Yay Burcunda Yeni Ay ve Burçlara Mesajları (24 Kasım 2022)

Aynaya bakmaktan hoşlanır mısın? Baktığında gördüğün hoşuna gider mi? Belki kırışıklıkların var, belki biraz kilo aldın, belki verdin, saçlarının biraz bakıma ihtiyacı var belki, belki de şahane görünüyorsun. Aynada görmek istediğin ile gördüğün arasında bazı farklılıklar olabilir. Bazen bir kıyafet giyersin, çok güzel duracağını düşünürsün ama aynaya yansıyan görüntünü beğenmezsin, ya da tam tersi hiç olmayacağını düşünürsün ama gayet de güzel olmuştur.

Hayatımızdaki insanlar da öyledir. Her biri bir parçamızı yansıtır.

Kimi kızgınlıklarını, kimi yumuşak karnını.

Kimi sevgi kapasiteni, kimi haz etmediklerini.

Kimi yapabildiklerini, kimi yapamadıklarını.

Kimi seni onaylar, kimi eleştirir.

Kimi hislerini yansıtır, kimi hissedemediklerini.

Kimi senin sözlerini sana söyler, kimi söyleyemediklerini.

Bugün Yay burcunun 1 derecesinde bir yeni ay gerçekleşti. Etrafına dönüp bak ve kimlerin sana, neleri yansıttığını gör. Hoşuna gitmeyenleri tek tek incele. Onları seveceğin hale getirmek için, kendin için neler yapabilirsin, gör. Kendine alternatifler oluştur. 

Yeni ayda, yeni bakış açısı kazan!

Herkesin kendi kuralları vardır, herkesin her konuda yargıları vardır. Bazen gerçeği yansıtır, bazen yansıtmaz. Onları görüp değiştirdiğinde ise yeni kapılar açılır. Belki baktığın şey aynıdır ama hissettirdiği farklı olacaktır.

Bu bir kusur değil sadece evrilmeye ihtiyacı olan yönlerin.

Bazen de sana iyi geldiğini düşündüğün şeyler aslında o kadar da iyi gelmiyordur. Onlara da bakmakta fayda var. Seni bir kısır döngünün içine sokuyor olabilir. Onlar için de alternatif yaratmalısın.

Tüm bunlar için ilişkilerine bak. Hayatındaki kişilere ve sana yaşattıklarına bak. İhtiyacın olan çoğu zaman dışarıdaki bir değişiklik değil, yeni bir görüş, alternatif bir kanı.

Bütünün hayrına olsun.

Yeni Ay ve Burçlara Mesajları (24 Kasım 2022)

Koç burcu

Yeniliklerin insanı olarak şimdi kendin için yepyeni bir hayal, yeni bir hayat amacı bulmanın zamanı geldi. Bu seferki başka olmalı. Seni daha fazla tatmin edecek, daha fazla soru sorduracak ve sorularına cevap olacak bir yol.

Boğa burcu

Ne çok badire atlattın. Bazen tökezledin, bazen hoplaya zıplaya geçtin yolları. Şimdi ise bundan sonra yola nasıl devam edeceğini düşünme ve harekete geçme zamanı. Bazı şeylere sıfırdan başlamalısın.

İkizler burcu

Aklına ilk gelen kişi kim? Bu soruyla gözünün önüne kim geliyor ve onun hayatındaki yeri ne? Sana neler kattı, senden neler götürdü? O kişi senin aynan.Ona bak ve kendin için yapman gerekenin ne olduğunu bul. Nereye varmak istediğine bu noktadan başlayıp karar verebilirsin.

Yengeç burcu

Bazen, bilindik olanın seni sağlamlaştırdığını düşünürsün. Kendini güvende hissedersin. Bazen ise sığındığın o bilindik liman sana göre değildir. Şimdi kendine yeni limanlar bulmak için denizlere açılma vakti.

Aslan burcu

Ne zamandır içinde şekillenmeyi bekleyen bir düşünce, bir plan var. Artık doğmaya hazır. Tüm enerjini onu dünyaya getirmek için kullanabilirsin. Hayat onunla daha keyifli ve heyecanlı olacak. Yapman gereken şey içinden gelenleri bastırmamak.

Başak burcu

Koşturmaca arasında biraz soluklandığında özlem duyduğun bir yer, bir kişi veya bir durum var. Odağını oraya çevir ve hayatını bunun üzerine kur. Belki de çok şey değişecek, çok şey güzelleşecek.

Terazi burcu

En çok söylediğin sözcükler neler? Onlar senin bakış açın, derindeki inançların ama artık onların yenilenmesi gerekiyor. Belki de sadece fark etmen gerek. Kullandığın kelimeler değişmeli. Kelimelerinle yaratacağın yeni gerçekliklerin var.

Akrep burcu

Hepimizin köklü değerleri var. Sevgi, saygı, onur, para, başarı, aile… Gel gör ki her an yenileniyoruz. Biz aynı kalmıyoruz ki değerlerimiz aynı kalsın. Sıkı sıkıya tutunduğun seni geride tutan değerlerin neler? Şimdi geçmişten kurtulup yeni değerlerinle yenilikler yaratma zamanı.

Yay burcu

Sen bir yolcusun. Bazen şikayet ediyorsun fakat bir düşün; yollar her zaman dümdüz ilerlemez ki. Kavşaklar vardır, çıkmaz sokaklar, köprüler… Sen ise şimdi çok fazla çıkışı olan bir kavşaktasın. Nereye gitmek istediğini seçeceksin; seni iyi hissettiren yol hangisi?

Oğlak burcu

İçinden çıkamadığın durumlar, anlamlandıramadığın hisler, cevabını bulamadığın sorular, eksik kalanlar var. Işık için karanlık lazım. Senin karanlığın ve o karanlığa ışık tutabilecek gücün var. Şimdi o gücü kullan ve etrafını aydınlat. Güzellikleri göreceksin.

Kova burcu

Ne zamandır sana, daha fazlasının olduğunu söyleyen bir fısıltı duyuyorsun. Şimdi o sese kulak ver ve kendini kalabalıklara aç. Yeni kişiler, yeni yolculuklar, anlatılacak yeni hikayeler demektir. Yeni kişiler dünyaya daha fazla ait olmak demektir. İhtiyacın olan da bu.

Balık burcu

Gelecek belirsiz olabilir ama sen atacağın bir sonraki adımın ne olacağına karar verme gücüne sahipsin. Nasıl ki merdivenlerden tek tek çıkarız; sen de her seferinde bir sonraki basamağı şekillendirerek merdivenini sağlamlaştır ve onu iyi bir yere yasladığına emin ol.

Kaynaklar