Akrep Burcunun Özellikleri Nelerdir?

Mevsim değişirken yeşil, sırasını sarı ve turuncuya bırakır. Ağaçlar, kendini kışa hazırlamak için yapraklarından ve çiçeklerinden bir sonraki baharda buluşmak üzere ayrılır. Koyu gri bulutlar ve sis, insanları saklar gibi. Havada bir giz. Sessizlik. İşte bu günlerde bir bebek doğar: Bir Akrep! Haydi akrep burcunun özellikleri nelerdir, yakından bakalım!

Akrep burcunun özellikleri nelerdir?

Sevgili Akrep, meraklısınız ama pek bir sessizsiniz. Araştırmak, düşünmek ve mükemmel planlar yapmak için bu sessizliği verimli bir şekilde kullanıyorsunuz. Çok çalışkansınız ama istemezseniz kimse sizi çalışmaya zorlayamaz. İnadınız inat! İçinizde merak ettiğiniz her şeyi en ince ayrıntısına kadar öğrenmeye yetecek kadar enerjiniz var. Sonuca ulaşana kadar motivasyonunuz tam. Adeta dedektif Gadget gibisiniz. Fakat biraz fazla hırslı olabilir misiniz acaba?

Size yalan söylemek mi haşa! Gerçekleri ve yalanları sezme konusunda özel bir yeteneğe sahip olduğunuzu cümle alem bilir. Delici bakışlarınızla düşmana korku salarsınız. Hele bir kere güveniniz sarsılırsa bir daha eski halinize dönmeniz pek de mümkün değildir. Sezgileriniz inanılmaz kuvvetli. Önemli olan bu sezgilerin kuşkuya dönüşmemesi. Burada yine araya girmek isterim. İnsan hata yapabiliyor, siz de biraz affetmeyi deneyimleseniz? İkinci şans denen bir şey var. Yok mu? Peki…

Güçlü durmam lazım diye diye kapı gibi karşımızda duruyorsunuz ama ne kadar hassas olduğunuzu bilen biliyor. Sevilmemekten ya da başkasının sizden daha çok sevilmesinden korktuğunuzu açık etmeyeceğim, söz.

Amacınıza ulaşana kadar sabırla beklersiniz. Ne var biliyor musunuz? “İntikam soğuk yenen bir yemektir.” lafı sizden sonra söylenmiş, bence. Hatta kesinlikle. Fakat ben bunun nedenini biliyorum. O kadar kırılgan ama bir o kadar da hırslı bir yanınız var ki, olay zamanı veremediğiniz cevapları ancak hassasiyetiniz ve üzüntünüz geçtiğinde veriyorsunuz. E bu da biraz zaman alıyor. Nasıl çözebilmiş miyim?

Akrep, dönüşümün simgesidir.

Birinin hayatına girdiğiniz andan itibaren dönüştürmeye başlarsınız. Sizden öğrenecek çok şeyimiz var; en başta sabırlı olmayı, sessizliğin gücünü ve güçlü olmanın ne demek olduğunu.

Akrep burçlu bir ebeveyn olarak sevginizi içinizde değil bebeğinize belli edecek şekilde yaşamaya çalışın. Bebeğinizi özgür yetiştirmek isterken ihtiyacı olduğunda yanında olacağınızı bilmesini sağlayın.

Parasal konuları yönetme yeteneğiniz sayesinde aile bütçesini verimli kullanabilen bir şahsiyetsiniz. Zaman zaman evde bunalabilirsiniz. Bu zamanlarda, yüksek konsantrasyon gerektiren işlerin altından çok kolay kalkabildiğiniz için, dikiş, nakış ve etamin gibi çalışmalar deneyebilirsiniz. Kara kalem çalışması gibi çizimlerle çok güzel resimler ortaya çıkarabilirsiniz. Metafizik konuları ile ilgili kitaplar okuyabilir, ilgili olduğunuz spesifik konularda araştırmalar yapabilirsiniz.

İyi ki doğdunuz!

Akrep, Akrep burcu, Akrep burcu erkeği, Akrep burcu kadını, Akrep burcunun özellikleri, astroloji, burç yorumları
Kaynaklar