Boğa Burcunda Güneş Tutulması ve Burçlara Mesajları (30 Nisan 2022)

30.04.2022’de İstanbul saati ile 23:27’de Boğa burcunda bir Güneş tutulması meydana geliyor. Güneş tutulmaları daha çok dışsal olaylar yaratır denir ama bu sefer ki bir başka. Bu kez, iç dünyanızın değişmesi ile dış dünyanızın nasıl değiştiğine çok net bir şekilde şahit olabilirsiniz. Ben bu tutulmayı çok sevdim.

Yay enerjisi yükselirken, Venüs ve Jüpiter’in kavuşumuna ramak kalmışken, Venüs en çok rahat ettiği yerde (yücelimde) ve Plüton Ay düğümlerine güzel açılar atarken Güneş ile Ay Boğa burcunda buluşuyorlar. Yanlarında da Uranüs var.

İçimizdeki Tanrıça ortaya çıkıyor!

Uranüs’ün (nam-ı değer Uranos), Kronos (Satürn) tarafından cinsel organları kesilir, okyanusa düşer. Suların köpürmesi ile birlikte Afrodit oluşur. Afrodit’in o meşhur sulardan çıkan tablosunu bilirsiniz. Uranos, Gaia ile birlikte Titan’dır; yani dünyayı oluşturandır. Afrodit ise Uranos’un bir parçası olarak dünyada ete kemiğe bürünmüştür. Bizi bu topraklara cezb edendir.

İşte bu yaratım şimdi bireysel anlamda gerçekleşiyor. İçimizdeki titan, içimizdeki sularla köpürüyor ve içimizdeki Afrodit ete kemiğe bürünüyor. Her yaratım sancılıdır. Plüton, Oğlak’ın son derecelerindeyken henüz işinin bitmediğini duyuruyor ve retro hareketine başlıyor. Daha yıkılmayan kaleler var. Onları da yıkacak. Körü körüne tutunduğunuz ama size iyi gelmekten çok uzak ne varsa kalan, onları yıkmaya niyetli.

İçinizdeki Afrodit’e alan açın. O size bu huzuru, neşeyi ve hafiflik hissini getirecek. Şimdi yeniden başlama zamanı. Yeni bir dünya yaratma zamanı. Yenisi, eskisinden çok daha renkli olacak. Tohumunuza kodlanan yetileriniz neler ise hepsinin çiçek açma zamanı. İçinizdeki sevgi, romantizm ortaya çıkıyor olacak. Bu tutulma size gülmeyi, andan keyif alabilmeyi, maddenin içindeki şahaneliği, kozmik zarafeti getiriyor olcak.

İçinizdeki Afrodit, neye ihtiyacınız varsa onu nasıl çağıracağınızı size gösterecek. Görmediklerinizi gösterecek, DNA’nızdaki bilgileri hatırlatacak, güzelliğin yanında gücü de getirecek. Bereketi sunacak, gerekli tohumları avucunuza bırakacak. Siz yaratım sürecini devam ettireceksiniz, kendi tarzınızla, kendi ışığınızla…

İlgini çekebilir: Yaşam Gücümüzün Kaynağı: Kök Çakra ve Mars Gezegeni

Güneş tutulmasının burçlara mesajları

Koç burcu

Koşturmaktan kaçırdığın çok şey var. Şimdi durup nefes al ve yaptıklarının, yapabildiklerinin keyfini çıkararak kendine kocaman bir “aferin” de! Sen kendi değerine paha biçtikçe, gelirin de o yönde akacak.

Boğa burcu

Senin için tertemiz bir sayfa açılıyor; gerçekten! Her şey senin için. Kalbini temiz tut, şüphelere, korkulara yer verme. Gözlerini kapama. Önünde o kadar çok fırsat ve alternatif var ki, artık sarayından çıkıp yeni maceralara atılma vakti geldi.

İkizler burcu

Hep zihninin sesini duydun, hep olması gerekenin ne olduğunu hesaplamaya çalıştın ama bir şeyi kaçırdın: Evren sana yardım etmek için hazırda bekliyor. Evren, sana etrafındakiler aracılığı ile yardım ediyor. Gelen destekleri çevirme. Hayatının güzelliklerle dolacağına inan ve elinden geleni yaptıktan sonra arkana yaslanıp olacakları izle.

Yengeç burcu

İçindeki okyanus, sana içindeki Tanrıçayı getiriyor. Rüyalarında bunun sinyalleri verildi. Şimdi kapılarını aç; hayallerinin gerçekliğe dönüşünü izle. Belki bundan böyle bambaşka yerde, bambaşka insanlarla olacaksın. Belki çok daha fazla kişiye ulaşacaksın. Kalbinin duası ne ise gördüklerin de o olsun.

Aslan burcu

Geriye dönüp baktığında kendini tanıyamaz oldun; çünkü değiştin. Artık daha iyi bir versiyonundasın. Şimdi ise geleceğini şekillendirme zamanı. Bazı yol ayrımlarına geldin. Hangi oku takip edeceğine bırak kalbin karar versin.

Başak burcu

Evet, her şeyi kendi başına yapabilme kabiliyetine sahipsin ama beraber yapmanın hazzı çok daha farklı. Hayatını kolaylaştırdığın insanlardan kendi yansımanı görmek istersen, bırak sana dokunsunlar, hayatına renk katsınlar. Onlara izin verdiğin müddetçe “biz” olmanın tadını çıkabilirsin. O zaman, farklı gözlerle, hiç göremediklerini görebilirsin.

Terazi burcu

Önünde başka yollar, başka renkler, başka sesler var. Başka bir sen var artık. Yeni versiyonuna ait olmayan ne varsa kapının önüne bırakma zamanın geldi. Yeni bir gün, yeni bir rutin, yeni kurallar, belki yeni bir iş… Bundan sonra ne olacaksa, hepsi daha fazla sana dair olacak. Şimdi sen, daha çok sen olacaksın.

Akrep burcu

Hep biriktirdin; öfkeni de, sevgini de, korkunu da, heyecanını da. Yapamadıklarını da yapabildiklerini de… Artık hepsini dışarı yansıtmanın vakti geldi. Etrafındakilere bak ve neye ihtiyaçları olduğunu, onlardan neyi mahrum ettiğini gör. Sendekileri verdikçe tamamlanacaksın.

Yay burcu

Bir gemideymişçesine sallanıyorsun. Sular durgun gibi görünürken bir fırtına, bir dalga alıp seni sürüklüyor. Sonra tekrar Güneş açıyor. Şimdi, o geminin dümenini istediğin yöne çevirmenin zamanı geldi. Çapanı yepyeni bir yere atmalısın. Hangi sularda olacağına sen karar vereceksin.

Oğlak burcu

Hiç bu kadar hayalperest olmamıştın. Düşüncelerin uçurtma olmuş; rüzgar hızlandıkça dalgalanıyor, uzaklaşıyor, tutmakta zorlanıyorsun. Uçurmayı öğrendiğin sürece, uçurtmalar güzeldir. Düşüncelerini yönetmeyi öğrendiğinde, rüzgar dinecek ve yapacak ne çok şey olduğunu, ne çok hediyen olduğunu göreceksin.

Kova burcu

Dünyada her şeyin bir merkezi vardır, senin de var. Şimdi, kendi dünyanın merkezine geçme, köklenme zamanın geldi. Köklenmek, kalmak güzeldir. İstersen, kendine bir düzen kurmanın ve hatta o düzende bir aile olmanın tadını çıkarabilirsin.

Balık burcu

Dünyan o kadar geniş ki; bir o kadar da kaotik. Dünyanda her şey hem hayal, hem gerçek. Dünyanda herkes var ama hiçkimse yok. Madem buradayız, burada olmanın keyfini sonuna kadar yaşamalıyız. Sen de yaşıyor olmanın, bedenli olmanın, maddi güzelliklerin keyfini çıkarmayı denemelisin. Yanında olmak isteyen insanları hayatına dahil et.

astroloji, burç yorumları, güneş tutulması
Kaynaklar