Güneş Tutulması ve Burçlara Etkileri (14 Aralık 2020)

Etkisi iki yıl sürecek olan Güneş tutulması, 14 Aralık 2020 saat 19:16’da gerçekleşiyor. Merküryen bir tutulma demek çok sığ kalacak, çünkü Neptün, Mars, Jüpiter, Satürn ve Plüton gezegenleri de tutulmada aktif olarak rol alıyor. Gökyüzü yine ilmek ilmek işlenmiş.

Tutulma, Ras Alhague sabit yıldızı ile kavuşumda. Bu yıldız göklerin doktoru ve şifacısını temsil eder. Bu yüzden basit bir tutulmadan bahsetmiyoruz, altında oldukça derin manalar var. İnsanlığın düşüş döneminin bittiği, yükseliş döneminin başladığı zamanların içindeyiz. Bunca kaos, mücadele ve olaylar silsilesi hep bu yüzden. Uzun yıllar süren uykudan uyanış elbette hızlı ve kolay olmayacak, ama sonrası güzel ve aydınlık görünüyor.

Bu tutulma, bireysel etkisinden ziyade kitlesel bir etkiye sahip. 30 Kasım’daki Ay tutulması ile birlikte kalplerin temizlenmesi gerektiği mesajı geldi. Ne kadar hafifseniz o kadar rahat bir uyumlanma yaşayacaktınız. Şimdi ise bencil ve sığ fikirlerinizden kurtulmanız gerektiği mesajı var. Önce kalp sonra zihin temizlenecek. Sadece iki gün rahat etmek için yaptığınız her hareket, siz bitirmeseniz de bütün tarafından durdurulacak.

İlgini çekebilir: Yılın Son Ay Tutulması ve Burçlara Etkileri (30 Kasım 2020)

Bakış açınızı kendinizden tüm dünyaya doğru çevirmeli, daha derin ve yüksek bir bakış açısı geliştirmelisiniz. Siz dişinizi fırçalarken suyu açık tuttuğunuz her an, başka yerde bir çocuk susuzluktan ölebilir. Siz sırf gözünüz doysun diye yiyebileceğinizden daha fazlasını alır sofranıza koyarsanız, başka yerde insanlığa yardımı dokunabilecek bir çocuk aç kalabilir. Maliyeti düşürmek uğruna sağlam yapmadığınız her inşaat, üstünkörü yapılmış her iş, etik ve ahlaktan yoksun her davranış, vaktinden önce bu dünyadan göçmek zorunda kalacak olan ruhlara mâl olabilir…

Gökyüzü artık şifalanma vaktinin geldiğini ilan ediyor. Artık yaptıklarınızın sadece kendinize, ailenize veya ülkenize değil, aynı zamanda dünyaya ve geleceğe de etki ettiğinin bilincinde olmalısınız. Eski bencil, kısa vadeli ve sığ olan her şeyin, herkesin devri bitiyor. Bu zamana kadar yapılan hatalar için tolere edilen süre bitti. Açılan yaraları iyileştirme zamanına giriyoruz hep birlikte. Her ne kadar izole ve ayrı gibi gözüksek de, hep beraber yeni düzeni inşa ediyor olacağız.

İlgini çekebilir: Evrenin Muhteşem Matematiği ve Astroloji ile İlişkisi

Güneş tutulmasının burçlara etkisi

Koç burcu

Tutulma ile birlikte yurt dışı ilişkileri, yabancılar ile iletişim veya eğitim gibi konular gündeminizde olabilir. Bazı inanç kalıplarınızı tekrar sorgulayabilirsiniz. Hayat amacınız ile ilgili daha net olacağınız zamanlar geliyor. Bundan sonra daha kararlı ilerleyeceksiniz. Kendiniz ile ilgili yeni yeni huylar, dirençler ya da motivasyonlar keşfedebilirsiniz.

Boğa burcu

Tutulma ile birlikte dönüşüm süreciniz hızlanıyor. Kendinizi eskisinden çok daha farklı hissetmeye başlamış bile olabilirsiniz. Hem kendinize olan bakış açınız değişecek hem de dünyaya daha farklı bakacaksınız. Kredi, borç, ortak para gibi konular ön plana çıkabilir ya da bu konularda fikir alışverişinde bulunabilirsiniz.

İkizler burcu

Tutulma ile birlikte ikili ilişki konuları gündeminize gelecektir. Özel hayatınızdan beklentileriniz, sizin ve partnerinizin ilişki içerisindeki tutumu, duruşu, sizin bu konudaki inançlarınız tekrar gözden geçirilecek. Eğer hayatınızda kimse yoksa bir tanışma ya da başlangıç yaşanabilir. Burada bencil olan tarafların törpülenmesi, ilişkinin geleceği açısından önemlidir.

Yengeç burcu

Tutulma ile birlikte günlük rutinlerinizi şekillendirmeye ve değiştirmeye karar verebilirsiniz. Her zaman aynı şekilde yaptığınız şeylere karşı ufak dokunuşlar hayatınızı daha renkli hale getirebilir. Göz ardı ettiğiniz sağlık problemleriniz varsa onları ele alma zamanınız gelmiş olabilir. Evcil hayvan edinmek için güzel bir dönem.

İlgini çekebilir: Astrolojide Doğru Bilinen 5 Yanlış

Aslan burcu

Tutulma ile birlikte, keyif aldığınız konularda daha farklı bir bakış açısına sahip olabilirsiniz. Alternatif hobilere yönelebilir, yeni flörtlere kalbinizi açabilirsiniz. Daha önce sizi güldüren şeyler artık biraz sığ gelebilir. Mizah anlayışınız değişiyor. Bu etkileri içinizdeki çocuk ile samimi bir ilişki kurmak ve hayatınızı daha keyifli ve huzurlu hale getirmek için kullanın.

Başak burcu

Tutulma ile birlikte aile kavramını ve ailenize bakış açınızı değiştirebilirsiniz. Bazı anların ve aile bireylerinin kıymetini daha iyi anlayabilir, özellikle babanızın şimdiye kadar bilmediğiniz bazı yönlerini keşfedebilirsiniz. Bu etkileri aileniz ile daha sıkı ve sıcak ilişkiler kurmak için değerlendirebilirsiniz.

Terazi burcu

Tutulma ile birlikte kendinizi daha net ifade edebilecek hale geleceksiniz. Fikirleriniz ve görüşleriniz daha derinleşiyor. Sizi aşağı çeken düşüncelerden, arkadaşlardan ve akrabalardan uzaklaşabilirsiniz. Eğitimsel konular ön plana çıkabilir, kısa seyahatler yapmak için can atabilirsiniz. Kardeşleriniz ile daha sıcak ilişkiler kurmak için  bu dönem karşınıza fırsatlar çıkabilir.

Akrep burcu

Tutulma ile birlikte kendinize verdiğiniz değerin hakettiğinizin çok altında olduğunu görebilirsiniz. Şimdiye kadar yaptıklarınız ve çabalarınız başkaları tarafından değil ama sizin tarafınızdan hafife alındı. Artık kendi hakkınızı kendinize teslim etme zamanı. Yaptıklarınızı, düşüncelerinizi gururla insanlara sunmalısınız. Maddi anlamda bazı fırsatlar ile karşılaşabilirsiniz.

İlgini çekebilir: Enerji Astrolojisi: Venüs’ün Enerjisini Doğru Kullanmak İçin Neler Yapabiliriz?

Yay burcu

Tutulma ile birlikte motivasyonunuz artacaktır. Bu zamana kadar ertelediğiniz ama hep yapmayı istediğiniz ne varsa yapmaya başlayabilirsiniz. Sizin için adeta yeni bir sayfa açılıyor. Kalbiniz kadar tertemiz olan bu sayfaya neler yazacağınızı daha net görebilirsiniz. İkili ilişkilerde şimdiye kadar beklediğiniz bazı olaylar gerçekleşebilir.

Oğlak burcu

Tutulma ile birlikte hayatınızda gizli saklı kalmış ne varsa ortaya çıkabilir. Kendinizden bile sakladığınız düşünce ve inanç kalıplarının neler olduğunu ve sizi nasıl etkilediğini daha net göreceksiniz. Bu dönem sizin için bazı soruların cevaplarını bulduğunuz bir dönem olacak. Hiç kullanmadığınız, hatta varlığından bile haberdar olmadığınız yetenekleriniz ortaya çıkabilir.

Kova burcu

Tutulma ile birlikte, bağlı olduğunuz grup veya topluluklar ön plana çıkacaktır. Yapmanız gerektiğini düşündüğünüz görevlerinizi gerçekleştirebilir ya da o görevlerin ne olduğunu daha net anlayabilir ve ona göre harekete geçebilirsiniz. Aynı zamanda bu dönemde yeni hayaller ve misyonlar edinebilir, yeni arkadaşlıklar kurabilirsiniz.

Balık burcu

Tutulma ile birlikte, içinde bulunduğunuz çevrenin sizi nasıl görmek istediği ile ilgili daha net cevaplarınız olacak ve buna göre harekete geçmek isteyebilirsiniz. Geleceğe dair yeni planlar hazırlayabilir, artık geçmişte kalan ve sizi aşağı çeken neler varsa onlardan kurtulmak isteyebilirsiniz.

14 Aralık 2020 Güneş Tutulması, güneş tutulması, Güneş Tutulması ve Burçlara Etkileri (14 Aralık 2020)
Kaynaklar