Yılın Son Ay Tutulması ve Burçlara Etkileri (30 Kasım 2020)

Anubis der ki: Teraziye dikkat et, şahitliği destekleyecek olan erdemli hakim. Ani’nin kalbi Terazi’de tartılırken dikkat edin. Kalbinizi Büyük Tanrı’nın huzurunda doğruluk yerine koyun. (Mısır Ölüler Kitabı)

Terazi ritüelini bilirsiniz. Terazinin bir kefesinde kalp, diğer kefesinde tüy vardır. Eğer kalp, tüy kadar hafifse kalbin sahibinin ruhu serbesttir. Bu kişi hiçbir kötülüğe karışmamış, küfür etmemiş, hak yememiş ve kimseye zarar vermemiştir.

30 Kasım günü bir ay tutulması yaşanacak. Sirius, Aldebaran, Antares, Hamal, Schedir ve Acrux sabit yıldızları da bu tutulmaya eşlik edecek. Anlayacağınız gökyüzünde şölen var! Etkileri yavaş yavaş daha görünür hale gelecek olan tutulma, altı ay boyunca etkili olacak.

İlgini çekebilir: Enerji Astrolojisi: Venüs’ün Enerjisini Doğru Kullanmak İçin Neler Yapabiliriz?

Tutulmanın teması kalbin temiz olması!

Kova çağına girerken dişil enerjinin yükselişe geçmesinde önemli bir dönemeç olacak bu tutulma. Enerjiler oldukça yoğun ve kadersel. Kadim dişil bilgelik, eril olan ile karşı karşıya geliyor. Kişisel kıyamet zamanı geliyor, ama burada kıyamet dediğimiz aslında bir uyanış demek. Bilinç sıçramasına hazır olun.

Son zamanlarda sizi zorlayan olaylar, kıstıran duygular, kapanan kapılar, tekrar eden hatalar; bunların hepsi sizi bu zamanlara hazırladı. Yıprattı ama sağlamlaştırdı. Belki şu an farkında değilsiniz ama olacaksınız. Anın yükseleni Kova, yöneticisi klasik ekole göre Satürn, Plüton ve Jüpiter ile 12. Evde Oğlak burcunda; modern ekole göre ise Uranüs 3. Evin girişinde Venüs ile karşıt açıda. Merkür ise Uranüs ile Mars’ın orta noktasında.

Her aydınlanma ani ve sarsıcı olur. Bu korkutmasın sizi; korkunç değildir bu ama şok edicidir. Kalbiniz ne kadar hafif ise o kadar yumuşak geçişler yaşayacaksınız. İllaki ulvi bir ışık inmek zorunda değil. Yaptığınız iş güzelleşecek, bereketi artacak, ne kadar temizseniz ne kadar yandıysanız sizi aşağı çeken prangalardan o kadar özgürleşeceksiniz.

İlgini çekebilir: Evrenin Muhteşem Matematiği ve Astroloji ile İlişkisi

Ay tutulmasının burçlara etkisi

NOT: Yükselen burcunuza göre okuyun.

Koç burcu

İçinizde beliren yeni fikirlere ket vuramayacaksınız. Yeni eğitimlere başlayabilir, bakış açınız tamamen değişebilir. Sizi tıkayan konularda kolaylıkla çözümler bulacaksınız. Artık daha hızlı ilerleyebilirsiniz. Bu tutulma ile birlikte olaylara daha farklı yaklaşacaksınız ve bu size çok daha iyi gelecek.

Boğa burcu

Parasal konulardaki tıkanmalar çözüme kavuşabilir, beklemediğiniz yerlerden destek görebilirsiniz. Borç, kredi gibi konularda işleri yoluna sokabilirsiniz. Yardımlaşma gündeminizde olabilir. Kendinizi daha farklı görmeye başlayabilir, gereken değeri kendinize vermeye başlayabilirsiniz.

İkizler burcu

Hayatınıza yeni bir yön vermek için ne zamandır içten içe tatlı bir huzursuzluğunuz var. Artık bu tutulmanın tetiklemesi ile adım atabilir, harekete geçebilirsiniz. Yapmak istedikleriniz, yetenekleriniz, iç güdüleriniz size yol gösterecektir. Rotanızı bambaşka yerlere çevirebilir, ne zamandır yapmak istediğiniz listenizdeki maddeleri gerçekleştirmeye başlayabilirsiniz.

Yengeç burcu

Şimdiye kadar fark etmediğiniz ya da kullanmadığınız yetenek ve becerilerinizi kullanma zamanınız geldi. Kış uykusundan uyanma vakti! Önümüzdeki dönemde çok daha fazla çalışabilirsiniz ama bu sizi çok daha farklı yerlere getirecektir. Bazı gizli saklı olaylar açığa çıkabilir. Sezgilerinize güvenmeniz gereken bir dönemdesiniz.

Aslan burcu

Emeklerinizin karşılığını alabileceğiniz bir döneme giriyorsunuz. Yönünüzü bulmak için hayallerinizin ne olduğunu anlama konusunda açılımlar yaşayabilirsiniz. Keyif aldığınız etkinlikleri yapmaya devam edin. Kendinizi ne kadar iyi hissederseniz görüşleriniz o kadar açık olacaktır.

Başak burcu

Geleceğinizi şekillendirmede aslında geçmişinizin ne kadar etkili olduğunu anlayarak planlarınızı revize edebilir, daha mantıklı ve size iyi gelecek adımlar atmak için harekete geçebilirsiniz. Geçmişin ışığında ilerlemek ile geçmişe takılı kalmak arasındaki farkın ne kadar önemli ve etkili olduğunu anlayacaksınız.

Terazi burcu

Ne yapmanız gerektiği ile ilgili tam bir aydınlanma yaşayabilirsiniz. İçinizde beliren düşünce ve fikirlere kulak verin ve önünüze gelen işaretleri görmeye çalışın. O zaman işler daha da kolaylaşacaktır. Planlarınızı hayata geçirmek için fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Bunları değerlendirmekte şüpheye düşmeyin.

İlgini çekebilir: Kimdir Bu Teraziler? Terazi Burcunun Özellikleri Nelerdir?

Akrep burcu

Bu tutulma ile birlikte tam bir dönüşümün eşiğine geldiniz. Aslında ne zamandır hissettiğiniz bir durum ama değiştiğinizin, dönüştüğünüzün ve yenilenmemiş ama miladını doldurmuş hangi konular, fikirler ve duygular kaldığını daha iyi görecek ve onları da lehinize olacak şekilde dönüştürmek için harekete geçeceksiniz.

Yay burcu

Ne zamandır yapmanız gereken ama ertelediğiniz, nedenini ya da ne olduğunu tam olarak bilemeseniz de beklediğiniz konular ile ilgili fırsatlar kadersel şekilde önünüze gelebilir. Karşınızdaki kişilerin yardımı ile yapmanız gerekenleri yapmak için adım atmaya başlayabilirsiniz.

Oğlak burcu

Özellikle geçtiğimiz iki buçuk sene içerisinde sık sık zorlandığınız dönemleriniz oldu. Kendinizi kapana sıkışmış hissettiğiniz anlarınız, ilerleyemediğiniz, olduramadığınız anlarınız oldu. Artık çözüme çok yakınsınız! Tünelin sonundaki ışık gözüktü. O ışığa ulaşabilmek için yapılması gerekenleri yapabilecek gücünüz olacak.

Kova burcu

Şimdiye kadar önemsemediğiniz, çok da üzerinde durmadığınız ve detaylandırmadığınız konularda eforunuzu harcamak istediğiniz fırsatları görecek ve ipleri kendi elinize alacaksınız. O konular her ne ise onlardan faydalanabilmek için elinizden geleni yapın. En önemlisi de keyif almaya bakın.

Balık burcu

Bu zamana kadar biriktirdiğiniz, üzerinizde yük oluşturduğunuz konuların tamamlanma zamanı geldi. Artık onlardan kendinizi tamamen özgürleştirmelisiniz. Gökyüzü bunun için size fırsatlar sunacaktır. Siz yeter ki bırakmak isteyin. Konfor alanınızdan çıkmak durumunda kalacağınız için huzursuz hissedebilirsiniz ama bu sizin yararınıza olacaktır.

Kaynaklar
30 kasım ay tutulması, ay tutulmasının burçlara etkisi