Ay Tutulması ve Burçlara Etkileri (5 Temmuz 2020)

5 Temmuz Pazar günü sabah saat 06:00 sularında, Oğlak burcunun 13. derecesinde bir Ay tutulması gerçekleşecek. Türkiye’den gözlemlenemeyecek olan bu tutulma Astrolojik olarak oldukça önemli kabul edeceğimiz etkilere sahip.

Tutulmanın gerçekleştiği Oğlak burcunda Jüpiter-Satürn-Plüton kavuşumu var. Bu Astrolojik açıdan çok önemli. Geri harekette olan bu gezegenler de yörüngelerinde Dünya’ya daha yakın konumlarında olacaklar. Tutulma esnasında ve sonrasında Ay bu gezegenlerin yer aldığı Zodyak bölgesine çok yakın olacak.

Oğlak burcunun etkili olacağı bu tutulmada iş ve para ile ilgili gelişmeler hız kazanacak. İş yüklerimiz bir nebze olsun hafifleyecek. Etkilerini üç ay süre ile yoğun bir şekilde hissedeceğimiz bu tutulmada son iki yılda gösterdiğimiz çabaların karşılığını almaya başlayacağız. Aynı zamanda duygularımızı derinlemesine yaşayacağımız bu dönemde önemli gelişmeler de süratlenecek.

5 Temmuz’da gerçekleşecek Ay tutulmasının burçlara etkileri

Koç burcu

Bu tutulma ile birlikte ikili iletişimlerinizde karışıklıklar yaşayabilir, seyahatlerinizde, iş ve aile alanlarında beklenmedik değişimlerle karşılaşabilirsiniz. Hedeflerinize ulaşmak için biraz efor sarfetmeli, sabırlı davranmaya özen göstermelisiniz. Aile üyeleriniz ile ilgili olarak ufak tefek sorunlar yaşanabilir. İletişim konusunda dengeli bir tavır sergilemeniz bu etkileri azaltacaktır.

Boğa burcu

Tutulma sizi ev ve ilişkiler alanında etkileyecek. Arkanızdan iş çeviren kişilere karşı uyanık olmalısınız. Duyguları yoğun yaşayacağınız bu dönemde, süregelen iş ve aşk hayatınızı ihmal etmemeli, dış müdahalelere fırsat vermemelisiniz. Kulaktan dolma bilgilerin doğruluğunu araştırmanızda fayda var. Zihinsel karmaşadan uzaklaşmak için bu dönem kendinize vakit ayırmalısınız.

İkizler burcu

Bu dönemde maddi kaynaklarınızda yaşanacak sıkışmalar duygu durumunuzu etkileyecek. Aynı zamanda sağlığınıza ekstra dikkat etmeniz gerekecek. Öfke patlamaları yaşamamak adına mantıklı hareket etmekte fayda var. Stres yönetimini öğrenmek ve uygulamak bu süreçte sizlere maksimum fayda sağlayacaktır.

Yengeç burcu

Ay tutulması sizleri zihinsel alanda etkileyecek. Kafa karışıklığı, yanlış anlama ve yanlış anlaşılmaların artacağı bir dönem olabilir. Bulunduğunuz şehirden uzaklaşmak isteyebilirsiniz. Bu noktada gereksiz harcamalardan kaçınmak yararınıza olacaktır; seyahat planlarınızı tekrar gözden geçirmeyi ihmal etmeyin. Kendinizi dinleyerek, zihninizi ve ruhunuzu dinlendirerek bu süreci verimli bir şekilde geçirebilirsiniz.

Aslan burcu

Bu dönemde maddi konularda beklenmedik gelirler ve iş yaşantınızda sizi sevindirecek gelişmeler yaşamanız olası. Olumsuz düşüncelerden biraz uzak durmak, güzelliklerin önünü açacaktır. Enerjiniz bir hayli yükselecek. Alma verme dengesini korumak adına gönüllü yapacağınız eylemlerde aşırıya kaçmamakta fayda var. Partnerinizin iş hayatında maddi sıkıntılar yaşanabilir. Aşkın karşılıklı fedakarlıklarla büyüyeceğini aklınızdan çıkarmayın.

Başak burcu

Bu Ay tutulması sizleri ailevi konularda zorlayacak. Birbirinizden sakladığınız bazı sırlar açığa çıkabilir. Dolayısıyla olaylar karmaşık bir hal alabilir. Sükunetli olmakta fayda var. Üstlerinizle problemler yaşamamak adına ani çıkışlardan kaçınmak ve odağınızı yaptığınız işlere yöneltmek size fayda sağlayacaktır. Çeşitli kazalar yaşamamak için çalışmalarınızda normalden biraz daha fazla kontrolcü ve özenli olabilirsiniz.

Terazi burcu

Bu süreç sizin açınızdan karar zamanı gibi görünebilir, fakat ölçüp biçmeden alacağınız ani kararlardan uzak durmalısınız. Planlı hareket etmeden alacağınız kararların maddi sonuçları sizi üzebilir. Bu süreçte güvendiğiniz kişilerin görüş ve önerilerini dikkate almanız faydalı olacaktır. Başkalarından fikir almak ile onaylanma ihtiyacını birbirine karıştırmayın ve cesaretinizin azalmasına müsamaha göstermeyin.

Akrep burcu

Bu tutulma size daha dikkatli olmanız gerektiği mesajını veriyor. Sağlığınıza ve beslenmenize özen göstermelisiniz. Aynı zamanda borçlar ve kredi girişimleri aklınızı kurcalayabilir. Bu noktada ailenizden destek almak sizi epeyce rahatlatacaktır. Çevrenizdeki bazı insanların gerçek yüzlerini göreceğiniz bir dönem olabilir.

Yay burcu

Bu dönemde yatırım ve gelecek ile ilgili planlar daha belirgin olacak. Ev ve araç alma girişimleri için uygun bir dönem. Maddi konuları çok fazla düşünmek zihninizi bir nebze yoracaktır. Zihninizi ve bedeninizi dinlendirmek, üzerinizdeki stresi hafifletecektir. Geçmişi fazlaca tahayyül etmek duygularınızın depreşmesine sebep olabilir. Kararlarınızı olumsuz yönde etkilemesine izin vermeyin.

Oğlak burcu

Burcunuzda gerçekleşecek bu tutulma elbetteki en çok sizi etkiliyor. Geçtiğimiz iki yıl boyunca fazlaca çalışıp yoruldunuz. Belli şeyleri sonlandırmak isteyebilir veya yarıda kalan konuları tamamlama yönünde kararlar verebilirsiniz. Olumsuz duygular geldiğinde onlardan kaçmak yerine onların içinde tarafsızca kalmayı ve onları izlemeyi deneyin. Bu sizi rahatlatacaktır. Ruhunuzu dinlendirecek aktiviteler sizin dengede kalmanızda yardımcı olacaktır.

Kova burcu

Bu tutulma ile birlikte kendinizle fazlaca hemhal olacaksınız. Geçmişinizi sorgulayıp kendinizle çelişebilirsiniz. Kendinizi sınırlandırmayın. Olumlu veya olumsuz tüm deneyimler bizim şimdiki kişiliğimizi şekillendirdi ve dönüştürdü. Yetersizlik duygusundan sıyrılıp geleceğe umutla ve cesaretle bakıp, zihninizin sisli perdelerini aralayın. Ayrıca sırlarınızı güvenmediğiniz kişilerle paylaşmayın.

Balık burcu

Bu dönemde sosyal çevre ve arkadaşlar alanında gelişmeler sizi bekliyor. Merkür retrosunda gerçekleşecek bu tutulmada alınganlıklar, geçmişten gelen ve yeni duyacağınız haberler açığa çıkabilir. İş hayatınızda yarım kalan projeleri tamamlamak için uygun bir zaman olacak. Bu dönemde duygularınızı ve mantığınızı dengede tutmaya özen gösterin.

İlgini çekebilir: Ay Burcu Nedir? Hangi Burçta Nasıl Etkiler Oluşturur? Ayın Günlük Hayatımızda ve Astrolojideki Yeri

Kaynaklar
astroloji, ay tutulmasının burçlara etkisi, burç yorumları, dolunayın burçlara etkisi