaktır. Başınızı iş ve koşuşturmalardan kaldıramayacağınız bir döneme giriyorsunuz. İçsel motivasyonunuzu yükseltecek faaliyetlerde bulunmak size iyi gelecektir.

Başak burcu

Bu dönemde finansal konularda adım atabilir, riskli girişimlerde bulunabilirsiniz. Risk alınmaması gereken bir evrede olduğumuzu unutmayalım. Planlı bir şekilde ve maddi dengeyi sağlayarak, yapılacak yatırımlarda uzun vadeli düşünülmeli, gerekirse profesyonel destek almaktan çekinmemelisiniz. Maddi konularla epeyce meşgul olacağınız bir dönemdesiniz.

Terazi burcu

Bu yeniay ile birlikte ikili ilişkilerde ciddi kararlar söz konusu olabilir. Uzun vadeli olacak şekilde hayatınıza yeni kişiler dahil olabilir. Karşılıklı söz düellolarına açık bir dönem olacak. Aile ile ilgili konular ve sorumluluklar canınızı sıkabilir, kısıtlanmış hissedebilirsiniz. Zihninizi rahatlatacak faaliyetler yapmanız iyi gelecektir.

Akrep burcu

Bu dönemde sağlığınız ön planda olacak. Sağlığınızı iyileştirme çabaları dahilinde randevular alabilir, çeşitli ek takviye arayışlarına girebilirsiniz. Anne ve baba ile ilgili konular açığa çıkabilir. Size anlatılmayan bazı olayları bu dönemde duymanız olası gözüküyor. Aynı zamanda hayallerinizi gerçekleştirme isteğiniz pekişebilir. Fakat acele etmemek yararlı olacaktır.

Yay burcu

İş hayatınız veya eğitim durumunuz ile ilgili süregelen sorunlar bu dönemde ayyuka çıkabilir. Yeni bir hobi arayışında bulunabilirsiniz. Fevri davranmadan olaylara yaklaşmanızda fayda var. Geçmişten gelen, yarıda bıraktığınız bir iş önünüze tekrar gelebilir ve tamamlanmalar yaşanabilir. Planlı bir şekilde hareket ederek, hayatınıza bu işi tekrar dahil edebilirsiniz.

İlgini çekebilir: Enerji Astrolojisi: Venüs’ün Enerjisini Doğru Kullanmak İçin Neler Yapabiliriz?

Oğlak burcu

Bu dönemde duygusal sancılar içinde olabilirsiniz. Bu durum, tamamlanmaları beraberinde getirebilir. Sevgi arayışı yeniayda sizin için ekstra önem arz edecek. Yaşamış olduğunuz olayları gözden geçirmek ve muhasebesini yapmak için gayet uygun bir dönem olabilir. Maddiyat ve yoğun çalışma sizin için ikinci planda olacak bu dönemde.

Kova burcu

Maddi konulara epeyce kafa yoracağınız bir döneme giriyorsunuz. İş veya eğitim harcamalarını tekrar gözden geçirebilir, size faydası olmayan konulara kaynak aktarmayı bırakabilirsiniz. Yaşadığınız yer ile ilgili değişikliklerde bulunabilirsiniz. Bu dönemde gereksiz harcama yapmamaya ekstra özen göstermeniz gerekebilir.

Balık burcu

Bu dönemde ruhsal sağlığınız ön planda olacak. Hayatın koşuşturmasından bunalmış bir vaziyette bulabilirsiniz kendinizi. Fakat ruhsal olarak size iyi gelecek her türlü faaliyet modunuzu yükseltecektir. Gerektiği yerde alanında uzman kişilerden destek almak da bu dönemde size iyi gelecektir. Tüm sorunları halletme isteğini bir kenara bırakarak bu ayda kendi iç sesinizi dinlemelisiniz.

16 ekim Yeniay, astroloji, astroloji yorumları, burç yorumları, terazi burcunda süper Yeniay, yeni ayın etkileri, yeniay
Kaynaklar