Başak Burcunda Yeni Ay ve Burçlara Mesajları (15 Eylül 2023)

yeni ay

15 Eylül 2023 tarihinde, Başak burcunda bir Yeni Ay gerçekleşecek. Hayatlarımızda düzen kurma dönemi geldi. Ay bu titiz toprak burcunda kendini yenilerken, değişken temalar (sağlık, farkındalık, organizasyon, günlük ritüeller gibi) daha fazla ön plana çıkacak. 15 Eylül tarihli Başak burcundaki yeni ay bizi ileriye doğru itecek ve hayatımızın en çok ihtiyaç duyduğumuz alanlarında üretken olmamız için ilham verecek. Bu enerji bize taze ve oldukça istikrarlı başlangıçlar getirebilir!

15 Eylül Başak burcundaki yeni ayın genel temaları neler olacak?

Bu Yeni Ay kaosu, dönüşümü ve sonuçları memnuniyetle karşılamaya odaklanıyor. Başarısızlık olmadan atılım olmaz. Olduğumuz hali kabul ederek yaşayabildiğimizde, özgürlüğün farkına varacağımızı fısıldıyor.

Çocukken söyleyecek daha çok cümlen, aktaracak çok duygun, paylaşacak daha çok hayalin vardı. O zaman her şey daha şeffaftı, en azından senin için. Neyse oydu. Dolambaç yollara, imalara gerek yoktu. Beklemek ne zordu. Susmak, söyleyememek… Şimdi ise konuşmak, kalbini açmak çok zor. Heyecanını göstermek, sevgini belli etmek, ihtiyaçlarını anlatmak. En zoru da istemek, şöyle dolu dolu, açık açık, net, karşı taraf ne der, ne tepki verir, dalga mı geçer, demeden. Kırılmadan, gücenmeden…

Kendin olmaktan çıkmış olabilir misin?

Sevilmek için gereğinden fazla yardım etmiş olabilir misin? Onay almak için kime saygı duyulacağına inandıysan, o olmuş olabilir misin? Sırf yanında dursunlar diye, yalnız kalma diye, yapmak istediğin o değilken, mutlu olacaklarını düşündüğün şeyleri yapmış olabilir misin? Kısacası, kendin olmaktan çıkmış olabilir misin? Peki, sen şimdi kendin için ne yapmış oldun?

Yeni ay günü, yöneticisi Merkür S pozisyonunda çok güçlü. Satürn’ün karşısında. Uranüs tam tepe yeni aya ve Plüton’a üçgen atıyor. Temelsiz inşa ettiklerin çöküyor ama sen sanal gözlüklerinle çöküşünü göremiyorsun. Zamanı geldi, olmayanın, olduramadığının “sen” olduğunu görme zamanı geldi.

Başkalarına gösterdiğin özeni, ilgiyi, endişeyi kendine gösterme, başkaları için duyduğun gururu, kendinde duyma, başkalarına gösterdiğin yolu, verdiğin cesareti kendine sunma, söyleyemediklerini söyleme, isteyemediklerini kendinden isteme zamanın geldi.

Senin arkanda koskoca sen varsın. Sırtın yere gelmez.

Yeni ayın burçlara mesajlarını incelemek için okumaya devam et. Bütünün hayrına olsun!

15 Eylül Yeni Ay’ın Burçlara Mesajları

Koç & Yükselen Koç

Koşturduğun ne çok şey var. Fiziksel olarak koşturmadığında bile kafanda dönen ne çok ‘yapılacak listesi’ var. Aslında yok biliyor musun? Bu Yeni Ay ile birlikte, küçük adımlarla, enerjini sömüren verimsiz düşüncelerini, işlerini bitirebilirsin. Sonrasında kendini çok daha canlı hissedeceksin!

Boğa & Yükselen Boğa

Hayatta karar alırken hiç kumar oynadın mı? Riskleri bile isteye göze aldın mı? Belki deneme zamanın gelmiştir. Bu zamana kadar karşılaştığın “şanssızlıkların” seni daha iyisine hazırlamış olabilir. Şimdi eğer bir dönemeçteysen kolay olanın vasat, zor olanın daha iyi bir seçenek olup olmadığına bir bak. Hayat bazen zoru seçenleri doğru zarlarla mükafatlandırır.

İkizler & Yükselen İkizler

Senin bile müdahale edemediğin dokunuşlar olabiliyor hayatta ve şimdi onlardan biri ile karşılaşman mümkün. Her zaman yaptığın şeyi yaparsan yol kolayca akacaktır: Adapte olmak. Kendini değişime uyumladığında aslında fırtınanın ortasında çok güzel bir limanın seni beklediğini göreceksin. Korkma, her koşula uyum sağlamak zaten senin işin.

Yengeç & Yükselen Yengeç

Sana iyi gelmemesine rağmen bırakmak istemediklerin oldu. Hatırı olan çok şey biriktirdin. Sen biriktirdikçe yeniye yer kalmadı. Şimdi ise silkelenme zamanı. Olmuş olana teşekkür edip kapılarını arala. Yeni kararlar, yeni yolları; yeni yollar ise yeni kararları getiriyor. Ceplerinde yeterince cesaret var, merak etme.

Aslan & Yükselen Aslan

İçinde biraz sert davrandığın bir yanın var, biraz zorladığın. Onun da nefes almaya, bazen dinlenmeye, sadece gözlemeye, o an ne hissediyorsa o hissin içinden geçmeye ihtiyacı var. O parçana kendisi gibi olma izni verdiğinde, önce o günün, sonra diğer günlerin ve sonra gelecekteki günlerinin güzelleştiğini göreceksin.

Başak & Yükselen Başak

Çocukluğunda en çok ne olmak isterdin? Neden? Peki biraz daha kendini tanımaya başlayınca, etrafını gözlemleyince, anlamlandırmaya başladığında ne olmak istedin? Peki oldun mu? Koşturmaktan kendi amacını uzağa itmiş olabilir misin? Şimdi ne olman gerektiğini, nerede olman gerektiğini hatırlama zamanı.

Terazi & Yükselen Terazi

Hayatta karşılaştığın olayların aslında bir sonuç olduğunu, asıl değişimin -farkında olsan da olmasan da- senin bilincinden başladığını görebilseydin, neleri değiştirmek isterdin? Nelerin kontrolünü ele almak isterdin? Evet, artık inisiyatif almamak için bir nedenin, bir bahanen yok. Elinde boyalar, önünde kanvas; ortaya çıkaracağın resim senin elinde.

Akrep & Yükselen Akrep

Senin gibi kontrol insanı için bile yenilik iyidir. Yeni kişiler, yeni ortamlar iyi gelir. Böylelikle hiçbir şey olmasa da yaptığın işleri daha farklı şekilde yapabilirsin. Bu açılımlar seni tetikleyebilir ve aslında sıkışıp kaldığın döngülerden çıkmana araç olabilir. Kendini yeniliğin akışına teslim olmaktan mahrum bırakma.

Yay & Yükselen Yay

Sende bir değişilik var. Evet, evet kesinlikle bir değişiklik var. İçeride bir yerlerde, bir şeyler sanki tam da olması gerektiği gibi oluyor. Bu değişiklik önce iç dünyana, sonra da hayatına yansıyacak. Ne yapıyorsan yapmaya devam et, yeni kapılar açılıyor.

Oğlak & Yükselen Oğlak

Başlangıçlarla dolu bir dönem seni bekliyor. Bu manevi bir yolculuğun başlangıcı da olabilir. Her ne ise seni ve hayatını daha çok tatmin edecek. Sanki her şey daha anlamlı ve yaşanılası hale geldiğini göreceksin. Yolculuklara çıkmaktan çekinme. Maceralar, hazineleri ile seni bekliyor olacak.

Kova & Yükselen Kova

Değişim sinyalleri çoktan geldi. İsyan ettiklerinin çözümünü bulup hayatını buna göre şekillendirebilirsen, aslında içinde bulunduğun resimde çok özel bir alana sahip olduğunu hissedebilirsin. Kendi kendine bile itiraf edemediğin endişelerinin senin önüne geçmesine izin verme.

Balık & Yükselen Balık

Bu kez varsayımlardan kaçın ve gördüklerine inan. Senin çok güzel bir dünyan var. Gerçekler sana yol gösteriyor olacak. Yalnız olmadığını bil, yanında değerli insanlar var ve dahası da yolda. Sen yeter ki bakmak iste.

Kaynaklar
15 eylül, astroloji, başak burcu, burç yorumları, yeni ay