Boğa Burcunda Ay Tutulması ve Burçlara Mesajları (28 Ekim 2023)

ay tutulması

Bir boğazın üzerine köprü inşa edildi; Sabian sembolü. 28 Ekim 2023 tarihinde İstanbul saati ile 23:23’te Boğa burcunda bir Ay tutulması meydana geldi! Boğa burcunda gerçekleşen bu ay tutulmasının etkilerine göz atalım!

28 Ekim Ay Tutulmasının genel temaları neler olacak?

18 aydır bireysel olarak yaşadıklarınıza bakın. Alanı biraz daha daraltmak için şöyle söyleyeyim; 18 aydır en çok olduramadığınız, ilerlemeyen belki gerileyen, içinize sinmeyen o konuya bakın. Neden olumlu olmadığı ya da neden yerinde saydığı ile ilgili bir sürü neden sayabilirsiniz ve hemen hepsi dışarı kaynaklıdır. Bir düşünün.

Düşündüyseniz devam ediyorum. Şimdi o nedenlerin hepsini bir kenara koyun. Yenilerini bulun, bu sefer sizin yaptıklarınız ya da yapmadıklarınız olsun. İşte Ay tutulması bu nedenlerle yüzleşmemizi sağlayacak ve etkisi tam dört buçuk sene sürecek. Yani hemen bir şey olmasını beklemeyin. Zaten bir şeyler oluyor ve olmaya devam edecek. Ay tutulmaları olay yaratmaktan ziyade, içsel olarak etki altına alır.

Muhasebe yapma zamanı geldi!

Evet muhasebe zamanı geldi; ancak gökyüzünün söyleyecekleri bununla bitmiyor. Sadece muhasebe yapmak yetmez, diyor. Yaşanılan ya da yaşanılmayan her şeyin bir karşılığı var. Her hareket bir yaratımdır. Şimdi bu yaratımlarınızı yaşamaya başlıyorsunuz ama bu değişmez değildir. Farkındalık bütün etkileri tersine çeviren bir bilinç halidir.

Ahlanıp vahlanmak, “keşke” frekansında kalmak, getirisi olmayan bir durumdur. Etkiler böyle de yaşanabilir. Kimimiz sadece yakıp yıkabilir, öfke nöbetlerinden panik ataklara kadar kendini zorlayabilir. Halbuki aynı etkiyi sağlıklı hırsa çevirip, motivasyon kaynağı da yapmak mümkün.

Değişim her zaman biraz huzursuzlaştırıcıdır ama kendinize yeni ve iyi gelen bir konfor alanı oluşturabilmek için eskisinden çıkmaya ihtiyacınız var. İşte Ay tutulması da bunu getirecektir.

İşe olaylara olan bakış açınız ve yargılarınız ile yani kararlarınızı şekillendiren düşünceler ile başlayın. Negatife çekenleri değiştirin. Karşıya öfkelenmek yerine herkesin kendi hayatını yaşadığını ve o yaşamdaki dertlerini, ihtiyaçlarını bilemeyeceğiniz için söylediklerinin size değil kendisine olduğunu kabul edin. Dış etkenleri bıraktığınızda kendiniz ile başbaşa kalacaksınız. En zor kısım burası. Bundan sonra elinizden tutup ayağa kaldıracak olan yine sizsiniz.

Hedef belirleyip o hedefe doğru ilerlemenin hazzını, yolda edindiğiniz (iyi ya da kötü olarak adlandırmayın lütfen) tecrübelerle gelen olgunluğun tadını yaşamanız dileğiyle…

kik akademi

Ay Tutulmasının Burçlara Mesajları

Koç & Yükselen Koç

Sanki bir şeyler seni geride tutuyormuş gibi hissedebilirsin. Seni tutanlar aslında bırakamadığın endişelerin, şüphelerin, zamanı gelmemişken hemen şimdi olsun istediklerin ve başaramama korkuların. Bütün bunların haricinde bir de içinde tutmakta zorlandığın bir enerjin var, onu kullanmak için kendine izin ver.

Boğa & Yükselen Boğa

Şimdiye kadar “Bu düzen artık böyle gider…” dediğin ne varsa, aslında öyle olmadığını görmek ürkütücü olabilir. Pes edip kabullendiğin şeyler değişecek. Ancak endişelenme; görünenin senin düşündüğün gibi olmadığını kabul etmek seni rahatlatacak. Kendini daha huzurlu hissedeceğin bir hayata doğru ilerliyorsun.

İkizler & Yükselen İkizler

Günlük yaşamında neşeni bozan ve huzurunu kaçıran durumlar, aslında olması gerektiğini düşündüğün, sana yüklenmiş sıradanlıklar. Öyle olmak zorunda değilsin, hayatın böyle olmak zorunda değil. Düzen olarak adlandırılanlar, senin düzenini oluşturmak zorunda değil. Sen kendi bildiğin yolda devam et ya da kendi yolunu çiz.

Yengeç & Yükselen Yengeç

Fazla istemek nasıl dengeyi bozuyorsa, fazlasını vermek de yaşamın dengesini bozar. İlişkilerinde ne kadar çok kızdığın konu varsa işte bu dengesizlikten kaynaklanıyor. Bazen yan yana susmak da, kendin için iyi olanı yapıp mutlu olmak da sevgiye dair. Sen de kendin için iyi olan ne ise onu yapmayı dene. Yanında kalması gerekenler kalsın.

Aslan & Yükselen Aslan

Konumunu sağlamlaştırmak ya da yeni bir yerde var olmak için atman gereken adımlar, alman gereken riskler var. Geleceğin o kadar korkutucu olmadığını en iyi sen biliyorsun. Şimdi daha bilinçli adımlar atmanın, sana hizmet etmeyenleri bırakıp yenilerine tutunmanın zamanı geldi.

Başak & Yükselen Başak

Düşünceler, duygular, ihtiyaçlar değişebilir. Değişim her zaman kötü olmak zorunda değil. Daha iyisi için bazen elindekini değiştirmek gerekiyor. Senin için de öyle. Bu sıralar yakın çevrende biraz sadeleşmek iyi gelebilir. Sana rehber olacak, seni şifalandıracak kişiler ve görüşmeler kapıda.

Terazi & Yükselen Terazi

Elinden geleni yaptığını düşündüğün konularda, aslında fazlasını yapmış olabilir misin? Bu işleri sarpa saran bir neden olabilir. Şimdi fazlalıkları azaltma zamanı geldi. Bu fazla harcamak da olabilir, birilerine fazla değer vermek de. Kendini geride tuttuğun her alanda daha fazla “ben” demen gerekiyor.

Akrep & Yükselen Akrep

Güvendiğin dağlara kar yağmıyor. Sen değiştin ve herkesin, her şeyin seninle beraber değişmesini istiyorsun. Halbuki herkes kendi hızında, kendi bilincinde yaşar. Her farkındalığında, her değişiminde sana ayak uyduracak kişiler hayatına girecektir, merak etme.

Yay & Yükselen Yay

Şu sıralar fazlaca takıldığın bir konu var mı? Aslında görünürde sorun bile yokken, bir şeyler seni rahatsız ediyor olabilir. Bu rahatsızlığın sebebi, bastırdığın gölge yanlarını yansıtıyor olmaları. Çözüm, üzerine gitmek. Seni gerçekten neyin rahatsız ettiğini merak ettiğinde, bu yolculuğa çıktığında, kendinle ilgili birçok şey keşfedeceksin! Ve biliyoruz ki keşif, senin işin.

Oğlak & Yükselen Oğlak

Kendinle ilgilenme zamanın geldi. Senin en büyük sorumluluğun kendine. O yüzden şimdi hobilerini, keyiflerini önceliklendirmen gerekiyor. Seni mutlu eden konuların, aktivitelerin, kişilerin kim olduğunu düşün. Sonrasında ise hayatın ne kadar renkli olabildiğini hatırlayacaksın.

Kova & Yükselen Kova

Kendini ait hissettiğin yerde, kişilerde biraz dur. Sıcaklığın farkına var. Bu güven hissiyatı seni güçlendirecek ve kendi ritminde, kendi yolunda daha başarılı bir şekilde ilerlemene destek olacak. Şu sıralar sosyal statünde değişimler söz konusu olabilir. Yanındakilerle süreç daha keyifli olacaktır.

Balık & Yükselen Balık

Bazı düşüncelerinin değişmeye ihtiyacı olabilir. Sen bakış açını değiştirmek istediğinde dünyan değişecek, genişleyecek, derinleşecek. Bakış açın değiştiğinde daha çok kendin gibi hissetmeye başlayacaksın. O yüzden tutunduğun kök inançlarını serbest bırak ve yerine yenilerini koymak için harekete geç. Sonrası iyilik, güzellik…

astroloji, ay tutulması, burç yorumları
Kaynaklar