Akrep Burcunda Ay Tutulması ve Burçlara Mesajları (5 Mayıs 2023)

akrep burcunda dolunay

5 Mayıs 2023 tarihinde gökyüzünde Akrep burcunda bir Ay Tutulması gerçekleşiyor. Ay tutulmaları fiziken çok büyük olaylar çıkarmaz; ancak içeride bir yerde öyle bir değişim yaratabilir ki etkisini sonradan anlayabiliriz. Bu tutulma gündemimizi nasıl etkileyecek, hangi temalar öne çıkacak, birlikte bakalım.

Bir sıçrayış dönemindeyiz, enerji akışları değişiyor.

Yaşanan tüm olaylar insanlığı belli bir aşamaya sürüklüyor ve aynı zamanda sürüklenen insanlık olayları yaratıyor. Bir sıçrayış dönemindeyiz, enerji akışları da değişiyor, enerji hatları da. Enerji hatları ile birlikte bazı görevli kişiler çıkacak, bazıları ise gidecek. Değişimin kendisi döngü, detayı ise insanlığın iradesine göre şekillendiriyor.

Beş kum tepeciğinin etrafında oynayan çocuklar, beşinci ayın beşi, tutulma sonrası gelen Hıdırellez… Ay’ın yanında Zuben El Genubi yıldızı, değişimin habercisi; karşısında Güneş’in yanında Menkar yıldızı, topluluğun akışına uymak ve Alhena, mesajı olan bir görevli.

Beş, beşerdir, insandır. İnsanlık bir eşiktedir. Her düzeyde; bireysel, toplumsal, global, evrensel… Kova çağına doğru ilerlerken, erilin yanında dişilin yükselişi devam ederken, her düzeyde, DNA düzeyinde bazı değişimler olacaktır ve hali hazırda olmaktadır. Onlardan bir tanesi de bugün yaşanacak olan tutulma.

Sabian sembolü ise “Beş kum tepeciğinin etrafında oynayan çocuklar…” Radikal değişimler, çocuklar ile başlar, çocuklukta başlar. Onlar küçücük yüreklerine o kadar büyük dünyaları ve bir o kadar da büyük duyguları sığdırırlar ki şaşırırız. İşte şimdi o çocukların saf ışığı yayılıyor.

Bu tutulmayla birlikte, güzelliklere evrilecek olaylar bekleyin.

Bu tutulmanın mesajı ise net: “Değişimi bekleyin. Kabuğunuzu kırın. Kendinizi yeniden doğurun. İçinde güvende hissedeceğiniz yuvalar kurun. Kalbinizin attığını hissedeceğiniz maceralara atılın. Hafiflediğinizi hissedeceğiniz gözyaşları dökün. Ruhunuzun uyuşan yerlerinin canlandığını hissedeceğiniz gülme krizlerine girin.

Kalbinizi açın, tüm evreni içine alın. Gözlerinizi açın, tanışacak güzellikleri selamlayın. Ellerinizi açın, tutacak elleri kabul edin. Ruhunuz, kendini yeniden hatırlasın.” Bütünün hayrına olsun…

Tutulmanın burçlara olan etkilerine göz atmak için yazıyı okumaya devam edin.

Ay Tutulmasının Burçlara Mesajları

Koç & Yükselen Koç

İlk element ateşin ilk burcu, yanmaktan korkmayan Koç. Anka kuşu gibi yeniden doğacaksın. Hamdın, yandın, pişeceksin. Güzelliklere, iyiliklere kendini aç. İçinden gelen duygu yoğunluğunu ve sesini artıran ihtiyaçlarını da alıp kendine sarıl.

Boğa & Yükselen Boğa

İnisiyatifin dışında gelişen olaylara iyi bak. Sendekini sana yansıtıyor. Hangi dönemin, hangi duygunun, hangi olumsuzluğun ya da güzelliğin içinden geçiyorsan, seni anlatıyor. Göremediğin seni gör, duyamadığın sesini duy, hayat senin dışındaymış gibi yaşamayı bırak ve olaylara hakim ol.

İkizler & Yükselen İkizler

Belki bu kez duygularınla düşünmen gerekiyordur. Belki de bu kez duygusal kararlar alman gerekiyordur. Hep aklının sesini duydun; peki ya kalbin? Onun sana haykırdıkları, duyuramadıkları, kırgınlıkları, heyecanlanları, yaşanamamış onca anı? Şimdi küçük ama etkisi büyük değişikliklerin zamanı.

Yengeç & Yükselen Yengeç

İçinde hissettiğin o ateşin, öfkenin derinine dalmalısın. Neyi bekliyorsun, neyi arzuluyorsun, neyi tamamlamak istiyorsun? Cevaplar seni uzanabildiğin yere kadar gidip ışıldatacaktır. Motivasyon kaynağını kendine tekrar hatırlat.

Aslan & Yükselen Aslan

Sanki etrafındaki her şey değişiyor, başka şekiller alıyor, dönüşüyor gibi gelebilir. Ancak bir bakacaksın ki aslında dönüşen sensin! Bugünün etkisiyle kendini gerçekleştirebilmek için hedeflerini dönüştürebilir, sağlamlaştırabilirsin. Daha net ve hedefe odaklı olduğunda parladığını göreceksin.

Başak & Yükselen Başak

Aldığın kadar alamadığın kararların da seni nasıl renklendirdiğini gör. Turkuaz da siyah da içimizde olmalı; bunca güzel renk varken neden sadece bir iki tanesini yaşayasın? İhtiyacın olan, kendi ihtiyaçlarına göre zihnini, ruhunu, düşüncelerini hizalamak. O hayallerini de daha fazla erteleme.

Terazi & Yükselen Terazi

Unuttuğun seni, yüzün gülerken içeride ağlayan benliğini, başkalarına iyi gelen ama seni üzen kelimeleri hatırla, gör ve artık kendini yanından ayırma. Kendini güldür, alkışla, onayla, kendine iyi davran, kendine ne istediğini hatırlat. Kendini hatırla.

Akrep & Yükselen Akrep

Üç aşaman var kendini bulman için. Yılan, kartal, anka kuşu. Yılan ile gücünün zorluklarını, dengesizliklerini, şüpheleri yaşadın. Kartal ile kendini özgürleştirme kararı aldın. Anka kuşu ile ise kendini yeniden var edeceksin. Bu kez daha farklı, daha güçlü ve daha mutlu bir sen doğuyor.

Yay & Yükselen Yay

Bir eşiktesin ama kapının nereye açılacağını göremiyor olabilirsin. O eşiği geçmek sana hiç bu kadar zor gelmemiş olabilir. Sen yine Yay’lığını yap ve güzeli, iyiyi çağır. Çünkü bu tutulma öyle bir tutulma ki iyiliği çağıranlar çoksa, iyilik gelecek. Hem kendin, hem bütün için sana ihtiyaç var.

Oğlak & Yükselen Oğlak

Bir yaşam düşün sevdiğin işi yaptığın, zorunlulukların zor gelmediği, seçimlerinin olduğu, mutlu olduğun. Çok uzak ve zor gibi görünüyor olabilir ama şöyle bir baktığında göreceksin ki koşullar senin lehine oluşmaya başlamış bile. Sana düşen, harekete geçmek.

Kova & Yükselen Kova

Önce içinde bir tohum belirecek, ne olduğunu anlamadan fidana dönüşecek ve sen onu çok seveceksin. Sulayacaksın, konuşacaksın, ilgileneceksin. O mini minnacık tohum çok güzel bir çiçek olacak. O tohum senin hayatın. Hayatını şekillendirecek adımlar yakında.

Balık & Yükselen Balık

Hep hayalini kurduğun, kalbinde hissedebildiğin her ne ise şu an aldığın kararların seni ona yavaş yavaş götürdüğünü fark edeceksin. Artık suçlu gibi değil, kahraman gibi de değil; sadece kendin gibi hissedeceğin, hayatını daha anlamlı kılacak günler geliyor.

Kaynaklar
astroloji, ay tutulması, burç yorumları