Dolunay ve Burçlara Etkisi (28 Ocak 2021)

İlahi mesajlar illa biri aracılığı ile gelmek zorunda değil; yaşanılan bir olay, duyulan bir söz, bir düşünce veya bir duygu olarak bir çiçekten, patili arkadaşlardan, cansız duran bir eşyadan, kısacası her şeyden akabilir. Pandemi de bu araçlardan bir tanesi. Hala da öğretmeye, değiştirmeye ve dönüştürmeye devam ediyor. Sosyalleşmenin ne demek olduğunu, bireyin topluma ihtiyacı olduğunu ama adı üzerinde bireyin, bireyselliğini yitirmeden var olabilmesi gerektiğini anlatmaya çalışıyor.

Bu Aslan Dolunay’ının temalarından bir tanesi, “topluluk içinde özgür olabilmek.” Topluluğa ait olmaya devam ederken aynı zamanda da kendini özgürleştiren bir kişi olabilmek. Ödevimiz bu. Ders anlaşılana kadar isyanlar, halk ayaklanmaları ve akabinde de doğal afetler yaşanmaya devam edecek.

Özgürleşmenin bir üst boyutu ise nefs terbiyesi. Kendinizi sıkı sıkıya tuttuğunuz ama sizi çıkmaza sokan maddiyattan sıyrılmak. Ama burada demek istediğimiz para kazanmayalım, yemeyelim, içmeyelim değil.

İlgini çekebilir: Enerji Astrolojisi: Venüs’ün Enerjisini Doğru Kullanmak İçin Neler Yapabiliriz?

Burçları aks olarak düşünmek gerekir. Aslan, keyif almakla ilgilidir. İnsan olarak hayattaki her şeyden keyif almak; yiyerek, içerek, sahnede olarak, hediyeleşerek, yeteneklerini kullanarak. Ancak o doyumu aldıktan sonra Kova’ya gidebilirsiniz. Ve ancak o doyumdan sonra gözünüzü içinde bulunduğunuz topluma çevirebilir ve bütünü görmeyi başarıp bütün için, doğa için ve insanlık için adım atabilirsiniz.

Dolunay; ‘araç olması gereken ama amaç haline getirdiğin her şeyden kurtul ki özgürleşebil, özgürleş ki kolektife katılabil, katıl ki dünyayı güzelleştirebil, güzelleştir ki yaratılışına layık bir yer haline getir’ diyor.

Şimdi düşünmeye odanızdan başlayın ve kullanmadığınız eşya, kıyafet, araç, gereç hepsini ihtiyacı olanlara verin ve bağışlayın. Kolektife hizmet edin. Sonra düşünmek için mutfak, salon, ofis ve zihninize gelin. Bir sürü düşünce yumağı var. Yarım yarım bir sürü hayal var. Toparlayın. Sadeleşin. Sonra da duygularınız… Yarım kalan veya takılı kalınan duygular, bırakın aksın gitsin. Hafifleyin. Geriye kalan ise özünüz olacak.

Ancak o zaman cevherinizi ve içinizdeki ışıl ışıl parlayan sevginizi görebileceksiniz. O sevgi ise dünyayı iyileştirecek olan ilaç.

İlgini çekebilir: Ay Burcu Nedir? Hangi Burçta Nasıl Etkiler Oluşturur? Ay’ın Günlük Hayatımızda ve Astrolojideki Yeri

Dolunay’ın burçlara etkisi

Koç burcu

Hayattan keyif almayı öğrendiğiniz bir hafta olacak. En azından bu konu hakkında kafa yorduğunuz bir dönem. Çocuklarınızla daha çok vakit geçirmek isteyebilir, hobilerinize ya da spora daha fazla zaman ayırabilirsiniz. Yaratım gücünüzü önce kendi hayatınızı sonra da etrafınızdaki kişileri neşelendirmek için kullanabilirsiniz.

Boğa burcu

Bu dönem işinizle ya da evinizle çok meşgul olabilirsiniz. Bu ikisi arasındaki dengesizlik özel hayatınıza da yansıyor. O yüzden kendinizi en çok hangi alanda yoruyorsanız ya da vaktinizi en çok nerede harcıyorsanız bunu azaltmak için uygun bir hafta. Bu anlamda ailenize de örnek olabilir, kendinizi daha verimli ve üretken hissedebilirsiniz.

İkizler burcu

İletişimsel olarak bazı anlaşmazlıklar yaşayabilirsiniz, özellikle de iş hayatında. Bunun dışında eğitim ile ilgili beklentileriniz varsa kursa yazılmak ya da başka bir eğitime başlamak için uygun bir hafta. Kendinizi yakın çevrenize daha rahat açabilirsiniz. Onlardan daha fazla ilgi görmek isteyeceğiniz bir haftadasınız. Bunu onlara söylemeyi ihmal etmeyin. Kadınlarla daha fazla iletişim içerisinde olabilirsiniz.

Yengeç burcu

Bu hafta aşırı tüketim yapmış olduğunuzu fark edebilirsiniz. Bu anlamda bazı önlemler ve çözümler yaratmanızda fayda var. İhtiyaçlarınızın dışında harcama yapmaya meyillisiniz. Bütçe planlaması yapmanın zamanı geldi. Bunun dışında kendi değerinizi anlamak için kendinizi başkalarıyla kıyaslamayın. Unutmayın, sizin tek rakibiniz yine sizsiniz.

İlgini çekebilir: Burçların Tahammül Edemediği Davranışlar: Hangi Burcu Ne Çileden Çıkarır?

Aslan burcu

Özel hayatınızı ve bunun siz ile aileniz üzerindeki etkilerini gözlemleyeceğiniz ve tekrar gözden geçireceğiniz bir haftadasınız. İlişkiniz olmasa bile yaşadığınız ilişkilerdeki rolünüzü, alma-verme dengenizi, üslubunuzu, beklentilerinizi ve sunduklarınızı masaya yatırmalı ve objektif bir şekilde analiz etmelisiniz. Aile hayatınızın geleceği için önemli bir dönem olacak.

Başak burcu

Başkalarına yaptığınız yardımlar, hizmetler, iyilikler bir yana, siz ne istiyorsunuz? Kendinizi nasıl şekillendirmek istiyorsunuz? Bundan sonra hayatınızda ne olarak ve nasıl ilerlemek istiyorsunuz? Bunları gözden geçireceğiniz bir dönem. Günlük rutinlerinizi değiştirme zamanınız gelmiş olabilir. Sağlığınıza daha fazla hassasiyet göstermenizde fayda var.

Terazi burcu

Hayatınızda hep denge kurmaya çalıştınız. Nazik davranmaya, iki tarafı da anlayıp orta yol bulmaya çalıştınız. Şimdi kendinizin yalnızken ve kalabalık içindeyken nasıl hissettiğinizi anlamanız gereken bir dönemdesiniz. Kendi bireyselliğinizi ve toplum içindeki duruşunuzu tekrar değerlendirmenizde fayda var. Kalabalıklara ayak uydurma konusunu abartıp kendi isteklerinizi göz ardı ediyor olabilirsiniz.

İlgini çekebilir: Kimdir Bu Teraziler? Terazi Burcunun Özellikleri Nelerdir?

Akrep burcu

Görev ve sorumluluklarınızı tekrar gözden geçirmenizin zamanı geldi. Bu sefer kendinizi ön planda tutup ilgi görmek ve gözükmek isteyebilirsiniz. Bu durum size absürt gelse de zaman zaman herkesin buna ihtiyacı vardır. O yüzden kendi isteklerinizi duyurduğunuz ve kişileri buna göre yönlendirdiğiniz bir hafta olabilir.

Yay burcu

Kendi hayatınızı anlamlandırmaya çalışırken bir yandan da günü kurtarmaya çalışıyor olabilirsiniz. Olan ile olmasını istedikleriniz arasındaki zıtlık ve bundan doğan gerginlik günlük hayatınıza yansıyor ve çalışma hayatınızı da etkiliyor. O yüzden yapmak isteklerinizi ya da olmak istediklerinizi tekrar gözden geçirmenin zamanı geldi. İş değişikliği yaşanabilir.

Oğlak burcu

Yaşadığınız bazı olaylar neticesinde kırılmış, gücenmiş olabilirsiniz. Aslında onlar kendinizi geliştirmeniz ve değiştirmeniz için güdüleyen olaylar. Şimdi kendi değerinizi tekrar inşa etmenizin zamanı. Kendinize olan inancınıza sahip çıkın. Bu hafta maddi konularda da gelişmeler yaşanabilir.

İlgini çekebilir: Evrenin Muhteşem Matematiği ve Astroloji ile İlişkisi

Kova burcu

İkili ilişkilerde güzel gelişmeler yaşanabilir. Kendinizi diğer kişilere çok daha rahat anlatabileceğiniz bir dönem. Bununla birlikte kendinizi ve yapmak istediklerinizi tekrar gözden geçirebilir, fiziksel değişiklikler yapmak isteyebilirsiniz. Bazı yetenekleriniz ve becerileriniz ışığında kariyer hayatınızı da renklendirebilirsiniz.

Balık burcu

Bu dönem çalışma arkadaşlarınız ile duygu dünyanızı paylaşabilirsiniz. Bunu yaparak kendinizi müdahalelere açık hissedebilirsiniz ama yine de onlara içinizi açmak sizi iyi hissettirecek ve rahatlatacaktır. Şimdiye kadar içinizde biriktirdiğiniz duygularınızı yakın çevrenize aktarmak için uygun bir dönem. Tutmaya çalıştığınız taktirde biraz sert çıkışlar yaşayabilirsiniz.

Kaynaklar
aslan dolunayı, astroloji, burçlar, dolunayın burçlara etkisi