Yay Burcunda Dolunay ve Burçlara Mesajları (23 Mayıs 2024)

23 Mayıs 2024 tarihinde Yay burcunda bir Dolunay gerçekleşiyor. İkizler burcundaki Güneş’in, Yay burcundaki Dolunay’ın karşısında yer almasıyla yapbozun parçaları bir araya gelmeye başlıyor. İkizler burcu küçük ayrıntılarla ilgilenirken, Yay burcu büyük resme bakar. Bu Dolunay sırasında bize büyük resim hatırlatılacak. Bitişler ve başlangıçlar, tamamlanmalar ve yenilenmeler gündemimize düşecek. Dolunay gibi bir dolunay geldi! Peki bu Dolunay gündemimizi nasıl etkileyecek? Burçlara hangi mesajları verecek?

23 Mayıs tarihindeki Dolunay temaları neler olacak?

Öncelikle meraklısına biraz teorik bilgilerden bahsedelim. Haritaya bakarken rakamların içinde kayboldum. Dolunay, 02 derece 55 dakika Yay burcunda. Yöneticisi Jüpiter, Venüs ile 29 derecede. 29, 2 ve 9 rakamlarının enerjisini taşır. 2 rakamının dualizmi 9 ile tamamlanır. Bu da bir döngünün kapanışını anlatır. 2 rakamı, aynı zamanda karşıtlık ve Terazi burcu ile ilgilidir. Dolunaylar da Güneş ile Ay’ın karşıtlığıdır. 29 sayısı ise 5. evin ve Aslan’ın enerjisini taşır. 2+9=11 Güneş İkizler burcunda yöneticisi Merkür 11 derecede. Demek ki doğru yoldayım. 11. ve 5. evlere bakıyorum, 00 derecedeler ve 5. evde Satürn var. O da 18 derece 18 dakika! 1+8’den işte yine 9’a geldik. Plüton 02 derece Kova’dan Dolunay’a destek açısı gönderirken, Neptün de 29 derece olarak Jüpiter ve Venüs’e destek atıyor. Meşhur 40 yapar konuşması gibi olmuş olabilir. Ancak tüm bunların anlamına geçmeden önce, gökyüzünün matematiğini ve bunun şahaneliğini size göstermek istedim.

Peki tüm bunlar bize ne anlatıyor? Gözlerimiz gerçekten görmez aslında. Işıkları alır, beyine iletir. Beyin de onun ne olduğuna dair bir sonuç çıkarır. Her şey algıladığımız kadardır. Bu algılar bazen doğru olur, bazen yanlış. Aslında durum doğru ve yanlışın ötesindedir. Şimdi hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını idrak edeceğiz. Bu Dolunay sizi aşağı çeken, yavaşlatan, elinizi kolunuzu bağlayan inançların ve şikayetlerin son bulması mesajını veriyor. Jüpiter ve Venüs, İkizler burcuna geçmeden önce kesinleşen bu anda, “Bilgeliğini ortaya çıkar ki sonrasında bunu hayatının her bir alanına yansıtabilme potansiyelini oluştur.” diyor.

O yüzden bu Dolunay enerjisinde, en çok şikayet ettiğiniz, memnun olmadığınız konunlara odaklanın. Evet, can sıkıcı biliyorum; ancak sorundan çıkıp neler yapabileceğiniz konusunda arayışa başladığınızda ne çok alternatif olduğunu göreceksiniz. Bu Dolunay, öngöremediğiniz için cesaret edemediğiniz konularda ışık tutabilir. Kendinize yeterince güvenmediğiniz için çıkamadığınız konfor alanından sizi çekip çıkarabilir. Kendinizi kapattığınız için size ulaşamayan nimetlerin ve kaynakların yolunu açabilir. Sadece hayal aşamasında kalanları artık gerçekleştirebilmeniz için efor harcamanıza destek olabilir.

Peki 23 Mayıs Dolunayı burçlara hangi mesajları veriyor? İncelemek için okumaya devam edin. Yükselen burcunuzu da okumayı unutmayın!

23 Mayıs Dolunay burçlara hangi mesajları veriyor?

Koç Burcu

Seni motive eden hayalini hatırla. Epeydir başka konulara takılıp kaldın; ancak oralar hedefini gerçekleştirmene hizmet etmiyor. Sen Koç’sun. Yeni yollar bulmak, yapabildiğin en kolay şey. Kafanı kaldır ve başka bir yoldan yürü.

Boğa Burcu

Bitişlerin hüznünde kalmak yerine başlangıçların heyecanını çek içine. Tamamladığın süreçlerine teşekkür et, öğrendiklerini öğrendin. Artık kendine olan güvenine yaslan ve seni daha uzaklara, daha büyük kalabalıklara götürmesinin keyfini çıkar.

İkizler Burcu

Gelmekte olanı hissediyorsun değil mi? Belki kıpır kıpırsın, belki de o kıpırtı öncesi derin bir sessizlikte. Kendin olabilmenin güzelliğini yaşama vaktin geliyor. Seni tutan kim varsa, hangi düşünce varsa uzaklaşıyor. Yerine yenileri geliyor. Hazır mısın?

Yengeç Burcu

Ne zamandır bir arınma süreci içindeydin; arkadaşların, hedeflerin, motivasyonların… Şimdi pirüpak bir şekildesin. Yeni düzen kurmak, oturtmak, kendine yeni amaçlar bulmak; ancak bu sefer daha keyifli olanları seçmek için doğru zaman.

Aslan Burcu

Öngöremediğin için oturtamadığın düzeni unut. Artık daha net ve huzurlu bir şekilde yoluna devam edebilirsin. Keyif aldığın alanlara daha fazla zaman ayırabilir, kendine çıkılacak yeni basamaklar bulabilirsin.

Başak Burcu

Yapmak istediğin o büyük değişikliğin zamanı geldi. Aşılacak eşiğin önündesin ve bir adım atman gerekiyor. Ancak lütfen acele etme; anın tadını çıkar. “Ne olacak?” deme, “şu anda ne oluyor?” de. Önünde hesapladığından daha fazla seçenek var. Biraz sabredebilirsen yakında hepsini görebilirsin.

Terazi Burcu

Dalgalar duruluyor, bulutlar dağılıyor. Gitmek istediğin yere çok daha keyifle ve kolaylıkla ilerleyebilirsin. Gerçekten bir sınavın içinden geçtin. Şimdi nihayet sular durulduğuna göre, artık ne yöne gitmek istediğini seçebilirsin.

Akrep Burcu

Güvenini sarsacak çokça olaya şahit olmuş olabilirsin. Ben sağlam durdukça bir şey olmaz dedin ama sağlam duracağım derken kendini kapattın. Şimdi kapattığın kapıları yavaş yavaş aç, taze hava içeri girsin ve derin bir nefes al.

Yay Burcu

Ne zamandır boğuştuğun konular var ya; ne yapacağını bilemediğin ya da olduramadığın, içine sinmeyen… İşte öyle bir an geldi ki artık düğümün neresinden çekiştireceğini görebilirsin. Hatta gösterecek biri olabilir ve sen büyük bir çözülme yaşayabilirsin.

Oğlak Burcu

Gereğinden fazla değer verdiğin, efor harcadığın, kendinden eksilttiğin konular bir bir karşına çıkabilir. Bu yüzleşme senin isyanın ile başlayabilir. Orada bil ki, kendini geri çekmen gereken durumlar var. Fazla verici olmayı bırakman gereken konular var.

Kova Burcu

Sana göre sığ ve manasız olan bazı konuların aslında sana ne kadar iyi geldiğini ve seni manen ne kadar doyurduğunu görebilirsin. Kendine keşfedilecek yeni alanlar bulabilir ve peşinden gidilecek yeni bir yolun heyecanını hissedebilirsin.

Balık Burcu

Artık aldığın kararları, attığın adımları sorgulama. Yolda yürürken sürekli arkana bakamazsın. Yolda yeni ayrımlar var. Şimdi ne yöne gideceğine karar verme zamanın geldi. Hayatında yeni bir dönemin başlangıcındasın. Bırak keyifli bir yolculuk olsun.

Kaynaklar
23 mayıs 2024, astroloji, burç yorumları, burçlar, dolunay